Jak założyć sklep internetowy. Założenie sklepu – Poradnik

Sklep internetowy to popularny sposób na własny biznes. Na założenie sklepu internetowego i działalność w branży e-commerce decyduje się coraz więcej osób. Pragniesz dołączyć do ich grona, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie masz pojęcia jak założyć sklep internetowy?

Postanowiłem napisać poradnik, gdzie pokaże Ci zupełnie za darmo krok po kroku jak w łatwy sposób stworzyć swój sklep internetowy. Niniejszy poradnik powstał z myślą właśnie o Tobie – dowiesz się z niego, co Ci będzie potrzebne i na co powinieneś zwracać szczególną uwagę.

Zatem zarezerwuj sobie czas i możemy zaczynać 🙂

jak założyć sklep internetowy 2

Sklep internetowy – czy to dla mnie?

Czy prowadzenie sklepu internetowego to dobry pomysł? Istnieje wiele powodów, dla których warto go uruchomić:

 • niższe koszty prowadzenia działalności – pomiędzy tym, ile kosztuje sklep internetowy a stacjonarny, istnieje ogromna rozbieżność; w tym pierwszym przypadku odpadają wydatki związane m.in. z wynajmem lokalu czy zatrudnianiem sztabu pracowników, w związku z czym zyskujesz dodatkowe środki na promocję, zakup towaru itd.,

 • oszczędność czasu – obsługa sklepu internetowego jest prosta, nie pochłania dużo czasu, zaś klienci mogą robić zakupy przez całą dobę,

 • większe grono potencjalnych Klientów – sklep online to szansa na dotarcie do konsumentów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy,

 • atrakcyjna prezentacja oferty – w przeciwieństwie do sklepu stacjonarnego brak tu ograniczeń co do ilości produktów, poza tym można wyeksponować je w taki sposób, aby były doskonale widoczne dla odbiorców,

 • skuteczna budowa wizerunku marki – kampanie reklamowe w internecie są nie tylko tańsze niż tradycyjne, ale również efektywniejsze, co przekłada się na większą świadomość marki u klientów.

Dobra informacja
Jeśli zastanawiasz się jak stworzyć sklep internetowy – mam dla Ciebie dobrą wiadomość – to nie jest trudne i zajmuje zaledwie ok. 30 minut. (bez zbędnych kosztów).

Dokładnie tyle czasu potrzebujesz, żeby rozpocząć profesjonalną działalność online. Wbrew pozorom nie jest do tego niezbędna specjalistyczna wiedza. Ten poradnik przeprowadzi Cię przez kolejne etapy „stawiania na nogi” sklepu online. Oto 4 kroki, które doprowadzą Cię do celu:

 1. Wybierz platformę do utworzenia sklepu
 2. Zarejestruj domenę i hosting.
 3. Skonfiguruj Twój sklep.
 4. 5 rzeczy, o których musisz pamiętać po utworzeniu sklepu.

Krok 1 – Wybierz platformę do utworzenia sklepu.

Wybór odpowiedniego oprogramowania ma kluczowe znaczenie dla przyszłości Twojego sklepu. Jest to sprawa indywidualna, niemniej trzeba mieć baczenie na takie aspekty jak m.in. proponowane funkcjonalności, profesjonalne wsparcie techniczne, infrastruktura serwerowa, dostępne szaty graficzne, optymalizacja dla Google, aktualizacje, koszty oraz konstrukcja panelu – zarówno z poziomu obsługi sklepu, jak i klienta.

Dokonaj wyboru
Masz do wyboru:
1. Założenie sklepu utworzonego przez firmę informatyczną (koszt średnio ok. 2 000 – 10 000 zł)
2. Skorzystanie z gotowej platformy i założenie własnego sklepu internetowego w 30 minut już za 50 zł / miesięcznie wraz z bezpłatną pomocą techniczną.

Według mnie decyzja jest prosta i rekomendowałbym założenie sklepu internetowego na gotowej platformie. Oszczędzamy czas i pieniądze.

Polecam założyć sklep internetowy na platformie WIX – bardzo wiele przedsiębiorców korzysta z gotowych platform takich jak WIX. Jest to rozwiązanie godne polecenia, ponieważ platforma umożliwia stworzenie profesjonalnego sklepu internetowego bez konieczności programowania ani innych umiejętności IT.

