Binance

Polecamy

Binance to najczęściej polecana giełda. Każda osoba, która chce inwestować w kryptowaluty powinna poznać tę platformę. Dowiedz się, kto i w jaki sposób, zbudował największą giełdę kryptowalutową na świecie.

Zapoznaj się z dostępnymi na platformie możliwościami. Zobacz, jak się zarejestrować, zweryfikować konto oraz kupić kryptowaluty!

Nie wiesz co to jest Bitcoin i czym są kryptowaluty? Przeczytaj Co to jest Bitcoin? Gdzie kupić Bitcoina i jak zarabiać na kryptowalutach?

Polecana Giełda Kryptowalut w 2023 roku:

Binance to obecnie najlepsza giełda na start. Oferuje masę rozwiązań dla każdego. Zarejestruj się już teraz w Binance – korzystając z naszego polecenia otrzymasz bonus na start!

Czym jest Binance?

Sprawdź informacje o giełdzie Binance

Binance jest jedną z czołowych giełd kryptowalutowych na świecie. Swoją pozycję na rynku zbudowała w przeciągu zaledwie roku. W 2017 Changpeng Zhao zdecydował się na założenie własnej platformy służącej do handlu coinami.

Już w 2018 roku, jego giełda osiągnęła spory sukces, dominując dużą część konkurencji pod względem wolumenu.

Nazwa Binance powstała przez połączenie słów „binary” oraz „finance” (binarny, czyli dwójkowy oraz finanse).

Strona dostępna jest w 33 językach, w tym w języku polskim. Prostota, łatwa dostępność oraz duża anonimowość sprawiają, że liczba użytkowników wciąż wzrasta. Giełda Binance cieszy się bardzo dobrymi opiniami.

Firma powstała w Szanghaju, jednak szybko została przeniesiona do Hongkongu. Obecnie główna siedziba znajduje się na Malcie.

Pozostałe biura Binance rozrzucone są po całym świecie. Znajdują się w wielu krajach oraz na kilku kontynentach.

Binance – zalety i wady

Zobacz plusy i minusy

Zalety

Wady

 • dostępne tylko opcje Limit oraz Market
 • konieczna weryfikacja konta aby wypłacić środki

Handel na giełdzie Binance – wolumen oraz płynność

Jaką płynność ma Binance?

Wolumen jest miarą wielkości handlu. Najprościej mówiąc, jest to wskaźnik pokazujący aktywność inwestorów.

Im wyższy wolumen, tym lepsza płynność danej giełdy. Wolumen nie jest tym samym co obroty handlowe. Wolumen określa wielkość (aktywność) handlu, natomiast obroty określają wartość handlu.

Płynność oznacza, że w łatwy sposób możemy znaleźć drugą stronę do transakcji, jaką chcemy zawrzeć.

Dodatkowo ceny są regularnie aktualizowane poprzez handel zachodzący pomiędzy inwestorami.

Kto stoi za sukcesem giełdy kryptowalutowej Binance?

Sprawdź kto założył Binance

Założyciel Binance Changpeng Zhao urodził się w roku 1977. Doświadczenie zdobywał, tworząc dla tokijskiej, a następnie nowojorskiej giełdy oprogramowania do zleceń handlowych. W roku 2013 zdecydował się na powrót do Szanghaju, gdzie rozpoczęła się jego przygoda z krytpowalutami.

Po nawiązaniu kontaktu z Rogerem Vernem, który był bardzo znanym inwestorem w tamtym okresie, dołączył do zespołu blockchain.info. Zajmował się tam rozwojem platformy, służącej jako portfel do przechowywania bitcoinów.

W roku 2014 zdecydował się na pozostawienie blockchain.info na rzecz OKCoin. Nie znalazł tam jednak dla siebie odpowiedniego miejsca. W konsekwencji sprzedał mieszkanie w Szanghaju i rozpoczął pracę nad własnym projektem kryptowalutowym.

W 2015 roku założył firmę BijieTech, która pracowała nad technologią transakcyjną wykorzystującą chmury. Z osiągnięć opracowanych przez ten zespół, do dzisiaj korzysta wiele azjatyckich giełd.

