Ranking hostingów. Jaki najlepszy hosting w 2020?

Zastanawiasz się jaki hosting wybrać? 

Przedstawiamy ranking firm hostingowych zawierający najlepsze oferty dostępne na rynku.

Gotowy?

Zaczynajmy

Ogromna konkurencja na rynku usług hostingowych sprawia, że znalezienie dobrego hostingu jest trudniejsze niż kiedykolwiek, a każda strona internetowa potrzebuje hostingu oraz domeny. 

Zakup i wybór dobrego hostingu jest jednym z najważniejszych elementów w biznesie.

Wolno ładująca się strona lub częste awarie mogą odstraszyć odwiedzających.

Po przeanalizowaniu oferty większości z dostępnych na rynku ofert wyróżnić można zaledwie kilka o przyzwoitym stosunku ceny do jakości.

Właśnie na nich skupimy się w tym zestawieniu - przygotowaliśmy dla ciebie ranking hostingów:
TOP 5 hostingów w Polsce
TOP 3 hostingi Cloud
TOP 3 tanich hostingów. 

Jak sprawdzaliśmy hostingi?

By móc rzetelnie sprawdzić każde z opisanych rozwiązań na wszystkich przeprowadziliśmy podobną procedurę testową - wykupiliśmy oferowaną usługę, zainstalowaliśmy WordPress i założyliśmy przykładowy blog, każde z kont poddaliśmy dokładnej analizie pod kątem szybkości działania (odczyt/zapis), uptime i czasów dostępu.

Następnie przeanalizowaliśmy ofertę pod kątem ograniczeń, dostępnych narzędzi, wsparcia technicznego i ceny (relacja ceny do jakości).

Prezentujemy ranking hostingów:

Najlepsze hostingi - Ranking 2020:

Miejsce #1

#1 - Hostinger

Ponad 29 milionów użytkowników. Świetne promocje dla nowych Klientów i dobry stosunek do jakości czyni firmę Hostinger zwycięscą najlepszego hostingu w rankingu w 2020 roku. Sprawdź promocję i zamów swój hosting.


Aktualne promocje:
-90% zniżki dla nowych Klientów (od 2.55 zł / m-c)


Miejsce #2

#2 - dHosting

Polska firma hostingowa, która oferuje elastyczne rozwiązania dla Klientów. Dobre parametry, wsparcie i autorski panel czyni dHosting atrakcyjną ofertą przy wyborze firmy hostingowej. 


Aktualne promocje:
-10 zł zniżki na ofertę  hostingową

Ocena hostingu:


Miejsce #3

#3 - Nazwa

Firma istnieje od 1997 i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm hostingowych w Polsce. Bogata oferta hostingowa Cloud plasuje firmę Nazwa na 3 miejscu w rankingu hostingów w 2020 roku.


Aktualne promocje:

Sprawdź na stronie z promocjami Nazwa.pl

Ocena hostingu:


Ranking hostingów w 2020:

Miejsce 1: Hostinger - kompleksowo najlepszy w 2020

Hostinger to przystępna cenowo firma hostingowa, zapewniająca bardzo dobrą prędkość wczytywania stron i bogatą ofertę. Bardzo funkcjonalny panel kontrolny i regularnie wykonywane back-upy robią z niego bardzo atrakcyjną ofertę dla wszystkich małych i średnich projektów, które nie potrzebują przesadnie rozbudowanych funkcji. Nie dziwi zatem ogromna, międzynarodowa popularność usługi i dziesiątki milionów aktywnych kont.

Aktualne promocje w Hostinger:

Kliknij i aktywuj promocję -90% w Hostinger pod tym linkiem (dla nowych Klientów).

Plusy: 

 • bardzo przystępne cenowo pakiety (już od 2,55 zł/miesięcznie za pakiet z certyfikatem SSL),
 • wzorowe wsparcie techniczne,
 • bardzo dobra jakość (Uptime, czas dostępu - 0,65s),
 • 30-dniowy okres próbny, w którego trakcie można uzyskać zwrot środków bez podania przyczyny,
 • świetna optymalizacja pod WordPress,
 • łatwe w użyciu kreatory www.

Minusy:

 • zaleta jest również wadą - proste narzędzia sprawdzają się do prostych zadań, w przypadku bardziej rozbudowanych trzeba zdecydować się na wyższy pakiet,
najlepszy hosting w rankingu

Miejsce 2: dHosting - elastyczność przede wszystkim

Jedną z największych zalet dhosting jest wysoka elastyczność usługi. Dzięki możliwości skalowania zasobów hostingu zawsze mamy pewność, że nawet w razie nagłego wzrostu ruchu na stronie nie dojdzie do jej zablokowania. Za dodatkowe wykorzystanie łącz zostaniemy rozliczeni godzinowo, a system automatycznie wygeneruje dla nas kompletny raport dotyczący wykorzystania. Dodatkowo można liczyć na nielimitowaną liczbę domen, baz danych, kont FTP i transferu.