Dlaczego WIX?

 • Za transakcje w sklepie WIX nie pobiera żadnych prowizji.
 • Platforma WIX oferuje doskonałą wystawę sklepową, dzięki której możemy dostosować wygląd sklepu do naszych potrzeb.
 • Masz możliwość w prosty sposób stworzyć wspaniałą galerię produktów, która zachęci klientów do kupowania.
 • Nie masz doświadczenia w zarządzaniu sklepem internetowym? Nic nie szkodzi, platforma WIX oferuje proste zarządzanie, dzięki któremu będziesz miał kontrolę nad wszystkim.
 • Twój sklep internetowy będzie działał prawidłowo na wszystkich urządzeniach, ponieważ WIX zadba o responsywność sklepu.
 • Możesz wybrać idealny szablon dostosowany do twojej działalności. Dodatkowo możesz wykorzystać funkcjonalność WIX Bookings, która umożliwia sprzedaż niefizycznych produktów typu: usługi, kursy, szkolenia, rezerwacje. Istnieje możliwość tworzenia pakietów, karnetów, pobierania opłat z góry etc.

Przykładowe sklepy internetowe:

wix sklep internetowy założenie przykład


Krok 2 – Zarejestruj domenę i hosting.

Domena – czyli nazwa – to wizytówka sklepu internetowego i niezwykle istotny element w procesie budowania wizerunku marki. Dobra domena powinna być:

 • taka sama jak nazwa sklepu – jeżeli np. nazwałeś swój sklep Dywanik, to wybierz domenę www.sklepdywanik.pl; po pierwsze – potencjalnym klientom łatwiej będzie znaleźć Twój sklep, po drugie – wspomniana spójność przyda się przy pozycjonowaniu Twojej strony,

 • łatwa do zapamiętania i zapisania – unikaj długich nazw, myślników, podwójnych liter, wyrazów z polskimi znakami oraz wyrazów, które wymawia się inaczej niż pisze,

 • opatrzona stosowną końcówką – jeżeli prowadzisz działalność na terenie Polski, postaw na domenę z końcówką .pl, trafionym rozwiązaniem jest także końcówka .com.

domena

WIX obsłuży dowolny wybrany przez Ciebie adres internetowy – warto przy tej sposobności nadmienić, iż oferowane tu Pakiety Gotowy Sklep obejmują także usługę wykupu domeny internetowej. Domeny o rozszerzeniu .pl można przenieść do Wix lub ustawić przekierowanie. Poza tym w ramach każdego pakietu abonamentowego mieści się podpięcie istniejącej domeny internetowej pod sklep. Twoja domena będzie aktywna w przeciągu 24h. Oczywiście podpiąć pod sklep domenę bądź ją przekierować możesz sam po zalogowaniu się do panelu administracyjnego.

3 kroki do rejestracji domeny:

 1. Określasz swoją nazwę domeny.
 2. Sprawdzasz dostępność domeny.
 3. Realizujesz zamówienie – czyli kupujesz domenę.

Dostępność domeny sprawdzisz za pośrednictwem takich serwisów jak np. nazwa.pl czy ovh.pl – tam również możesz ją wykupić. Koniecznie zwróć przy tym uwagę na to, jakie opłaty poniesiesz nie tylko w pierwszym roku, ale i w drugim.

Ważne: domena jest rejestrowana na okres, na który została opłacona – zwykle jest to 1 rok. Rejestrując domenę, stajesz się jej właścicielem oraz nabywasz prawo do jej wyłączności, możesz dysponować nią w indywidualny sposób.

Hosting z kolei to miejsce na serwerze przeznaczone dla Twojego sklepu. Szukaniem hostingu nie musisz się przejmować, gdy wybrałeś oprogramowanie w formie dzierżawy takie jak np. WIX, ponieważ w abonamencie sklepu opłata za hosting jest uwzględniona. W tym momencie nie zaszkodzi w skrócie wyjaśnić, co kryje się za określeniem oprogramowanie w formie dzierżawy? Jest to oprogramowanie typu SaaS. Twój sklep internetowy znajduje się w tzw. chmurze – nie martwisz się ani o hosting, ani o konfigurację sklepu, tym zajmuje się dostawca usługi.

e-commerce


Krok 3 – Skonfiguruj Twój sklep.