W roku 2017 zorganizował ICO, w wyniku czego udało się zgromadzić 15 000 000 $! Sprzedano 200 mln sztuk BNB, czyli kryptowaluty, która do dzisiaj jest jednym z podstawowych filarów funkcjonowania Binance.

ICO – Initial Coin Offering, metoda crowdfundingu, czyli finansowania projektu przez społeczność. W dniu ICO istnieje możliwość zakupienia nowo powstałej kryptowaluty. W ten sposób twórcy otrzymują budżet niezbędny do rozwoju swojego projektu, natomiast kupujący mają szansę na kilkukrotny zwrot z inwestycji.

Czy weryfikacja na Binance jest obowiązkowa?

Czy muszę się weryfikować na giełdzie Binance?

Weryfikacja konta na giełdach kryptowalutowych u wielu osób budzi mieszane uczucia. W celu zweryfikowania swojego konta należy wysłać skan dokumentów. Wiele osób nie chce tego robić z obawy przed konsekwencjami.

Binance nie wymusza na użytkowniku weryfikacji konta. Dla niezweryfikowanych inwestorów udostępnia możliwość przeprowadzania transakcji z ograniczeniem nałożonym na jej wielkość.

Weryfikacja konta na giełdach kryptowalutowych jest zgodne z polityką KYC (Know Your Customer) oraz AML (Anti-Money Laundering). To bardzo ważne, aby zapobiegać procederowi prania pieniędzy.

Jeżeli chcesz dokonywać transakcji, która przewyższa Twój aktualny limit, musisz zrezygnować z anonimowości.

Altcoiny na giełdzie Binance

Binance – Setki coinów w zasięgu ręki!

Użytkownicy pokochali Binance, za bardzo duży wybór coinów. Giełda wciąż jest uzupełniana o najnowsze i najciekawsze kryptowaluty, jednocześnie usuwane są projekty, których transakcje związane są z niską płynnością. Obecnie na giełdzie można znaleźć około 400 różnych altcoinów.

Binance Coin opisywany skrótem BNB jest bardzo ciekawym projektem, który został stworzony w celu refundowania rozwoju giełdy. BNB powstał na sieci Ethereum ERC20. Obecnie jeden Binance Coin warty jest około 200 USD.

Sukces tego projektu związany jest z bardzo przemyślaną strategią firmy. Użytkownicy przeprowadzający transakcje na giełdzie za pomocą BNB płacą mniejsze prowizje. Dzięki temu popyt na tego coin stale wzrasta.

BNB nie był jedynym projektem ICO, który pojawił się na giełdzie. Binance regularnie udostępnia wiele projektów ICO dla swoich użytkowników. Jest to świetna okazja dla inwestorów na pomnożenie swojego kapitału.

IOTA jest kolejnym sztandarowym projektem dostępnym na Binance. Jest to coin, który nie wykorzystuje systemu blockchain używanego np. przez bitcoina. Zamiast tego IOTA wykorzystuje rejestr Tangle. Przewagą tego systemu ma być brak opłat transakcyjnych, nieskończona możliwość skalowania oraz wyeliminowanie górników z procesu potwierdzania transakcji.

Przeprowadzanie transakcji na giełdzie Binance

Jakie transakcje można przeprowadzić na Binance?

Użytkownicy Binance mogą wykonywać dwa rodzaje transakcji:

 • Krypto-krypto (krytpowaluty zamieniać na kryptowaluty)
 • Krypto-fiat (kryptowaluty zamieniać na waluty fiducjarne oraz odwrotnie)

Na Binance Futures handlowcy mogą spróbować swoich sił, grając na dźwigni. Największa możliwa dźwignia wynosi 125x. To czy dana dźwignia jest dostępna dla danego inwestora, zależy od wartości nominalnej jego pozycji. Domyślna dźwignia wynosi 20x, zostanie ona wybrana za każdym razem, gdy inwestor nie zdecyduje się na określenie innej.

