Jak dorobić do pensji?

Obecnie nie pracujesz albo zastanawiasz się jak dorobić do stałej pensji pracując w domu przez internet?

To możliwe dzięki zarabianiu przez internet.

Niezależnie od tego ile masz lat i w czym się specjalizujesz, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wystarczy nawet odrobina czasu, żeby zarobić dodatkowe pieniądze w internecie.

Dodatkowe pieniądze – Lista pomysłów jak dorobić do pensji.

Najlepsze pomysły jak dorobić do pensji

Są różne sposoby na zarobienie pieniędzy w internecie. Jedne zajmują dużo czasu, na inne możemy poświęcić kilka minut, na przykład w drodze na uczelnię.

Najważniejsze są chęci, bo podejmując decyzję o pracy w internecie z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

W czym można wybierać?

Jeżeli nie masz zbyt wiele czasu albo nie możesz poświęcić się całkowicie pracy w sieci, ankiety są dla ciebie świetnym rozwiązaniem. Wystarczy zarejestrować się na którymś z portali przeprowadzających ankiety, a następnie wypełniać badania, które zostają ci przesłane. 

Najczęściej musisz podać swój wiek, płeć i miejsce zamieszkania. Panele badawcze zbierają dane dla różnych firm i instytucji. 

Za każde wypełnione badanie dostajesz punkty, które następnie możesz wymienić na nagrody rzeczowe albo pieniężne.

Czy da się na tym dużo zarobić?

To zależy ile czasu jesteś gotowy poświęcić na wypełnianie ankiet. Czasami z ankietą wiążą się dodatkowe dyskusje i badania, w których możesz dostać dodatkową pulę punktów.

W praktyce, zarobek jest tu nieograniczony. Z im większej ilości ośrodków badawczych korzystasz, tym więcej pieniędzy dostaniesz.

Kogo szukają ośrodki badawcze?

Wszystkich! Nie ma znaczenia ile masz lat ani czym się zajmujesz na co dzień. Każda opinia się liczy! 

Gdzie szukać ankiet?

Jest wiele portali, które zlecają wypełnianie ankiet. Najpopularniejsze (i sprawdzone!) to:

Najlepiej zarejestrować się we wszystkich portalach jednocześnie – aby zarabiać więcej


Żeby zarobić na klikaniu w banery reklamowe, trzeba poświęcić trochę czasu. Zazwyczaj jedno kliknięcie jest tanie, ale w ciągu miesiąca może uzbierać się z tego pokaźna suma. Potrzeba do tego wytrwałości, bo reklamy umieszczane są na różnych stronach internetowych.

Podobnie jak w przypadku ankiet, trzeba się najpierw zarejestrować. Następnie albo klikamy w odpowiedni baner, albo oglądamy reklamy interaktywne.

Niewątpliwą zaletą tego sposobu na zarabianie jest to, że nie wymaga on żadnego doświadczenia ani umiejętności. Klikać może każdy.

Gdzie szukać reklam?

Najpopularniejszy jest ClixSense.


Masz jakąś pasję, którą chcesz się podzielić ze światem? A może jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie? Albo po prostu chcesz się rozwijać twórczo?

Jeżeli twierdząco odpowiedziałeś na któreś z tych pytań, to blogowanie jest właśnie dla ciebie. Tematyka jest dowolna!

Im bardziej popularny blog, tym więcej reklamodawców się nim zainteresuje, co przekłada się na konkretne kwoty. Blogerzy zarabiają głównie na reklamach, ale często dostają też różne produkty do przetestowania lub wypromowania.

Prowadzenie bloga może też być świetnym dodatkiem do twojej codziennej działalności. Jeżeli twoja firma ma swoją stronę internetową, to blog może ją bardziej wypromować.

Kliknij tutaj i sprawdź poradnik jak założyć bloga w 15 minut.


Pomysł 4: Prowadzenie kanału na Youtube

Prowadzenie vloga może być bardzo dochodowe. Im więcej osób subskrybuje twój kanał i ogląda filmy, które tworzysz, tym większe zyski osiągniesz.

Podobnie jak w przypadku blogów, zarabia się głównie na reklamach. Żeby jednak filmy, które nakręcisz dobrze się sprzedały, musisz poświęcić trochę czasu. Nie trzeba mieć profesjonalnego sprzętu, ale warto zadbać o odpowiednie oświetlenie i montaż. 

