Kreatory stron WWW – Ranking

Polecamy kreator WIX

 • proste tworzenie stron
 • najwięcej możliwości
 • Optymalizacja SEO

Alternatywą dla tradycyjnego tworzenia strony internetowej może być użycie łatwego w obsłudze kreatora stron www. Czy faktycznie warto skorzystać z kreatora stron?

Jeżeli TAK, jaki kreator stron jest najlepszy?

W naszej opinii kreator stron www jest dobrym rozwiązaniem dla strony lokalnego biznesu, natomiast mniej sprawdza się w przypadku budowania bloga, portalu czy rozbudowanej strony internetowej.

Kreator stron www – jak działa?

Sprawdź czym są kreatory stron WWW

Założenie profesjonalnie wyglądającej, funkcjonalnej i stabilnej witryny internetowej wymaga znajomości języków programowania. Mowa tu nie tylko o podstawach jak HTML, ale także PHP, JavaScript, AJAX czy wielu innych obecnych w nowoczesnych stronach rozwiązaniach.

Dobrze wyglądająca strona wymaga również pracy grafika, copywritera i UX designera – słowem całego sztabu ludzi.

Na szczęście istnieją kreatory stron internetowych, które tę trudną pracę są w stanie wykonać za ciebie – tobie pozostaje bowiem tylko ułożenie elementów witryny według własnego uznania i wypełnienie jej treścią. 

Najlepszy Kreator Stron WWW w 2023 roku:

Wix to jeden z najpopularniejszych kreatorów stron internetowych na świecie. Miliony zadowolonych użytkowników, prosty i intuicyjny panel tworzenia stron pozwoli Ci stworzyć w szybkim czasie sklep lub stronę internetową.

Kreatory są tak przygotowane, by ich wykorzystanie nie wymagało specjalnych umiejętności, a samo wstawianie elementów odbywa się przy wykorzystaniu prostego konfiguratora. Swoja własną stronę możesz zbudować w zaledwie kilka minut. 

Kreator stron www – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Czym się kierować przy wyborze kreatora stron WWW?

Nie każdy kreator stron działa w ten sam sposób. Nie każdy również oferuje porównywalne rezultaty.

Na jakie więc parametry zwracać uwagę, by wybrane rozwiązanie okazało się tym, co pomoże nam w sprawnym utworzeniu strony?

Oto kilka punktów, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę:

Responsywność

Witryna stworzona przez kreator powinna działać szybko i bez przycięć zarówno na komputerze osobistym, jak i na tablecie czy laptopie – niezależnie od rozdzielczości ekranu czy jego rozmiaru. Strona zawsze powinna wyświetlać się szybko i płynnie przewijać.

Możliwość współpracy kilku osób

Nie każdy projekt będziemy w stanie ukończyć wyłącznie w pojedynkę, dlatego możliwość współpracy z innymi podczas jego wykonywania jest niezastąpioną funkcjonalnością.

Polski interfejs i obsługa techniczna

Nie każdy na tyle dobrze radzi sobie z angielskim, by poradzić sobie ze zrozumieniem wszystkich opcji, dlatego możliwość stworzenia strony posługując się językiem polskim, jest niewątpliwym atutem.

Kreatory stron www – ranking TOP 4

Zestawienie TOP4 najlepszych kreatorów stron www

Wybraliśmy 4 najciekawsze naszym zdaniem kreatory stron internetowych, które spełniają powyższe kryteria i stanowią naprawdę dopracowaną ofertę dla każdego zainteresowanego założeniem własnej strony internetowej. 

1.

WIX – Najpopularniejszy kreator

Najpopularniejszy kreator stron www

WIX rozpowszechniony jest na wszystkich kontynentach. Już darmowa opcja pozwala na stworzenie praktycznej i funkcjonalnej strony. Podczas jej tworzenia mamy do wyboru szablony w ponad 70 kategoriach tematycznych.

Przeczytaj obszerną recenzję kreatora WIX.

Proces tworzenia strony składa się z przeciągania i upuszczania w wybranym miejscu odpowiadających nam składników witryny – tak, jakbyśmy budowali ja z klocków. Cały interfejs jest doskonale spolszczony, w związku z czym tworzenie stron nie nastręcza żadnych problemów. 

Wiele rzeczy w WIX dostępnych jest za darmo, a samą stronę w każdym momencie można rozbudować dodatkowymi aplikacjami, dostępnymi we wbudowanym “sklepie”. Jeśli jednak chcielibyśmy podłączyć domenę, czy dodać niektóre funkcje, musimy dopłacić do pakietu Premium.