Przeczytaj również:  Jak założyć bloga ? Poradnik krok po kroku.

Plusy:

 • najbardziej elastyczna oferta na rynku, dopasowująca się automatycznie do naszych potrzeb,
 • dobrej jakości serwery (Uptime, szybkości zapisu i odczytu),
 • sprawny support,
 • dobrze działający panel administracyjny.

Minusy:

 • tylko jedna oferta,
 • brak możliwości personalizacji pakietu,
 • dość wysoki próg wejścia - najniższy pakiet kosztuje 28,60 zł/miesięcznie brutto

Miejsce 3: Nazwa - Hosting Cloud

Firma istnieje od 1997 roku, utrzymując pozycję lidera wśród firm świadczących usługi hostingowe. Od początku istnienia marki ofertę nazwa.pl wybrało ponad milion Klientów. Ministerstwo Cyfryzacji, na mocy decyzji podjętej w 2019 roku, uznało firmę za operatora usługi kluczowej dla cyberbezpieczeństwa Polski, a dodatkowym potwierdzeniem najwyższej jakości świadczonych usług jest przyznany firmie certyfikat ISO 27001:2017

Podstawowa usługa hostingowa w nazwa.pl to serwer Hosting Cloud Basic o pojemności aż 100 GB i bez limitu transferu (oferujący m.in. moc obliczeniową 4 vCPU, HTTP/2, DNS over TLS, Memcached, PHP/Perl/Python czy dostęp przez SSH). Dzięki zastosowaniu technologii cloud użytkownik otrzymuje większą szybkość działania swoich stron internetowych w porównaniu do ofert innych firm oraz wysoką skalowalność zasobów. Każda strona WWW obsługiwana jest bowiem jednocześnie na kilkuset serwerach tworzących chmurę (wyposażonych w procesory 5 GHz), dzięki czemu niezależnie od pory dnia i nocy wszystkie serwisy WWW działają z maksymalną możliwą szybkością.

Dużym plusem w ofercie firmy jest to, że Hosting Cloud Basic o pojemności 100 GB w pierwszym roku kosztuje tylko 100 zł plus vat. To jedna z najlepszych ofert tego typu, które są dostępne w chwili obecnej (stosunek ceny do jakości to 10/10). A dzięki zastosowaniu linku z naszego portalu - zyskujesz dodatkowy rabat 20% od tej ceny!

Plusy:

 • atrakcyjne ceny na pierwszy rok
 • mnóstwo promocji pozwalających dodatkowo obniżyć ceny,
 • stabilna praca serwerów
 • wiele usług w jednym miejscu

Minusy:

 • brak darmowych domen

Najlepszy hosting Cloud:

Hosting w chmurze to rozwiązanie zapewniające najwyższą wydajność, bez jakichkolwiek kompromisów. Zapewnia on również zdecydowanie większą niezawodność, dzięki replikacji danych i ciągłemu tworzeniu kopii zapasowych. Trzy, naszym zdaniem najciekawsze rozwiązania oparte o chmurę oferują nam:

1. Hostinger

Oferta hostingu w chmurze od Hostinger.pl zaczyna się od 23,75 zł/miesięcznie. W takiej konfiguracji możemy liczyć na wszystkie dobrodziejstwa, jakie zapewnia nam hosting w chmurze, a ponadto na 100 GB przestrzeń dyskową i nieograniczoną liczbę stron, którą można umieścić "w chmurze".


2. Kei

Kei.pl oferuje szeroką gamę serwerów VPS w chmurze, rozliczanych według bardzo elastycznych reguł. Dodatkowymi atutami są szybko działające wsparcie techniczne, możliwość czasowego zwiększenia wydajności serwera. Klienci serwera w chmurze od Kei.pl doceniają także wysokowydajne klastry, sprawnie działającą pamięć i w pełni skonfigurowane środowisko.


3. Nazwa.pl

Nazwa.pl oferuje Cloud Hosting o pojemności 100 GB bez limitu transferów już od 100 zł / za pierwszy rok. Z pewnością atutem firmy hostingowej jest jej doświadczenie i pozycja lidera na rynku usług. Warto zapoznać się z warunkami promocji przed wykupieniem usługi.

Przeczytaj również:  GetResponse - Oprogramowanie do e-mail marketingu

Tani hosting - Jaki hosting wybrać?

Szukając taniego hostingu, nie powinniśmy skupiać się tylko i wyłącznie na cenie. Ważne jest przecież, by nasza storna bądź strony funkcjonowały sprawnie i niezawodnie. Dlatego najważniejszy jest tu stosunek cena/jakość.

