Kantor Internetowy

Poniżej sprawdzimy i porównamy czy warto korzystać z kantorów internetowych.

Wymiana walut w kantorze internetowym może być dobrym rozwiązaniem dla freelancerów pracujących dla firm zagranicznych. Jeżeli pracujesz zdalnie lub otrzymujesz wypłatę w obcej walucie, to warto jest pochylić się nad tego typu rozwiązaniem. Częste podróże w celach turystycznych czy biznesowych to również sygnał, by dowiedzieć się jakie możliwości oferuje kantor internetowy.

Duży wzrost konkurencji w ostatnim czasie spowodował, że na internetowej giełdzie walut możemy uzyskać bardzo korzystne kursy. Jeśli zastanawiasz się jaki kantor wybrać, zobacz jakie korzyści możesz uzyskać na wymianie walut przez internet. Zobacz aktualne porównanie różnic między kantorem internetowym a innymi formami wymiany walut.

Jak działają kantory internetowe?

Sprawdź jak funkcjonują kantory online

Zanim zaczniesz korzystać z usług kantora internetowego, warto zapoznać się z metodologią funkcjonowania kantora internetowe. To jak działają kantory internetowe jest najczęściej zadawanym pytaniem przez większość nowych użytkowników.

Cały proces wymiany waluty rozpoczyna się od założenia konta w kantorze internetowym. Całość trwa zaledwie kilka minut, gdyż jest to czynność, podczas której podajemy dane osobowe, adres e-mail i hasło do konta. Po potwierdzeniu rejestracji otrzymujemy pełnoprawne konto i możemy zacząć korzystać z wirtualnej wymiany waluty.

Jak wymienić przelać środki na rachunek kantoru internetowego?

Po założeniu konta w serwisie, należy przelać środki z konta bankowego na rachunek kantoru. Zrobić to możemy osobiście w oddziale banku lub internetowo, jeżeli posiadamy bankowość elektroniczną. Rachunek bankowy kantoru podawany jest zwykle podczas rejestracji, a dodatkowo znaleźć go można na stronie internetowej firmy. Czas realizacji przelewu trwa od kilku godzin do 1 dnia roboczego.

Jeśli zamierzamy często korzystać z usług kantora internetowego, dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie jaki bank obsługuje konto kantoru. Pozwoli to na skrócenie czasu oczekiwania na przelew do minimum. W przypadku jeśli zależy nam na czasie, a nie mamy konta w tym samym banku co kantor, warto jest skorzystać z opcji przelewu ekspresowego.

Cena Expres Elixir przeważnie wynosi kilka złotych, a środki księgowane są na koncie odbiorcy w ciągu maksymalnie kilkunastu minut. Na rachunek kantoru internetowego, można przesyłać różne waluty np. Polski złoty, Funty, Dolary czy Euro.

Wymiana waluty w kantorze internetowym

Po zaksięgowaniu środków na rachunku kantora, ustalamy jaką kwotę waluty, którą chcemy wymienić. Po uwzględnieniu tych danych i wpisaniu ich akceptujemy transakcję. Zazwyczaj po chwili nasze kwota zostaje przewalutowana. Po dokonaniu wymiany, pieniądze możemy wysłać z powrotem na prywatne konto bankowe.

Korzystanie z usług kantora internetowego to bardzo szybki i komfortowy sposób wymiany walut. Korzyści płynące z tej formy wymiany pieniędzy to:

Oszczędność

kantor internetowy to oszczędność czasu na korzystanie z kantora stacjonarnego

Wysokie kursy

Ceny kursów w kantorach internetowych są korzystniejsze, niż w banku czy kantorze stacjonarnym

Bezpieczeństwo

Po dokonaniu transakcji wymiany, nasze środki trafiają bezpośrednio na rachunek bankowy

Ta nowoczesna forma wymiany walut szczególnie polecana przez turystów, osób spłacających kredyty w obcych walutach, osób kupujących w zagranicznych sklepach internetowych czy osób prowadzących działalność gospodarczą.

Szczególne warte uwagi jest to, że statystycznie wymiana waluty w kantorze internetowym jest średnio 20 krotnie tańsza, niż w placówce stacjonarnej.

kantory internetowe

Kantor internetowy vs. kantor stacjonarny vs. przewalutowanie w banku – Porównanie

Czym różni się standardowy kantor od internetowego?

Porównanie powyższych metod wymiany walut jest najczęstszym dylematem osób zaczynających swoją przygodę z wymianą walut w kantorze internetowym. Poniżej, dowiesz się jak jest różnica w funkcjonowaniu kantora stacjonarnego, internetowego i dlaczego nie wymieniać walut za pośrednictwem banku.

Podczas wymiany walut, warto zapoznać się z warunkami jakie oferują firmy oraz o samym procesie wymiany walut w poszczególnych opcjach. Zanim zaczniesz, zapoznaj się z aktualnymi kursami walut oraz jaki jest czas wykonania transakcji.

Wśród kantorów internetowych warto zwrócić uwagę czy dana firma jest pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego  – czyli posiada licencję KNF. Są to główne czynniki, które mają wpływ na decyzje klientów, którzy chcą wymienić walutę.

Jak działają kantory stacjonarne?

Kantory stacjonarne są najpopularniejszym rozwiązaniem wymiany walut wśród osób starszych oraz tych nie zaznajomionych z tematyką kantorów internetowych. Kantory stacjonarne są łatwo dostępne, gdy znajdujemy się na zewnątrz i nie mamy dostępu do internetu. Dostęp do kantorów stacjonarnych jest wszędzie, są zlokalizowane w centrach miast, na lotniskach czy dworcach kolejowych.

Nie sposób je przeoczyć. Do wyboru mamy duże sieci oraz małe lokalne kantory. Wymiana w nich jest szybka i prosta. Cały proces polega na wizycie w kantorze stacjonarnym, przekazaniu kasjerowi kwoty i odebraniu równowartości w innej walucie.

Kantory stacjonarne znajdują się zawsze w widocznych miejscach — najczęściej obok drzwi lub kasy znajduje się tablica z kursami. Dzięki wyraźnym i czytelnym informacjom możemy sprawdzić jakie stawki oferuje dana firma. Miejsca takie wyróżnia zwykle tylko różnica kursów. Kursy walut ustalane są przez kantor i posiadają mniej korzystne kursy, aniżeli kantory internetowe. Wynika to z uwagi na dużą liczbę konkurencji w internecie.

Oferta wymiany walut oraz oferowane usługi wyglądają tak samo we wszystkich kantorach stacjonarnych. W przypadku stałych klientów kantory oferują korzystniejsze warunki. Jeśli wymieniamy większą ilość gotówki lub robimy to często, możemy wynegocjować indywidualną — korzystniejszą ofertę.

Jak wygląda przewalutowanie w banku?

Przewalutowanie w banku jest najdroższą z możliwych opcji wymiany walut. Przeważnie większość jednostek bankowych posiada obsługę walutową. Operacja odbywa się szybko, a dzięki umieszczeniu tablic z kursami w widocznych miejscach można porównać kursy już od samego wejścia. Główną zaletą takiej wymiany jest dostępność placówek bankowych.

Instytucje finansowe posiadają jednak największy spread, czyli różnicę pomiędzy kupnem a sprzedażą i może on wynosić nawet kilkanaście — kilkadziesiąt procent. Z takiego rozwiązania korzystają zwykle osoby starsze, które nie potrafią znaleźć korzystniejszego rozwiązania lub takie, które jednorazowo i okazjonalnie chcą wymienić kilkadziesiąt jednostek.

Nie jest to jednak korzystne rozwiązanie na dłuższy czas oraz przy wymianie większych sum. Kilka procent przy dużych kwotach może być nawet bardzo okazyjną różnicą. Dlatego warto obejrzeć się za bardziej optymalnym rozwiązaniem.

Kantor internetowy – czy warto skorzystać?

Kantory internetowe to nowość na rynku, choć od kilku lat na stałe zadomowiły się w internecie. Skąd bierze się popularność, jaką darzą ich klienci ? Wielu z nich po skorzystaniu z takiej formy decyduje się na stałe zostać w sieci. Pierwszym czynnikiem są lepsze kursy.

To zdecydowanie najmocniejsza strona tego rozwiązania. Są nieporównywalnie dużo lepsze od tych bankowych i znaczące korzystniejsze od oferowanych przez zwykłe kantory. Kantory internetowe posiadają ogromny obrót, a co za tym idzie, mogą pozwolić sobie na niższe stawki.

Duża konkurencja również jest dobra dla klientów. Proces wymiany jest prosty oraz komfortowy ze strony klienta. Bezpieczeństwo oferowane przez kantory internetowe, również jest duże a dostępność usług 24/h to wielkie udogodnienie dla klientów.

Najlepszym przykładem będzie konkretne wyliczenie na dzień dzisiejszy:

Ile zaoszczędzi klient, jeśli skorzysta z kantoru internetowego? – Symulacja przygotowane na podstawie oferty Amronet przy wymianie 5000 euro na złotówki.

Aktualne Kursy: Bank 4,11 EUR/PLN – Kantor stacjonarny 4,19 EUR/PLN – Amronet.pl 4,24 EUR/PLN.

Biorąc pod uwagę wyliczenia dla sumy 5000 euro, kwota jaką otrzymamy w złotówkach prezentuje się następująco:

Miejsce wymianyKwota do wymianyKursKwota po wymianieZyskujesz
Bank5000 €4,1120 550 zł
Kantor stacjonarny5000 €4,1920 950 zł250 zł
Amronet5000 €4,2421 200 zł650 zł

Korzystając z kantoru internetowego klient zyska o 250 zł więcej w porównaniu do kantoru stacjonarnego i aż 650 zł więcej w porównaniu do wymiany w banku.

kantory internetowe jaki wybrać

Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Podczas wyboru kantoru internetowego zwracaj uwagę na wcześniej wspomniany certyfikat KNF. Znajdziesz go na każdej stronie kantoru, który podlega kontroli finansowej.  Są to Instytucje, które choć działają w sieci, podlegają ścisłemu nadzorowi i przestrzegają przepisów o obrocie środkami pieniężnymi takich samych jak banki.

Liczne kontrole i nadzór sprawia, że takie rozwiązania są równie bezpieczne co wymiana w stacjonarnym kantorze czy banku. Potwierdzeniem wiarygodności kantoru będą też dobre opinie użytkowników. Warto więc zatem przed skorzystaniem zasięgnąć takiej opinii.

Jaki kantor internetowy wybrać – Ranking i opinie o kantorze internetowym

Sprawdź jak najlepszy kanton internatowy wybrać

Najlepszy kantor – Kantor internetowy Amronet – Odbierz kupon na pierwszą wymianę waluty.

Rynek oferuje wiele kantorów internetowych. Ten optymalny powinien być wiarygodny, bezpieczny, posiadać dobre kursy i profesjonalną obsługę klienta. Wszelkie informacje dotyczące tego, który kantor internetowy jest najlepszy można znaleźć w internecie. Wśród najlepiej ocenianych przez użytkowników jest kantor internetowy Amronet, z którego sam korzystam.

Posiada on wszystkie wyżej wymienione cechy, jest szybki i prosty w obsłudze. Bardzo ważną kwestią związaną z finansami jest bezpieczeństwo i wiarygodność.

Posiadane przez Amronet certyfikaty: – “Słucham swoich klientów”, “Rzetelna Firma” i “Firma Wiarygodna Finansowo” pozwalają zaufać usługom tego kantora. Szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę opinię użytkowników z takich portali jak opineo.pl, gdzie znajdziemy na chwilę obecną 600 wiarygodnych opinii na temat tej firmy.

amronet opinie klientów
amronet kantor internetowy opinie

Amronet to giełda wymiany walut i kantor internetowy. Oferuje on swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Będzie też szczególnie przydatny dla kredytobiorców, którzy spłacają raty w obcej walucie oraz osób pracujących za granicą.

Stała współpraca i jednorazowe zdefiniowanie kont do przelewów sprawi, że w przyszłości szybko i komfortowo takie osoby wymienią walutę i zaoszczędzą czas na testowanie i sprawdzanie innych rozwiązań.

Sam kantor działa 24h przez 7 dni w tygodniu, co jest dużym ułatwieniem dla klientów. Fakt godny pochwały to bardzo atrakcyjne i konkurencyjne kursy, dzięki którym można sporo zaoszczędzić na przewalutowaniu.

Duży nacisk został położony również na kwestie bezpieczeństwa. Aby zagwarantować jego najwyższy poziom, zostały użyte te samo rozwiązanie, które oferują nam banki w bankowości elektronicznej. Gwarantuje to duży poziom bezpieczeństwa naszych środków.

Prowizje w Amronet są przejrzyste i niskie. Za założenie konta i prowadzenie rachunku nie pobiera się żadnych opłat. Koszty jakie ponosi użytkownik to procent od sumy przewalutowania. Standardowa prowizja to 0,2% i obowiązuje ona do 200 000 zł. Jeśli wymieniamy większe kwoty, otrzymujemy rabat. Stawki są niskie, a kształtują się one następująco:

Prowizja0,2%0,15%0,1%0,08%
Kwotado 200 tys. zł200 tys. – 1 mln zł1 – 3 mln złpowyżej 3 mln zł

Jak założyć konto w kantorze internetowym i wymienić walutę ?

Sprawdź jak założyć konto w kantorze internatowym

Przykład rejestracji na podstawie kantora internetowego Amronet.pl

Sam proces rejestracji jest bardzo prosty. Wystarczy podać adres e-mail i utworzyć hasło, potwierdzić rejestrację oraz podać wymagane dane takie jak imię, nazwisko czy numer konta.

rejestracja w kantorze internetowym amronet

Po zalogowaniu się do konta możemy w łatwy sposób sprawdzić stan naszych finansów. Zaraz po zaksięgowaniu przelewu dostępne środki powinny być widoczne na tej stronie.

saldo w amronet


Proces wymiany jest szybki i intuicyjny. Wystarczy wpisać podane kwoty, wybrać odpowiednią walutę i zaakceptować zlecenie.

wymiana walut w kantorze amronet

Dobrym rozwiązaniem, które posiada Amronet jest giełda wymiany walut. Zwykli użytkownicy umieszczają tam swoje propozycje, uzyskując jeszcze bardziej atrakcyjne oferty.

Jeśli zależy nam na jeszcze bardziej optymalnym kursie, możemy wpisać swój własny kurs i poczekać lub zdecydować się na propozycję innego użytkownika.

gielda w kantorze internetowym amronet

Strona internetowa Amronet jest prosta i czytelna oraz łatwo się na niej poruszać. Wyraźne grafiki i przyjazna kolorystyka sprawiają, że korzystanie z serwisu jest przyjemne. Na stronie internetowej Amronet znajdziemy odpowiedzi na pytania, które potencjalny klient zadaje przed skorzystaniem z kantoru.

Są to informacje o listę obsługiwanych banków, czas realizacji przelewów, opłaty czy sam proces wymiany. Oprócz tych informacji znajdziemy tam także wiadomości ze świata, które mają wpływ na notowania walut.

wymiana walut w kantorze internetowym

Konto walutowe dobrym rozwiązaniem dla freelancerów

Jesteś freelancerem? Sprawdź to!

Praca freelancera często wiąże się z podejmowaniem zlecenia w zagranicznej firmie. Dla osób na co dzień mieszkających w Polsce, różnica pomiędzy kwotą oczekiwaną za pracę a rzeczywistą, może być znacząca.

Praca dla klientów spoza Polski to zarobki głównie w dolarach, funtach czy euro. Po ostatnich wahaniach na rynku finansowym średni kurs np. dolara zmienił się na niekorzyść w stosunku do polskiej złotówki. Pytanie brzmi:

Jak zarabiać więcej jako freelancer?

Wynagrodzenie za pracę otrzymujemy na polskie konto bankowe, którego wysokość uzależniona jest od aktualnego kursu w naszym banku. Wcześniej dowiedzieliśmy się jakie różnice są pomiędzy przewalutowaniem w banku, wymianą w kantorze stacjonarnym oraz kantorze internetowym. Jeżeli jesteś freelancerem i zarabiasz w obcej walucie, zastanów się nad otwarciem konta walutowego. Dzięki temu unikniesz tzw. spreadu czyli różnicy pomiędzy kursami kupna i sprzedaży.