Granie na dźwigni oznacza, możliwość zrządzania większym kapitałem, niż aktualnie posiada inwestor.
Wartość nominalna pozycji jest to cena, którą musimy zapłacić, otwierając daną transakcję.

Binance korzysta z super wydajnego algorytmu, który jest w stanie przeprowadzać około 1,5 mln operacji na sekundę. Dzięki temu, transakcje dokonywane w Binance są bardzo szybko sprawdzane i akceptowane. Wpływa to na płynność całej giełdy, według wielu opinii giełda Binance przewyższa pod tym względem konkurencję.

Istnieje możliwość skorzystania ze zleceń OCO. Zlecenie takie dokonywane jest w sytuacji, gdy chcemy, aby jedno nasze zlecenie anulowało drugie. Zakładamy dwa zlecenia, gdy jedno zostanie aktywowane, drugie zostanie automatycznie anulowane. Pozwala to dokonywać skutecznych transakcji w momencie, gdy zakładamy dwa skrajnie różne scenariusze.

Binance – Płatności oraz prowizje

Jakie prowizje są na giełdzie kryptowalut Binance

Prowizje za transakcje powinny bardzo interesować handlowców. Początkujący inwestorzy często bagatelizują ten temat, narażając się na większe koszty. Warto znać dokładnie koszt każdej transakcji. Aktualny i dokładny spis opłat oraz prowizji możesz znaleźć na stronie: binance.com/pl/fee/trading.

Podstawowa prowizja za transakcje mniejsze niż 50 BTC wynosi 0,1%, na najniższym poziomie nie ma różnicy w prowizji pomiędzy Maker i Taker. Jeżeli wykonujesz transakcje przy pomocy BNB, prowizja spada do 0,75% dla Makera i Takera.

Maker jest to osoba, która wystawia daną ofertę. Taker jest osobą, która akceptuje ofertę Makera. W ten sposób dochodzi do transakcji pomiędzy nimi. Różnica prowizji pomiędzy Maker i Taker zwiększa się z każdym poziomem VIP.

VIP, czyli ranga przyznana handlowcowi przez Binance. Prowizja jest tym mniejsza, im wyższy wolumen handlowy danego inwestora. Na Binance dostępnych jest 9 poziomów określanych mianem VIP. Na 9 szczeblu prowizja wynosi już wyłącznie 0,02% dla Makera oraz 0,04% dla Takera.

Giełda obsługuje wszystkie najpopularniejsze kryptowaluty takiej jak BTC, ETH, ADA itp. Na pewno znajdziesz tam projekt, w który warto zainwestować.

Binance obsługuje 48 walut fiat, za pośrednictwem, których możesz dokonywać wpłaty oraz wypłaty w tym:

 • USD
 • EUR
 • RUB
 • PLN
 • AUD
 • CHF
 • CNY
 • UAH
 • SAR
 • inne

Bezpieczeństwo przede wszystkim – zabezpieczenia giełdy Binance

Czy giełda Binance jest bezpieczna?

Przed założeniem konta na jakiejkolwiek giełdzie powinieneś zapoznać się z zabezpieczeniami, jakie oferuje dana platforma. Warto korzystać ze wszystkich dostępnych narzędzi, mogą ochronić nasze konto przed kradzieżą.

Binance posiada certyfikat ISO/27001. Certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji jest dowodem na to, że giełda przykłada wszelkich starań do ochrony danych użytkowników, które znajdują się w ich serwisie.

Platforma do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa wykorzystuje:

 • Zabezpieczenia SLL
 • Zabezpieczenia w kodowaniu
 • System wykrywający podejrzane transakcje
 • Dodatkowa weryfikacja transakcji
 • Fundusz gwarancyjny SAFU (Secure Asset Found for Users) oraz ubezpieczenie środków
 • Możliwość cofnięcia przelewu
 • Procedury dotyczące pracowników
 • Audyt SOC2
 • Autoryzowanie oraz monitorowanie transakcji przez pracowników
 • Bug bounty
 • Większość środków jest przechowywane na zimnych portfelach, czyli pozbawionych dostępu do internetu.

Na szczególną uwagę zasługuje program dla hakerów bug bounty. Binance oferuje wynagrodzenie w sytuacji, gdy haker zlokalizuje i wskażę błąd, który mógłby naruszać bezpieczeństwo platformy. Dzięki temu, wielu utalentowanych miłośników białego hakowania, może wykorzystać swoje umiejętności w słusznej sprawie i jednocześnie otrzymać za to zapłatę.

Białe hakowanie oznacza, hakowanie etyczne, za zgodą właściciela danej firmy, z zamiarem poprawy poziomu zabezpieczeń, a nie kradzieży danych.

W maju 2019 roku miał miejsce skuteczny atak hakerski na giełdę. Cyberprzestępcy wykradli znaczną ilość BTC. Tym, co zasługuje na uwagę, jest fakt, że Binance zapewniła całkowity zwrot środków swoim klientom. Od tego czasu, w znacznym stopniu poprawili system bezpieczeństwa.

Jeżeli jesteś lub masz zamiar zostać użytkownikiem giełdy kryptowalutowej Binance, musisz przyłożyć wielką wagę do bezpieczeństwa. Platforma oferuje Ci wiele narzędzi, jednak to wyłącznie od Ciebie zależy czy z nich skorzystasz.

Do Twojej dyspozycji jest:

 • Dwuetapowej weryfikacji
 • Kod anty-phishingowy
 • Lista dopuszczonych portfeli
 • Kompatybilność z kluczem Yubikey

Jak się zarejestrować w Binance?

Przebieg procesu rejestracji

Założenie konta na Binance nie różni się od zakładania konta na innych platformach. Przede wszystkim musisz wejść na odpowiednią stronę.

Upewnij się, że znajdujesz się na: binance.com.

Jest to bardzo ważne, ponieważ istnieją stron, które starają się upodobnić do giełd kryptowalutowych, aby wyłudzać dane osobowe.

Krok 1: Aby założyć konto kliknij w przycisk:


Załóż konto z powyższego linku, a następnie korzystaj z wszystkich możliwości giełdy Binance, w tym:

 • Programu afiliacyjnego, który umożliwia Ci zarabianie razem z Twoimi znajomymi.
 • Graniu na dźwigni do 125x.
 • Wszystkich promocyjnych rabatów oraz innych usług specjalnych!

Krok 2: Wybierz opcję „Zarejestruj się”.

Znajduje się on w prawym górnym rogu lub na samym środku ekranu.

Krok 3: Podaj swoje dane: adres e-mail oraz hasło.

Polecana Giełda Kryptowalut w 2023 roku:

Binance to obecnie najlepsza giełda na start. Oferuje masę rozwiązań dla każdego. Zarejestruj się już teraz w Binance – korzystając z naszego polecenia otrzymasz bonus na start!

Krok 4: Ważne! Przeczytaj warunki użytkowania, a dopiero później je zaakceptuj.

Krok 5: Potwierdź, wybierając przycisk „Zarejestruj się”.

Krok 6: Na wskazanego przez siebie maila otrzymasz wiadomość, która umożliwi Ci weryfikację procesu rejestracji.

Brawo! Zostałeś właścicielem konta na Binance. Możesz dokonywać transakcji w stopniu ograniczonym (lecz wystarczającym) do 2 BTC.

Jeżeli chcesz korzystać z pełnych możliwości giełdy, musisz dokonać weryfikacji konta.

Zanim jednak przystąpisz do weryfikacji, zadbaj o bezpieczeństwo.

W jaki sposób zabezpieczyć swoje konto?

Zobacz jak zabezpieczyć konto na Binance

Posiadasz już konto, dlatego teraz musisz je odpowiednio zabezpieczyć:

 1. Wejdź w swój profil (ikonka człowieka w prawym górny rogu).
 2. Przejdź do zakładki „Bezpieczeństwo”.
 3. Wybierz „Autoryzacja OTP 2FA”.
 4. Jeżeli posiadasz aplikację Google Authenticator, zeskanuj kod QR, a następnie potwierdź za pomocą kodów wysłanych na Twój adres email oraz kodu z aplikacji.
 5. Wybierz „Autoryzacja SMS”.
 6. Uwierzytelnij swój numer telefonu, za jego pomocą będziesz autoryzował wszystkie wypłaty z konta. Po podaniu numeru zweryfikuj niezbędne kody, które otrzymasz.
 7. Wybierz „Kod Anty-Phishingowy”.
 8. Ustaw kod składający się z 5-20 liter oraz cyfr. Zapisz go na kartce i przechowuj w bezpiecznym miejscu. Za każdym razem, gdy otrzymasz wiadomość od Binance, sprawdź zgodność kodów.
 9. Wybierz „Zarządzanie adresami”.
 10. Włącz opcję bezpiecznych adresów.
 11. Dodaj adresy swojego portfela. Dzięki temu za każdym razem, gdy będziesz dokonywał transakcji, platforma sprawdzi, czy dokonujesz transferu na adres znajdujący się na ustalonej przez Ciebie liście bezpiecznych adresów.
 12. Klucz YubiKey. Jest to urządzenie przypominające pendrive. Po ustawieniu transakcje mogą być dokonywane włącznie w chwili, gdy klucz znajduje się w stacji USB.

Jak zweryfikować konto na Binance?

Jeżeli chcesz otrzymać większy zakres możliwości, zweryfikuj swoje konto.

Aby to zrobić, podążaj za poniższą instrukcją:

 1. Wejdź w swój profil (ikonka w prawym górnym rogu).
 2. Wybierz opcję weryfikacja.
 3. Są dwa stopnie weryfikacji:
  a. Weryfikacja tożsamości (dane osobowe).
  b. Weryfikacja zaawansowana (adres).
 4. Wybierz opcję „Zweryfikuj” znajdującą się w rubryce weryfikacja tożsamości.
 5. Wybierz kraj, w którym mieszkasz oraz przygotuj zdjęcie skan lub zdjęcie dokumentu, który będzie zawierał:
  a. Twarz
  b. Imię oraz nazwisko
  c. Datę urodzenia
  d. Adres
 6. Naciśnij przycisk „Start”.
 7. Uzupełnij podstawowe informacje.
 8. W następnym korku zostaniesz poproszony o przesłanie skanu dokumentów. Osobiście polecam dokonywać weryfikacji za pomocą prawa jazdy, a nie dowodu osobistego.
 9. Zostaniesz powiadomiony o tym, że należy poczekać na weryfikację od kilku dni do kilku tygodni.

Jak dokonać pierwszej wpłaty walutami fiat w Binance?

Zobacz jak wpłacić PLN / USD /EUR

Wpłaty walut fiducjarnych możemy dokonać za pomocą:

 • Depozytu bankowego (przelew bankowy SWIFT)
 • Karty kredytowej lub debetowej (Visa, MasterCard)
 • Handlu P2P
 • Płatności przez strony trzecie
  • Simplex
  • BANXA
  • Paxos

Jeżeli chcesz dokonać wpłaty, wybierz interesującą Cię formę płatności, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami podawanymi Ci przez stronę Binance.

Każda opcja różni się nieco przebiegiem, dlatego nie będę opisywał tutaj wszystkim możliwości. Instrukcje dokonywania wpłaty są bardzo jasne i na pewno sobie z tym poradzisz.

Wpłaty na giełdę nie są objęte dodatkową prowizją ze strony Binance. Wszystkie koszty związane z wpłatami stoją po stronie operatorów.

Jak przelać kryptowaluty pomiędzy giełdą a portfelem?

Transfer kryptowalut na zewnętrzny portfel

Jeżeli masz już kryptowaluty na portfelu i chcesz je przelać na konto Binance lub chcesz zarobione na handlu coiny przelać na swój portfel, jest kilka rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę:

 1. Przejdź do zakładki „Portfel”, a następnie „Portfel Spot (Wpłata i Wypłata)”.
 2. Wybierz interesującą Cię opcję.
 3. Wybierz z listy lub wpisz kryptowalutę, którą chcesz przelać.
 1. Ważne! Wybierz sieć depozytów. Jeżeli wybierzesz złą sieć depozytów, nie otrzymasz swoich coinów. Dlatego zwróć na to szczególną uwagę. Różne sieci mają również inne stawki za transakcje.
 1. Przeczytaj ostrzeżenie znajdujące się poniżej swojego adresu. Mówi ono o tym, że środki zostaną utracone, jeżeli wybierzesz niewłaściwy adres lub sieć. Dlatego sprawdź wszystko jeszcze raz.
 1. Zeskanuj kod QR lub wpisz adres w miejscu, z którego chcesz dokonać transakcji.
 2. Gratuluję! Transakcja powinna przebiec pomyślnie.