Sprawdź ofertę na stronie wix.com

Zalety

 • tworzenie stron metodą “przeciągnij i upuść”,
 • ogromny wybór szablonów tematycznych,
 • podłączenie do Google Analytics w standardzie,
 • w wyższych pakietach kupony na reklamę w sieci,
 • dostępne wiele narzędzi marketingowych (np. Ascend)
 • kreator dla każdego – od początkujących po deweloperów.
 • w pełni polska obsługa.

Wady

 • wysokie ceny,
 • najniższa opcja Premium nie usuwa reklam,
 • ograniczona przestrzeń dyskowa.

2.


Zyro – kreator stron bez kodowania

Doskonałe szablony, łatwa edycja i zero kodowania.

Teraz każdy może samodzielnie stworzyć profesjonalną stronę internetową, dotrzeć do swoich odbiorców, a nawet sprzedawać online – a wszystko to bez posiadania doświadczenia w tworzeniu stron internetowych.

Misją Zyro jest sprawienie, aby każdy mógł odnieść sukces w sieci. Z tego powodu Zyro, oprócz łatwego w obsłudze kreatora stron internetowych typu “przeciągnij i upuść”, oferuje wszystkie narzędzia potrzebne do kreowania marki i rozwijania biznesu online.

Przeczytaj obszerną recenzję kreatora Zyro.

Kreator Zyro został stworzony z myślą o osobach prowadzących małe i średnie biznesy. Narzędzie to zawiera obszerną bibliotekę gotowych szablonów spełniających dowolne potrzeby biznesowe. Wystarczy wybrać szablon, który posiada styl i funkcje dopasowane do indywidualnych potrzeb, a następnie przystąpić do edycji.

Strony stworzone za pomocą Zyro są od razu bardzo dobrze zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych. Można je edytować, przełączając się między widokiem desktopowym a mobilnym. Witryny Zyro są również zoptymalizowane pod kątem SEO, charakteryzują się szybkością ładowania, czasem dostępności na poziomie 99,9%. Ponadto strony Zyro zwierają darmowy i niezawodny hosting oraz posiadają opcję edycji meta danych.

Użytkownicy Zyro chętnie korzystają także z funkcji e-commerce. To, co wyróżnia ten kreator stron internetowych, to możliwość stworzenia w pełni profesjonalnego sklepu internetowego w ciągu godziny, bez konieczności posiadania wcześniejszego doświadczenia w kodowaniu lub projektowaniu.

Użytkownicy mogą z łatwością dodawać i edytować oferty produktów, sprzedawać na Amazonie, Facebooku i Instagramie, a także zarządzać całą działalnością z jednego pulpitu nawigacyjnego. Zyro posiada również specjalną aplikację e-commerce, dzięki której można zarządzać sklepem z dowolnego miejsca.

Sprawdź ofertę na stronie zyro.com

Zyro jest również narzędziem zorientowanym na potrzeby klientów. Dlatego też wszystkie nowe funkcje dodawane do kreatora spełniają najczęściej zgłaszane przez użytkowników Zyro potrzeby. Również z tego powodu platforma Zyro oferuje całodobową pomoc online, na wypadek napotkania przez użytkowników ewentualnych trudności.

Zyro oferuje cztery różne plany cenowe, w zależności od potrzeb. Plan Website jest idealny dla osób, które potrzebują tylko osobistej strony internetowej, bloga lub portfolio. Plan Business pozwala na dodanie do witryny sklepu internetowego oferującego do 100 produktów. Natomiast opcje Online Store i Advanced Store umożliwiają uruchomienie kompletnych sklepów internetowych z różnymi funkcjami e-commerce.

Zalety

 • Łatwość użytkowania
 • Optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych
 • Wszechstronne narzędzia marketingowe
 • Wsparcie online

Wady

 • Ograniczona liczba szablonów
 • Brakuje niektórych funkcjonalności

3.

GetResponse – darmowy kreator stron

Zbuduj własną stronę WWW bez umiejętności programowania i połącz ją z innymi narzędziami.

Okazuje się, że można posiadać stronę WWW i połączyć ją z zestawem narzędzi marketingowych, korzystając z tylko jednej platformy.

GetResponse – polski dostawca narzędzi do online marketingu, oferuje profesjonalny kreator stron oparty na sztucznej inteligencji, za pomocą którego stworzenie wymarzonej witryny zajmie dosłownie kilkanaście minut, bez umiejętności programowania. Co ważne – zupełnie za darmo!

Kreator stron GetResponse umożliwia stworzenie profesjonalnie wyglądającej strony WWW na kilka sposobów. Możesz wykorzystać setki darmowych szablonów podzielonych na branże, stworzyć stronę od zera przy pomocy kreatora drag-and-drop. Możesz też skorzystać z pomocy sztucznej inteligencji, która stworzy stronę za Ciebie. Wystarczy, że odpowiesz na kilka prostych pytań i określisz preferencje wizualne, a kreator stworzy dla Ciebie kilka projektów strony do wyboru. Oczywiście, wszystko można dowolnie modyfikować – zmieniać układ elementów na stronie, dodawać własne grafiki i podstrony czy zmieniać paletę barw – wszystko w zaledwie kilka kliknięć.

Wybór szablonu w kreatorze stron GetResponse
Tworzenie strony WWW w kreatorze stron GetResponse przy użyciu sztucznej inteligencji

Sam proces tworzenia strony jest bardzo prosty – intuicyjny edytor pozwala na przeciąganie i upuszczanie elementów w dowolne miejsce, a przejrzyste menu po prawej stronie kreatora ułatwia nawigację. Kliknięcie dowolnego elementu otwiera menu kontekstowe, które pozwala na zmianę ustawień. Kreator jest oczywiście dostępny w języku polskim, co dodatkowo ułatwia pracę przy tworzeniu własnej witryny.

Praca w kreatorze stron GetResponse

Kreator pozwala na wprowadzenie podstawowych ustawień SEO w celu zwiększenia widoczności strony w wyszukiwarkach internetowych. Gotową stronę można bezpłatnie umieścić na darmowym serwerze zapewnionym przez GetResponse, albo wykorzystać do tego celu własną domenę. Można też kupić domenę bezpośrednio z poziomu konta GetResponse. Dodatkowo, strona jest zabezpieczona certyfikatem SSL.

Ustawienia SEO w kreatorze stron GetResponse

Tym, co odróżnia kreator stron GetResponse od podobnych narzędzi dostępnych na rynku, jest zestaw narzędzi marketingowych do promocji firmy w Internecie. Narzędzia dostępne w ramach bezpłatnego pakietu obejmują:

 • 1 stronę internetową zabezpieczoną certyfikatem SSL z 5 GB przepustowości miesięcznie i możliwością podłączenia własnej domeny
 • Email marketing do 500 kontaktów
 • 1 landing page
 • Formularze zapisu

Można więc na przykład dodać formularz zapisu na stronę stworzoną w kreatorze GetResponse, aby zbierać dane kontaktowe od osób odwiedzających stronę, a następnie wysyłać do nich wiadomości email z ofertami, zniżkami na kolejne zakupy czy informujące o nowych produktach. To oczywiście tylko przykład – możliwości wykorzystania narzędzi dostępnych w darmowym planie GetResponse są w zasadzie nieograniczone.

W miarę rozwoju firmy, może się okazać, że narzędzia dostępne w bezpłatnym planie okażą się niewystarczające. Wtedy można wybrać jeden z dostępnych planów płatnych, których ceny zaczynają się od 50 zł miesięcznie.

Zalety

 • Polskie narzędzie
 • Całkowicie za darmo
 • Prosta obsługa
 • Zabezpieczenie strony certyfikatem SSL
 • Możliwość wprowadzenia ustawień SEO
 • Pełna integracja z narzędziami marketingowymi
 • Polskojęzyczna obsługa klienta

Wady

 • Limit przepustowości strony 5 GB miesięcznie
 • Zaawansowane funkcje dostępne w planach płatnych

4.

WebWave – Polski Kreator WWW

Twórz strony i sklepy internetowe za darmo

WebWave powoli wyrasta na światowego lidera jako system zarządzania treścią. Nic dziwnego, ponieważ przez większość użytkowników jest uznawany za najłatwiejszy w obsłudze kreator na rynku.

Daje nie tylko ogromny wybór szablonów do wyboru, ale również zapewnia bezproblemową integrację z mediami społecznościowymi (zwłaszcza Facebook, Twitter, Google) i współpracę z usługodawcami z zewnątrz – Google Analitysc, Facebook, Microsoft, Freshmail, Przelewy24, ZnanyLekarz, a nawet LiveChat. 

Tym, co wyróżnia WebWave, jest bardzo łatwa i intuicyjna obsługa. By zacząć tworzyć własną stronę wystarczy się zarejestrować. Następnie będzie czekał nas wybór motywu lub tworzenie strony od podstaw.

Po wyborze najbardziej odpowiadającego nam rozwiązania znajdziemy się w kreatorze, którego działanie i funkcjonowanie przypomina program do obsługi grafiki lub edytor tekstów. Klikając wybrany obiekt, możemy dokonać jego personalizacji, wstawić dowolny obiekt (tekst, grafikę czy film). Oczywiście możliwe jest dodanie własnego kodu HTML czy CSS, co pozwala na jeszcze lepszą optymalizację tworzonej strony. 

Po zakończeniu tworzenia strony naciskamy znajdujący się w prawym górnym roku przycisk “Publikuj”, po czym pojawi nam się informacja z aktualnym adresem strony i zachęta do kupna pakietu premium, pozwalającego na ustawienie własnego adresu i uzyskania rocznej darmowej domeny .pl. Po wybraniu tej opcji zostaniemy przekierowani do podstrony, na której będziemy mogli zakupić pakiet Premium za 15 złotych miesięcznie. 

W ramach pakietu dostajemy nie tylko roczną domenę za darmo, ale również certyfikat SSL, e-mail we własnej domenie, stronę wolną od reklam i hosting o nieograniczonej liczbie stron, transferze i pojemności dysku.

Zostaniemy również ujęci polskim wsparciem technicznym i możemy skorzystać z darmowego banku zdjęć i szablonów. Co ciekawe, niektóre z tych opcji dostępne są również w pakiecie darmowym, można więc śmiało przyjrzeć się działaniu witryny, zanim zdecydujemy się na dopłatę do wersji Premium.

Niezależnie od wybranego pakietu zawsze przysługuje na 30-dniowy okres zwrotu pieniędzy, bez podawania przyczyny. 

Zalety

 • bardzo prosta obsługa,
 • najniższe ceny pakietów,
 • baza funkcjonalnych szablonów do wyboru,
 • dostęp do darmowego banku zdjęć,
 • certyfikat SSL za darmo,
 • pełne spolszczenie,
 • profesjonalny support,
 • możliwość stałego śledzenia swojej pozycji w Google i liczby odwiedzin strony,
 • nieograniczone miejsce na dane i brak limitu transferu danych.

Wady

 • reklamy obecne w wersji darmowej

Ciekawa jest również możliwość przeniesienia stworzonej strony internetowej na swój własny hosting. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli mamy już wykupiony serwer.

Czy warto wybrać kreator do stworzenia strony internetowej?

Nasza opinia o kreatorach stron

Kreatory stron internetowych to bardzo praktyczne narzędzia. Bez wątpienia pomagają na stworzenie sprawnie działającej i ładnej strony internetowej, nawet tym, którzy nie znają się na kodowaniu stron, ani programowaniu.

Z drugiej strony, nie każdy będzie potrafił stworzyć dobrze rozplanowany i funkcjonalny projekt, nawet jeśli korzysta z kreatorów. Wiele zależy więc od tego, czy będziemy czuli się na siłach samodzielnie podjąć się wykreowania swojej strony internetowej. 

Niewątpliwą zaletą większości dostępnych na rynku kreatorów są nie tylko proste i intuicyjne procesy tworzenia strony i różnorodne szablony. To również najbardziej kompleksowe rozwiązania z zakresu stron internetowych na rynku – płacąc stałą opłatę kilkudziesięciu złotych miesięcznie otrzymujemy nie tylko samodzielnie stworzony projekt strony, ale również hosting i domenę – czyli właściwie wszystko, czego potrzebuje profesjonalna witryna.

Mamy również dostęp do widżetów i wtyczek społecznościowych, co czyni z naszej wizytówki nowoczesne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Bazując na tym, że opisane przez nas kreatory mają wersje darmowe, można polecić je w ciemno każdemu – w razie niepowodzenia nie ryzykujemy niczym. 

Najlepszy Kreator Stron WWW w 2023 roku:

Wix to jeden z najpopularniejszych kreatorów stron internetowych na świecie. Miliony zadowolonych użytkowników, prosty i intuicyjny panel tworzenia stron pozwoli Ci stworzyć w szybkim czasie sklep lub stronę internetową.


Zostaw komentarz