Korzystanie z konta walutowego to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą aby wartość ich pieniędzy była ustalana na ich niekorzyść. Zarabianie przez internet czy praca jako freelancer często wiąże się z różnicami w naszej wypłacie. Zobacz ile możesz zyskać jeżeli otrzymujesz wynagrodzenie w obcej walucie na swoje konto.

Porównanie zostało przeprowadzone na dzień 08.05.2018r.

Miejsce wymianyKwota do wymianyKursKwota po wymianieZyskujesz
Bank3000 €3,4310 290 zł60 zł
Kantor stacjonarny3000 €3,4110 230 zł
Amronet3000 €3,5610 680 zł450 zł

Jak widać w powyższym zestawieniu, kurs wymiany walut w banku i kantorze stacjonarnym jest niemalże podobny. Dla większego przybliżenia możemy przyjąć, że przeciętnie zarabiamy jako freelancer 1000 $ co daje nam miesięcznie 1/3 kwoty zysku z powyższej tabeli. Pracując przez 12 miesięcy przy założeniu, że różnica w kursach będzie się utrzymywać to jesteśmy w stanie zarobić na wymianie walut 1800 złotych w skali roku.

Dla porównania z przeciętnym dochodem 3560 zł miesięcznie jest to 50% miesięcznego wynagrodzenia extra za darmo. Zatem, czy warto korzystać z kantora internetowego? Według prostych obliczeń, nie pozostawia to żadnych wątpliwości.

Kantor internetowy a spłata kredytu w obcej walucie

Przeczytaj koniecznie jeśli spłacasz kredyt w obcej walucie

Często słyszymy o Frankowiczach czyli osobach, które spłacają kredyt we Frankach. Zobaczmy jak wyglądałaby spłata kredytu zaciągniętego na 20 lat w kwocie 120 000 Franków.

Obliczymy koszt jaki ponosimy w związku z przewalutowaniem PLN na CHF oraz ile możemy zaoszczędzić przy korzystaniu z poszczególnych źródeł wymiany walut. Jako miesięczną ratę ustalimy wartość 500 Franków. Dla uproszczenia nie przyjmujemy liczb dziesiętnych.

Bank – sprzedaż 3,59 – 1795 zł miesięcznie

Kantor stacjonarny sprzedaż 3,61 – 1805 zł miesięcznie

Kantor internetowy sprzedaż 3,56 – 1780 zł miesięcznie

Kurs aktualny na dzień: 08.05.2018r.

Miejsce wymianyRoczny koszt kredytuKursKoszt kredytu po 20 latachZyskujesz
Bank21 540 zł3,59430 800 zł2 400 zł
Kantor stacjonarny21 660 zł3,61433 200 zł
Amronet21 360 zł3,56427 200 zł6 000 zł

Jak widać na powyższym zestawieniu, wymiana walut w kantorze internetowym zdecydowanie uszczupla kwotę zobowiązania. Zaletą spłaty kredytu w obcej walucie za pośrednictwem kantora internetowego jest również wygoda i większa możliwość wpływu na wysokość raty.

Podsumowanie: Czy kantor internetowy się opłaca?

Czy korzystanie z kantoru internetowego ma sens?

System do wymiany walut jak i giełda wymiany walut są wytworem zaspokojenia potrzeb rynku. Kantory internetowe zdecydowanie wyróżniają się na tle innych strumieni wymiany walut. To czy korzystanie z internetowej wymiany walut się opłaca, można sprawdzić na podstawie prostych obliczeń, które znalazły się w artykule.

Korzystanie z kantora internetowego to nie tylko ułatwienie w kwestiach technicznych, ale również oszczędność czasu i pieniędzy. Ten sposób handlowania walutami jest powszechnie używany wśród osób, które posługują się więcej niż jedną walutą.

Kantor internetowy to również dobre narzędzie dla freelancerów i osób podróżujących. Większość firm oferujących wymianę walut, posiada certyfikat KNF co sprawia, że transakcje są w pełni bezpieczne.


Jeden komentarz

  1. Szukałem kantoru internetowego do regularnej wymiany walut (spłata kredytu). Zarejestrowałem się w Amronet i dokonałem 1 wymiany – wszystko w porządku i pieniądze miałem na swoim koncie w 5 minut. Dziękuję za pomocny artykuł!

Zostaw komentarz