Dzięki rozwojowi techniki dostęp do Internetu jest rzeczą bardzo prostą. Praktycznie każdy z nas ma w swoim domu komputer wraz podłączonym Internetem. Praca przez Internet różni się o tyle od zwykłej pracy w biurze, że musimy poświęcać czasu oraz pieniędzy na dojazd do biura, ale także możemy zarabiać w innej walucie, takiej jak dolar czy euro, które dają nam, Polakom kilkukrotnie wyższą pensję niż zarobek w złotówkach.

Należy podkreślić, że praca w Internecie nie jest dla wszystkich. Dlaczego? Ponieważ wiele osób oczekuje natychmiastowych efektów, a przecież aby zdobyć rzesze klientów czy uzyskać odpowiedni ruch na stronie WWW pozwalający na zarobek z reklam trzeba czasu na wyrobienie sobie marki oraz zdobycie odpowiedniego doświadczenia w branży. Właśnie doświadczenie i marka, w ogromnej mierze decydują o tym ile i w jaki sposób zarobimy.

A sposoby na zarobek są dwa. Pierwszy z nich polega na wykonywaniu przeróżnych usług w Sieci takich jak na przykład copywrighting (pisanie tekstów na zlecenie) czy też tworzenie stron WWW. Taka praca jest podobna do pracy na etacie z tym, że zazwyczaj nie mamy bezpośredniego kontaktu z klientem oraz pozyskujemy zlecenie jednorazowe (oczywiście często klient, które zdobędziemy będzie nam zlecał taką pracę systematycznie, jednak nasz dochód jest w dużej merze uwarunkowany od zlecającego). Tutaj właśnie kolosalne znaczenie odgrywa nasza marka (czyli opinie zdobyte na portalach ze zleceniami, czy w innych miejscach w Sieci) oraz doświadczenie (ilość i jakość wykonanych zleceń, a także portfolio). No właśnie, portfolio, czyli mini stronę z naszymi poprzednimi dokonaniami, pracami (np. stworzone strony, czy próbki napisanych tekstów) powinien mieć każdy chcący w ten sposób pracować w Internecie. Fakt, że potrzeba sporo czasu, aby zdobyć uznanie, jednak jest to zdecydowanie krótszy okres niż ten potrzebny w drugim sposobie pracy w Internecie opisanym poniżej. Sposoby na zdobycie klientów opisane zostały w artykule Zdobywanie klienta.

Praca zdalna, czyli praca, dzięki której jesteśmy niezależni od lokalizacji, pieniądza itd. Jednym słowem pracując zdalnie budujemy dochód pasywny, a naszymi metodami zarabiania są głównie strony Internetowe, które po stworzeniu i wypromowaniu sprawiają, że nasz biznes sam się kręci. Wystarczy jedynie zajrzeć od czasu do czasu na taką stronę i sprawdzić czy wszystko jest z nią okej.

Jak już wspominaliśmy ten sposób zarabiania jest dużo bardziej czasochłonny. Na początku istnienia strony zarabia ona marne grosze, jednak za kilka tygodni czy miesięcy gdy zdobędzie uznanie w oczach Internautów może nam przynieść nie małe, a co ważniejsze stałe pieniądze! Przy tej metodzie jest natomiast jeden haczyk. Musimy zdobyć środki na budowę takiej mini zarabiającej stronki. Jak to zrobić? Można chociażby korzystając z pierwszego ze sposobów, ewentualnie wyłożyć z własnej kieszeni lub postawić stronę samemu. Wtedy pokryjemy tylko niewielki koszt domeny i serwera – jest to kilkadziesiąt złotych rocznie. Jakie rodzaje mini stron istnieją i jak na nich zarobić opisaliśmy w artykule Budowa mini strony.

Artykuł napisany wspólnie z redakcją serwisu jakszybkozarobickase.pl

Podziel się ze znajomymi: