Kreatory stron WWW – Ranking

Polecamy

Alternatywą dla tradycyjnego tworzenia strony internetowej może być użycie łatwego w obsłudze kreatora stron www. Czy faktycznie warto skorzystać z kreatora stron?

Jeżeli TAK, jaki kreator stron jest najlepszy?

W naszej opinii kreator stron www jest dobrym rozwiązaniem dla strony lokalnego biznesu, natomiast mniej sprawdza się w przypadku budowania bloga, portalu czy rozbudowanej strony internetowej.

Kreator stron www – jak działa?

Sprawdź czym jest Webinarium

Założenie profesjonalnie wyglądającej, funkcjonalnej i stabilnej witryny internetowej wymaga znajomości języków programowania. Mowa tu nie tylko o podstawach jak HTML, ale także PHP, JavaScript, AJAX czy wielu innych obecnych w nowoczesnych stronach rozwiązaniach.

Dobrze wyglądająca strona wymaga również pracy grafika, copywritera i UX designera – słowem całego sztabu ludzi.

Na szczęście istnieją kreatory stron internetowych, które tę trudną pracę są w stanie wykonać za ciebie – tobie pozostaje bowiem tylko ułożenie elementów witryny według własnego uznania i wypełnienie jej treścią. 

Kreatory są tak przygotowane, by ich wykorzystanie nie wymagało specjalnych umiejętności, a samo wstawianie elementów odbywa się przy wykorzystaniu prostego konfiguratora. Swoja własną stronę możesz zbudować w zaledwie kilka minut. 

Kreator stron www – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Czy warto prowadzić Webinar?

Nie każdy kreator stron działa w ten sam sposób. Nie każdy również oferuje porównywalne rezultaty.

Na jakie więc parametry zwracać uwagę, by wybrane rozwiązanie okazało się tym, co pomoże nam w sprawnym utworzeniu strony?

Oto kilka punktów, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę:

Responsywność

Witryna stworzona przez kreator powinna działać szybko i bez przycięć zarówno na komputerze osobistym, jak i na tablecie czy laptopie – niezależnie od rozdzielczości ekranu czy jego rozmiaru. Strona zawsze powinna wyświetlać się szybko i płynnie przewijać.

Możliwość współpracy kilku osób

Nie każdy projekt będziemy w stanie ukończyć wyłącznie w pojedynkę, dlatego możliwość współpracy z innymi podczas jego wykonywania jest niezastąpioną funkcjonalnością.

Polski interfejs i obsługa techniczna

Nie każdy na tyle dobrze radzi sobie z angielskim, by poradzić sobie ze zrozumieniem wszystkich opcji, dlatego możliwość stworzenia strony posługując się językiem polskim, jest niewątpliwym atutem.

Kreatory stron www – ranking TOP 3

Sprawdź jak zrobić Webinar

Wybraliśmy 3 najciekawsze naszym zdaniem kreatory stron internetowych, które spełniają powyższe kryteria i stanowią naprawdę dopracowaną ofertę dla każdego zainteresowanego założeniem własnej strony internetowej. 

1.

WIX – Najpopularniejszy kreator

Najpopularniejszy kreator stron www

WIX rozpowszechniony jest na wszystkich kontynentach. Już darmowa opcja pozwala na stworzenie praktycznej i funkcjonalnej strony. Podczas jej tworzenia mamy do wyboru szablony w ponad 70 kategoriach tematycznych.

Przeczytaj obszerną recenzję kreatora WIX.

Proces tworzenia strony składa się z przeciągania i upuszczania w wybranym miejscu odpowiadających nam składników witryny – tak, jakbyśmy budowali ja z klocków. Cały interfejs jest doskonale spolszczony, w związku z czym tworzenie stron nie nastręcza żadnych problemów. 

Wiele rzeczy w WIX dostępnych jest za darmo całkiem sporo funkcjonalności, a samą stronę w każdym momencie można rozbudować dodatkowymi aplikacjami, dostępnymi we wbudowanym “sklepie”. Jeśli jednak chcielibyśmy podłączyć domenę, czy dodać niektóre funkcje, musimy dopłacić do pakietu Premium.

Sprawdź ofertę na stronie wix.com

Zalety

 • tworzenie stron metodą “przeciągnij i upuść”,
 • ogromny wybór szablonów tematycznych,
 • podłączenie do Google Analytics w standardzie,
 • w wyższych pakietach kupony na reklamę w sieci,
 • w pełni polska obsługa.

Wady

 • wysokie ceny,
 • najniższa opcja Premium nie usuwa reklam,
 • ograniczona przestrzeń dyskowa.

2.

WebWave – Polski Kreator WWW

Twórz strony i sklepy internetowe za darmo

WebWave powoli wyrasta na światowego lidera jako system zarządzania treścią. Nic dziwnego, ponieważ przez większość użytkowników jest uznawany za najłatwiejszy w obsłudze kreator na rynku.

Daje nie tylko ogromny wybór szablonów do wyboru, ale również zapewnia bezproblemową integrację z mediami społecznościowymi (zwłaszcza Facebook, Twitter, Google) i współpracę z usługodawcami z zewnątrz – Google Analitysc, Facebook, Microsoft, Freshmail, Przelewy24, ZnanyLekarz, a nawet LiveChat. 

Tym, co wyróżnia WebWave, jest bardzo łatwa i intuicyjna obsługa. By zacząć tworzyć własną stronę wystarczy się zarejestrować. Następnie będzie czekał nas wybór motywu lub tworzenie strony od podstaw.

Po wyborze najbardziej odpowiadającego nam rozwiązania znajdziemy się w kreatorze, którego działanie i funkcjonowanie przypomina program do obsługi grafiki lub edytor tekstów. Klikając wybrany obiekt, możemy dokonać jego personalizacji, wstawić dowolny obiekt (tekst, grafikę czy film). Oczywiście możliwe jest dodanie własnego kodu HTML czy CSS, co pozwala na jeszcze lepszą optymalizację tworzonej strony. 

Po zakończeniu tworzenia strony naciskamy znajdujący się w prawym górnym roku przycisk “Publikuj”, po czym pojawi nam się informacja z aktualnym adresem strony i zachęta do kupna pakietu premium, pozwalającego na ustawienie własnego adresu i uzyskania rocznej darmowej domeny .pl. Po wybraniu tej opcji zostaniemy przekierowani do podstrony, na której będziemy mogli zakupić pakiet Premium za 15 złotych miesięcznie. 

W ramach pakietu dostajemy nie tylko roczną domenę za darmo, ale również certyfikat SSL, e-mail we własnej domenie, stronę wolną od reklam i hosting o nieograniczonej liczbie stron, transferze i pojemności dysku.

Zostaniemy również ujęci polskim wsparciem technicznym i możemy skorzystać z darmowego banku zdjęć i szablonów. Co ciekawe, niektóre z tych opcji dostępne są również w pakiecie darmowym, można więc śmiało przyjrzeć się działaniu witryny, zanim zdecydujemy się na dopłatę do wersji Premium.

Niezależnie od wybranego pakietu zawsze przysługuje na 30-dniowy okres zwrotu pieniędzy, bez podawania przyczyny. 

Zalety

 • bardzo prosta obsługa,
 • najniższe ceny pakietów,
 • baza funkcjonalnych szablonów do wyboru,
 • dostęp do darmowego banku zdjęć,
 • certyfikat SSL za darmo,
 • pełne spolszczenie,
 • profesjonalny support,
 • możliwość stałego śledzenia swojej pozycji w Google i liczby odwiedzin strony,
 • nieograniczone miejsce na dane i brak limitu transferu danych.

Wady

 • reklamy obecne w wersji darmowej

Ciekawa jest również możliwość przeniesienia stworzonej strony internetowej na swój własny hosting. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli mamy już wykupiony serwer.


3.

Webflow – Szybkie Strony WWW

Nowoczesny sposób tworzenia witryn internetowych

Nie tylko najwięksi gracze na rynku mogą pochwalić się ciekawą ofertą. Również nieco mniejsze podmioty, jak chociażby Webflow mogą zaoferować konkurencyjne rozwiązania.

Webflow pozwala na samodzielne ingerowanie w grafikę – jej projektowanie czy przerabianie, co jest nieocenione dla osób znających się na grafice komputerowej czy UX Designie. 

Strony stworzone przez Webflow są szybkie, dobrze zabezpieczone, mają regularne backupy i certyfikaty SSL. By jednak móc w pełni wykorzystywać rozwiązania kreatora niezbędne będzie konto premium – darmowe rozwiązanie pozwala na jedynie dwie strony i 500 odwiedzin miesięcznie.

Zalety

 • najbardziej elastyczna oferta na rynku, dopasowująca się automatycznie do naszych potrzeb,
 • dobrej jakości serwery (Uptime, szybkości zapisu i odczytu),
 • sprawny support,
 • dobrze działający panel administracyjny.
 • Zniżka -10 PLN

Wady

 • brak języka polskiego,
 • dość wysokie ceny pakietów, 
 • bardzo limitowany bezpłatny pakiet.

Czy warto wybrać kreator do stworzenia strony internetowej?

WebinarJam to łatwa w użyciu platforma do Webinarów

Kreatory stron internetowych to bardzo praktyczne narzędzia. Bez wątpienia pomagają na stworzenie sprawnie działającej i ładnej strony internetowej, nawet tym, którzy nie znają się na kodowaniu stron, ani programowaniu.

Z drugiej strony, nie każdy będzie potrafił stworzyć dobrze rozplanowany i funkcjonalny projekt, nawet jeśli korzysta z kreatorów. Wiele zależy więc od tego, czy będziemy czuli się na siłach samodzielnie podjąć się wykreowania swojej strony internetowej. 

Niewątpliwą zaletą większości dostępnych na rynku kreatorów są nie tylko proste i intuicyjne procesy tworzenia strony i różnorodne szablony. To również najbardziej kompleksowe rozwiązania z zakresu stron internetowych na rynku – płacąc stałą opłatę kilkudziesięciu złotych miesięcznie otrzymujemy nie tylko samodzielnie stworzony projekt strony, ale również hosting i domenę – czyli właściwie wszystko, czego potrzebuje profesjonalna witryna.

Mamy również dostęp do widżetów i wtyczek społecznościowych, co czyni z naszej wizytówki nowoczesne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Bazując na tym, że opisane przez nas kreatory mają wersje darmowe, można polecić je w ciemno każdemu – w razie niepowodzenia nie ryzykujemy niczym. 


Zostaw komentarz