Aby skonfigurować Twój sklep online na platformie WIX musi się zarejestrować. Wystarczy wypełnić formularz rejestracji, w którym podajesz:

 • adres e-mail,
 • hasło.

Następnie potwierdź konto klikając w link wysłany poprzez wiadomość na podany e-mail przy rejestracji. Zaloguj się na swoje konto danymi, które podałeś przy rejestracji. Istnieje również możliwość zalogowania się na platformę WIX za pomocą konta Facebook lub Google.

Następnie stwórz nową witrynę wybierając kategorię Sklep Internetowy. Następnie wybierz jak chcesz stworzyć nową witrynę. Jeśli masz doświadczenie w tworzeniu stron internetowych i wiesz jak ma wyglądać twój sklep wybierz opcję Wybierz szablon lub dostosować istniejący. Jeśli chcesz, aby na postawie charakterystyki twojego sklepu platforma WIX profesjonalnie dobrała wszystkie parametry za Ciebie, wybierz Zacznij teraz.

Podaj nazwę Twojego sklepu lub rodzaj, następnie wybierz jedną z kategorii jakie podpowiada WIX. Następnie wybierz, czy potrzebujesz dodatkowych funkcji takich jak: 

 • Przyjmowanie rezerwacji i spotkań
 • Pozyskiwanie subskrybentów
 • Stwórz blog

Wpisz nazwę twojej firmy lub nazwę twojego Sklepu Internetowego. Jeśli twoja firma ma fizyczną siedzibę podaj jej adres, kliknij pomiń.

Teraz możesz spersonalizować takie dane Twojego Sklepu Internetowego. Masz możliwość dodać logo sklepu, zmienić takie dane jak:

 • NAZWA
 • E-MAIL
 • ADRES
 • TELEFON
 • FAX

Oraz dodać sieć społecznościową swojej firmy poprzez dodanie linku do portalu społecznościowego.

Wybierz jeden z 6 stylów, który najlepiej oddaje charakter Twojego Sklepu Internetowego. Masz do wyboru style:

 1. MINI
 2. WIELKI
 3. PÓŁNOC
 4. SZYK
 5. LUKSUS
 6. CZARNY

Następnie wybierz swój ulubiony projekt strony głównej. Pamiętaj, że wszystkie dane możesz później zmienić, więc nie musisz się martwić, że wybór jest ostateczny. 

W tym momencie możesz zobaczyć jak wygląda szata graficzna Twojego Sklepu Internetowego. Wszystkie elementy możesz edytować tak, aby witryna spełniała twoje wymagania.

Każdy sklep musi mieć swoje produkty, dlatego następnym krokiem jest dodanie produktów. Aby to zrobić musisz kliknąć „Zarządzaj Sklepem” w górnym menu i dodać produkty wedle uznania. Jeśli chcesz, aby klienci mogli płacić za twoje produkty, musisz podłączyć metodę płatności klikając Połącz teraz. W planie podstawowym możliwe są dwa rodzaje płatności, kartą kredytową lub przez PayPal.

Jeśli uważasz, że twój sklep jest gotowy, opublikuj witrynę w prawym górnym rogu ekranu, a następnie podłącz ją, do własnej witryny.


Krok 4 – 5 rzeczy, o których musisz pamiętać po utworzeniu sklepu.

1. Regulamin.

Posiadanie regulaminu sklepu internetowego to jeden z najważniejszych obowiązków, jakie musisz spełniać jako sprzedawca. Regulamin należy skonstruować w taki sposób, aby był dostosowany do profilu prowadzonej przez Ciebie działalności, a także odpowiadał formalnym wymogom wynikającym m.in. z ustawy o prawach konsumenta, która w nowej formie obowiązuje od końca 2014 r. Twoją powinnością jest:

 • dopełnienie obowiązku informacyjnego wobec konsumentów,

 • zgłoszenie bazy danych osobowych klientów do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych,

 • umieszczenie wzorów dokumentów takich jak odstąpienie od umowy i reklamacja,

 • umieszczenie informacji o polityce prywatności i polityce plików cookies.