Popularni vlogerzy zarabiają spore pieniądze. Jeżeli masz pomysł na kanał, spróbuj swoich sił na Youtube.


W internecie można sprzedać bardzo dużo rzeczy i nie muszą to być przedmioty materialne. Świetnie sprzedaje się również wiedza i umiejętności. Świadczenie usług przez internet obejmuje wiele dziedzin. Może to być pisanie tekstów na zlecenie (copywrite), grafika internetowa, fotografia czy udzielanie porad psychologicznych. 

Zarobki zależą od twoich umiejętności i tego, jak popularna jest dziedzina, w której się specjalizujesz. Wejdź na stronę freelanceria albo useme i zobacz, kogo szukają klienci.

Nie masz potrzebnej wiedzy?

Może warto się doszkolić w dziedzinie, która jest popularna wśród usługobiorców?


Kupowanie w sieci staje się coraz popularniejsze. Wiele marek ma swoje sklepy internetowe, ale zapotrzebowanie na produkty jest bardzo duże. Możesz sprzedawać rzeczy, które sam wytwarzasz (np. rękodzieło) albo towary, które kupisz w okazyjnej cenie. 

Najważniejsze, to mieć pomysł i znaleźć odpowiednią niszę. Zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie własnej działalności, dokładnie rozeznaj się w rynku. Obroty sklepu internetowego zależą od wielu czynników: oferowanego towaru, jego dostępności, sposobów płatności czy kosztów wysyłki. 

Jeżeli chcesz zarobić, skoncentruj się na tym, czego potrzebują klienci i jak wyjść naprzeciw ich potrzebom.

Gdzie sprzedawać?

Spróbuj swoich sił na Allegro, OLX czy Ebay.


Pomysł 7: Udzielanie korepetycji

Kiedyś, żeby udzielać korepetycji musiałeś udać się do ucznia albo zaprosić go do siebie. Dzisiaj wystarczy, że będziesz mieć Skype'a albo podobny komunikator internetowy. Młodzi ludzie spędzają bardzo dużo czasu w sieci, więc na pewno będą zainteresowani korepetycjami prowadzonymi przez internet. 

Kwoty, które zarobisz zależą od tego, czego będziesz uczyć i czego uczniowie potrzebują. Na pewno dobrze sprzedają się lekcje matematyki i języków. Co ważne, koszty udzielania korepetycji są niewielkie. Przede wszystkim zaoszczędzisz na dojazdach. Potrzebujesz tylko dostępu do internetu i odpowiedniej aplikacji.

Niewątpliwą zaletą pracy przez internet jest to, że możesz ją wykonywać z dowolnego miejsca na Ziemi. Wszystko co jest ci potrzebne, to komputer lub smartfon oraz dostęp do sieci. Jeżeli szukasz więc szybkiego i ciekawego sposobu na zarobienie pieniędzy, zainteresuj się tym, co może zaoferować ci internet. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.


Przeczytaj również:

Praca w domu: 12 sprawdzonych sposobów dla każdego

8 Najlepszych Sposobów na Dodatkowe Pieniądze. Jak zarobić pieniądze przez internet?

5 Najlepszych Sposobów na Zarabianie Przez Internet


2 komentarze

  1. Do tej pory próbowałem dorobić na trzy z wyżej wymienionych sposobów. Wypełnianie ankiet to numer jeden u mnie, nie trzeba do tego żadnej wiedzy, wystarczy czas i chęci żeby zarobić. Najlepiej jest zarejestrować się na kilku portalach, żeby codziennie wypełniać ankiety. Kiedyś klikałem też w reklamy, ale to raczej nie jest bardzo duży zarobek, lepsze są według mnie ankiety, choć wymagają trochę skupienia. Udzielałem też korków, ale wiadomo, jest to zupełnie inna bajka niż zarabianie przez internet, zdecydowanie trudniejsza.

    • Zgadzam się, wypełnianie ankiet super sprawa. Proste i wymaga tylko trochę uwagi i czasu, ale nie trzeba przecież tego robić regularnie, tylko jak mamy wolną chwilę. Do tego jeśli mamy jakieś hobby czy pasje, to łatwo jest założyć bloga o tym i jeśli odniesie sukces, będzie dobrą podstawą do zarobku na reklamach.

Zostaw komentarz