1. Hostinger

Oferta zaczynająca się od 2,55 złotych miesięcznie jest trudna do przebicia, nawet jeśli skupiamy się wyłącznie na cenie. Jeśli do tego dodać wydajne i sprawne serwery, dobry support i renomę marki otrzymamy ofertę idealną. Nie dziwi zatem rosnąca popularność tego dostawcy - codziennie kilkanaście tysięcy osób decyduje się na dołączenie do grona zadowolonych klientów.

nr 1 w rankingu hostingów firma hostingowa hostinger

2. SmartHost

Ten dostawca wyraźnie postanowił zawalczyć o klienta ceną. W efekcie ma do zaoferowania jedne z najtańszych rozwiązań hostingowych w naszym kraju. Jest również bardzo łatwy w obsłudze i zapewnia szybki support. Jedynie Uptime mógłby być wyższy, ale w swojej cenie i tak jest nieźle.


3. Hekko

Internetowy gigant wchodzący w skład h88 postanowił bardzo agresywnie włączyć się do walki cenowej o klienta. W rezultacie, korzystając z niektórych promocji można uzyskać najniższe ceny na rynku. Dodatkowo Hekko obiecuje najszybszy support, co może być przydatne zwłaszcza dla początkujących, którzy poszukują tańszych ofert. Propozycja warta rozważenia.

Darmowy hosting - czy warto?

Wiele osób, zwłaszcza tych, starających się rozsądnie podchodzić do ponoszonych wydatków, spogląda w stronę ofert darmowego hostingu. Może wydawać się to atrakcyjnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tworzeniem treści w internecie. Jednak warto mieć na uwadze, że nigdy nie ma nic za darmo - w przypadku serwerów cena, jaką przychodzi nam płacić, okazuje się bardzo wysoka. Darmowe serwery hostingowe są pełne reklam, które odstraszają większość osób, które potencjalnie chciałyby odwiedzić naszą stronę. Dodatkowo nie zapewniają większości opcji administracyjnych, niezbędnych dla sprawnego zarządzania witryną, działają wolno i są zawodne i nie pozwalają na podpinanie osobno kupionych domen.

Całość, czyli strona "zaparkowana" na darmowym hostingu sprawia bardzo złe wrażenie na odbiorcach - wieloczłonowa nazwa, wolne ładowanie i wypełnienie reklamami nie sprawi, że klienci będą postrzegać nas jako profesjonalistów, a początkującym webmasterom nie pomoże zyskać nowych klientów. Zdecydowanie lepszą opcją będzie wykorzystanie któregoś z tanich hostingów - np. Hostinger.pl, w którym najniższy pakiet można nabyć za 2,55 zł miesięcznie i od samego początku budować swoją witrynę, korzystając z profesjonalnych rozwiązań.

Podsumowanie - Najlepszy hosting w 2020 roku

Każda z opisanych ofert ma swoje mocne i słabe strony. Są rozwiązania bardzo kompleksowe i wydajne, a z drugiej strony tanie i przystępne. Niektórzy oferują ciekawe rozwiązania w niskich cenach, które po upłynięciu promocji okazują się znacznie droższe. Biorąc pod uwagę zarówno jakość usługi, jak i ich wycenę zdecydowanie najciekawiej prezentuje się oferta Hostinger.pl - serwisu, z którego kompleksowych usług korzysta ponad 29 milionów klientów na świecie.


 • Home
 • /
 • Blog
 • /
 • Ranking hostingów. Jaki najlepszy hosting w 2020?

Inni użytkownicy czytali również:

Opinie użytkowników o artykule

Your email address will not be published. Required fields are marked

  1. Raczej ciężko znaleźć, standardowo to jeden rok. A do czego potrzebujesz taki krótki hosting? Prowadząc bloga lub stronę internetową trzeba przynajmniej z rok ją potestować, dlatego nawet jak w pierwszych miesiącach nie zyska dużej popularności warto poczekać dłużej na efekty.

 1. Dziękuję za ranking hostingów, nie znałem wcześniej firmy hostingowej Hostinger i zarjestrowałem sobie tam konto dla bloga. Jestem zadowolony, cena na 2 lata jest tania i mam spokój z serwerem – dobry kontakt, strona szybko się ładuje więc polecam ten hosting

 2. Szukałem właśnie hostingu dla swojego bloga, którego chcę utworzyć. Widzę, że w waszym rankingu hostingów pierwsze miejsce zajmuje firma Hostinger. Rzeczywiście cenowo wypada bardzo dobrze, jest to duża firma. A jak z obsługą klienta w przypadku tej firmy hostingowej? Ma ktoś opinie?

 3. Długi i wartościowy artykuł na temat wyboru najlepszego hostingu dla strony internetowej. Jeżeli zastanawiasz się jaki hosting kupić warto zwrócić na podane parametry w rankingu, aby dokonać trafnego wyboru zakupu serwera.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Sprawdź najlepsze sposoby na zarabianie przez internet. Zacznij swój biznes online.

Ta strona używa ciasteczek Więcej informacji

Ciasteczko (formalnie HTTP Cookie, w skrócie ang. cookie, tłumaczone czasem jako plik cookie) – mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną. Źródło: wikipedia.org Więcej informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie

Wyłącz