Tworząc regulamin, pamiętaj o tym, aby poszczególne jego punkty – składanie zamówień, formy dostawy i płatności, realizacja zamówień, odstąpienie od umowy, odpowiedzialność sprzedawcy za wady etc. – nie wzbudzały żadnych zastrzeżeń. Zalecane jest ponadto, aby objąć regulamin monitoringiem

 w zakresie klauzul niedozwolonych. W przypadku wątpliwości natury prawnej najrozsądniej skonsultować się ze specjalistą.

2. Polityka ochrony prywatności.

Na zaufanie klientów trzeba zapracować – dlatego bezpieczeństwo strony to jeden z Twoich priorytetów. Ustawa o ochronie danych osobowych stanowi, iż administrator witryny internetowej gromadzącej dane osobowe jest zobligowany do zabezpieczenia tych danych przed nieuprawnionym dostępem. Temu służy m.in. certyfikat SSL szyfrujący dane, które klient przesyła do sklepu – np. wypełniając formularz zamówienia.

Wszystkie dane klientów musisz przechowywać zgodnie z obowiązującymi przepisami, stąd też serwer, na którym się one znajdują, wymaga niezbędnych zabezpieczeń w postaci przeznaczonych do tego programów.

3. E-merchandising.

E-merchandising to odpowiednie rozmieszczeniu produktów w sklepie i ich prawidłowa ekspozycja. Oferta ma być czytelna dla klientów – od tego bowiem zależą podejmowane przez nich decyzje zakupowe. Pożądany efekt uzyskasz dzięki dostępnym w narzędziom takim jak:

 • nieograniczona ilość zdjęć do każdego produktu,

 • zoptymalizowany system do prezentacji produktów,

 • recenzje produktów,

 • produkty powiązane,

 • informacje o: dostępności towaru, terminie realizacji zamówienia, kosztach wysyłki,

 • wybór opcji produktu przy dodawaniu do koszyka.

Właściwa prezentacja sklepowego asortymentu ułatwia podjęcie decyzji o zakupie oraz zmniejsza odsetek użytkowników przerywających proces zakupowy.

4. Narzędzia do promocji.

Reklama jest dźwignią handlu. Bez niej żaden sklep internetowy nie ma racji bytu. Metod promowania sklepów online jest obecnie wiele. Na myśl w pierwszej kolejności przychodzą zwykle media społecznościowe – za ich pośrednictwem można pozyskać nowych klientów, informować o działaniach podejmowanych przez sklep itp.

Ale to nie wszystko. Do skutecznych i efektywnych narzędzi marketingowych zaliczają się również:

 • promocje cenowe,

 • bony i kupony rabatowe,

 • programy lojalnościowe,

 • darmowa przesyłka przy określonej kwocie zamówienia,

 • upusty w zamian za zapisanie się do newslettera,

 • porównywarki cen.

 • Wbudowane oprogramowanie do e-marketingu Ascend by Wix za pomocą którego można informować klientów o promocjach, aktualnościach, wysyłać kupony rabatowe etc. Oprócz e-mail marketingu wbudowanego w platformę znajdziemy funkcjonalności takie jak chat na żywo, fakturowanie etc.

5. Płatności w sklepie

Szalenie ważne jest zaoferowanie klientom szerokiego wyboru metod płatności. W obecnych czasach klienci chcą korzystać z ulubionych form płatności, które wg nich są bezpieczne. Dlatego warto na swojej stronie oferować kilka opcji zapłaty za zakupy.

Obecnie na rynku jest wiele bramek płatniczych, my chcielibyśmy zaprezentować jedną z nich, która ma jedną z ciekawszych ofert na rynku. System Płatności Online FONDY to dostawca wielu rozwiązań płatniczych jak na przykład: płatności kartami płatniczymi (VISA, MasterCard), płatności mobilne, wsparcie dla płatności cyklicznych (subskrypcje) czy przelewy elektroniczne. Warto wspomnieć, że dzięki tej bramce można przyjmować płatności w ponad 100 walutach, co oznacza łatwe wejście ze sprzedażą na rynki międzynarodowe.