Działania poboczne firmy Binance

Zobacz wszystkie usługi na Binance

Pozytywne opinie o Binance wynikają również z dużej aktywności firmy w różnych strefach. Na stronie głównej giełdy można znaleźć informacje o nowo wprowadzanych rozwiązaniach oraz projektach rozwijanych przez Binance.

 • Exchange – czyli serce Binance, giełda kryptowalut oraz projektów opartych na technologii blockchain.
 • Academy – idealne miejsce dla początkujących inwestorów. Edukacja z zakresu inwestowania oraz technologii blockchain.
 • Broker – są to rozwiązania dla terminali handlowych.
 • Charity – jedna z najbardziej znanych odnóg działalności Binance, czyli fundacja charytatywna w całości oparta o blockchain.
 • Cloud – instytucjonalne rozwiązania giełdowe.
 • DEX – jest to całkowicie zdecentralizowana giełda aktywów cyfrowych charakteryzująca się dużym poziomem bezpieczeństwa oraz szybkimi transakcjami.
 • Labs – miejsce, w którym najbardziej obiecujące programy blockchain mogą się rozwijać oraz nagłaśniać swoją działalność.
 • Launchpad – jest to platforma startowa dla tokentów.
 • Reaserch – wysokiej jakości raporty dotyczące tego, co w danej chwili dzieje się na rynkach.
 • Trust Wallet – bardzo popularny portfel kryptowalutowy zarządzany przez firmę Binance.

Społeczność oraz aplikacja mobilna Binance

Korzystaj z Binance na telefonie

Giełda kryptowalutowa Binance posiada dedykowaną aplikację mobilną, przy pomocy której możesz dokonywać wszystkich akcji. Współcześni inwestorzy korzystają z urządzeń mobilnych równie co ze stacjonarnych.

Plusami aplikacji mobilnej od Binance jest duża ilość funkcji. Początkujących inwestorów panel może nieco przytłaczać.

Również w przypadku wersji na przeglądarkę, najbardziej zaawansowany panel platformy może wzbudzać mieszane odczucia u początkujących handlowców. Z tego powodu Binance udostępnia 3 wersje swojej platformy:

 • Klasyczna
 • Podstawowa
 • Zaawansowana

Każdy użytkownik może dostosować Binance pod swoje potrzeby. Istnieje również możliwość wyboru jednego z dwóch motywów, jasnego lub ciemnego.

Kontakt z działem wsparcia Binance

Sprawdź jak skontaktować się z Binance w razie problemów

W przypadku jakiegokolwiek problemu można skorzystać ze wsparcia suportu w języku polskim. Obsługa platformy działa 24/7, jednak nie ma dostępu do live chatu, przez co czasem należy uzbroić się w cierpliwość.

Dział wsparcia stara się rozwiązać wszystkie problemy. Z racji, na dużą ilość użytkowników, czas oczekiwania na rozwiązanie sprawy może być dość długi.

Skontaktować się z Binance można również poprzez aktywnie prowadzone social media. Giełda posiada swoje konto na:  

 • Telegram
 • Facebook
 • Twiter
 • Instagram
 • Youtube
 • Reddit
 • VK

Zobacz również godną polecenia polską giełdę kryptowalut – Zonda (dawniej BitBay).

Polecana Giełda Kryptowalut w 2023 roku:

Binance to obecnie najlepsza giełda na start. Oferuje masę rozwiązań dla każdego. Zarejestruj się już teraz w Binance - korzystając z naszego polecenia otrzymasz bonus na start!


Zostaw komentarz