Jeśli oprócz sprzedaży w swoim sklepie planujesz również oferować swoje produkty poprzez social media, to FONDY ma również rozwiązania płatnicze – możesz np.: e-fakturę z linkiem lub wygenerować sam link do płatności, który potem możesz przesłać klientowi mailowo, Skypem czy Messengerem.

FONDY dostarcza też zaawansowane dane o tym co się dzieje w Twoim sklepie. Dostęp do danych jest przez 24 h na dobę. Na bieżąco masz wgląd w swoje transakcje, możesz śledzić zachowania użytkowników i dzięki temu reagować poprzez szybkie dopasowywanie kampanii reklamowych czy innych aktywności jak np. autoryzowanie zwrotów, sprawdzanie statusu płatności czy preautoryzacja.

I nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo danych pozostawianych przez użytkowników na Twojej stronie podczas dokonywania płatności. FONDY ma jeden z najnowocześniejszych systemów zabezpieczeń danych jakie są podawane podczas sprzedaży (dane klientów czy dane kart płatniczych), a dodatkowo wszystkie transakcje są monitorowane przez system FondyAntifraud™, który obejmuje ponad 300 zasad wykrywania nadużyć finansowych i jest aktualizowany codziennie o nowe metody wyłudzeń.

Rejestracja jest bezpłatna, a płacisz wtedy gdy następuje autoryzacja transakcji.

6.Optymalizacja SEO.

Optymalizacja SEO nierozerwalny związek z promocją Twojego sklepu. Musi być on widoczny w wyszukiwarce, dlatego też trzeba go przygotować pod kątem optymalizacji. W przeciwnym razie odbiorcy będą mieć problem ze znalezieniem Twojej oferty. Im wyższą pozycję osiągnie sklep w wynikach wyszukiwania, tym lepiej. Jeżeli zagadnienia dotyczące pozycjonowania są Ci obce, nie jest to problemem. Oprogramowanie WIX zostało skonstruowane w taki sposób, aby Twój sklep pozycjonował się sam. To spore ułatwienie, a także oszczędność czasu i pieniędzy. Przykładowo platforma stosuje m.in. przyjazne dla wyszukiwarki linki, jest ponadto wyposażony w szereg narzędzi marketingowych niezbędnych na potrzeby efektywnej promocji – automatyczne generowanie treści meta dla kategorii produktów, zaawansowane ustawienia meta dla produktów/kategorii/stron informacyjnych etc. Przy optymalizacji, czy to strony, czy sklepu w Wix warto skorzystać z Wix SEO Wiz, który pokaże krok po kroku, co zrobić, żeby wspomóc pozycjonowanie strony.

Mając na względzie kwestie związane z optymalizacją SEO, powinieneś:

 • wybrać słowa kluczowe, na które chcesz pozycjonować swój sklep – frazy stosowane powszechnie przez Twoją konkurencję wcale nie muszą być najlepszym rozwiązaniem, sprawdź poza tym czy wybrane słowa są adekwatne do oferty Twojego sklepu,
 • uzupełniaj wszystkie dostępne zakładki SEO w oprogramowaniu,
 • dbaj o unikalne treści – z punktu widzenia wyszukiwarki Google jest to ogromny atut, gotowe opisy działają na Twoją niekorzyść, wyszukiwarka może potraktować je jako spam; unikalna treść to wyraz troski o klienta – tworząc własny opis produktu, jesteś postrzegany jako profesjonalista i pomagasz w podejmowaniu decyzji zakupowych,
 • opisuj zdjęcia – jest to często pomijana czynność, a tymczasem opisy fotografii generują konwersję równie wysoką jak tekst i nie ma co ukrywać, są znacznie przyjemniejsze w odbiorze.

Założenie sklepu internetowego to świetny sposób na biznes, a w dzisiejszych czasach  sam proces jest przystępny dla każdego i o wiele łatwiejszy niż jeszcze kilka lat temu. Dzięki rozbudowanym platformom, doskonale prezentujący się e-sklep, dostosowany do naszych produktów i potrzeb możemy otworzyć praktycznie w przeciągu jednej doby. Jeśli wciąż się zastanawiasz – zachęcamy do wypróbowania oferowanych powyżej rozwiązań.

Masz jakieś pytania odnośnie stworzenia sklepu internetowego? Zapraszamy do komentarzy i wyrażania swoich opinii.

Oceń post
[Ogólnie: 7 Średnia: 4.6]

24 komentarze

 1. Mam w planach założyć sklep internetowy. Informację, które zawarte są w tym artykule są bardzo rzetelne i pomocne. Super i dziękuję za poradnik.

 2. Planuje założyć sklep z ekologicznymi produktami regionalnymi. Na razie produkty sprzedaję na allegro, ale chciałbym się rozwijać i trafić z ofertą do szerszej grupy odbiorczej.
  Będę wdzięczna za wszelkie info dotyczące tego jak i od zacząć ? Pozdrawiam.

  1. Marysiu, wszystko napisane jest wyżej w artykule. 🙂 Krok po kroku masz wytłumaczone od czego zacząć i z jakich programów powinnaś korzystać. Wystarczy dokładnie przestudiować na spokojnie tekst.

 3. Nareszcie trafiłam na super poradnik! Bardzo rzetelne i cenne wiadomości dla osób, które nie wiedzą od czego zacząć i jak ugryźć temat.
  Uważam, że warto samemu chociaż spróbować założyć stronę internetową, oszczędzimy przy tym czas i pieniądze, a satysfakcja będzie gwarantowana 🙂

 4. Świetny opis ważnych informacji. Mam pytanie , czy jest możliwość wyboru/zakupu towaru bez konieczności początkowych inwestycji. Moim celem jest założenie sklepu internetowego, niestety w tym momencie nie posiadam środków do zainteresowania.

 5. Czy posiadanie sklepu internetowego wiaze sie z obowiazkiem zarejestrowania w urzedzie i placenia podatkow ?
  Jakie sa ogolnie koszty zwiazane z zalozeniem sklapu internetowego ?
  Bede wdzieczna za informacje.
  Stefania

 6. Pytanie – bo zalozenie sklepu jest proste, ale- skad brac towary/dostawcow? To mnie nurtuje. Jak np chcialbym miec sklep i sprzedawac w nim wózki dla dzieci albo narty, to – skad mam brac te wozki i narty (albo dowolnny inny towar), zeby miec ceny nizsze niz to co maja inne sklepy – zeby cokolwiek na tym zarabiac?
  Prosze, poradzcie cos w tej kwestii bo to mnie nurtuje strasznie.

  1. Założenie sklepu internetowego nie jest taką prostą sprawą, ze względów technicznych. Proszę pamiętać, aby dostosować sklep pod swoje wymagania (chcę robić to i to, więc sklep musi mieć to i to). Proszę poszukać w internecie opinii na temat danych rozwiązań programistycznych dla sklepów – np wziąć pod uwagę szybkość reakcji na zadane pytania. W jednym przypadku można czekać na odpowiedź średnio do 2 godzin, w innym nawet 3 dni. Tego typu kwestie są ważne, a chyba nikt nie zamierza czekać 3 dni na odpowiedź?
   Odnośnie pytania Pana Andrzeja: proszę pamiętać, że wchodząc we współpracę na zasadzie b2b, jakaś hurtownia zapewne wyśle Panu wózki, jednak przed Klientem to Pan będzie odpowiadał za jakość wysyłki oraz produktu, ponieważ Klient kupił towar w Pana sklepie internetowym (taka mała uwaga, gdyby ktoś chciał wybrać tego typu współpracę). Jednym słowem: trzeba znaleźć bardzo odpowiedniego dostawcę sprzedawanego asortymentu w sklepie.

 7. Super artykuł, dużo interesujących informacji. Ja polecam też platformę Selesto, konkurencyjna oferta do RedCart, a mają fajne nowe rozwiązania i są bardo pomocni przy prowadzeniu początkującego biznesu. 🙂

 8. Nie było wspomniane jakoś bardzo, wiec warto dodać – moim zdaniem, bez dobrej platformy od płatności przez internet się nie obejdzie. Nie pierwsza lepsza, tylko rozwiązane znane przez klientów, w końcu przez to mają płacić, wiec muszą mieć 100% pewności, że dane rozwiązanie jest dla nich bezpieczne. Inaczej część klientów mogą po prostu porzucać zakupy. U nas działa dotpay – opcja znana (a i finansowo ok), chwalimy sobie i oby sie nic w tym temacie nie zmieniło

 9. Padło pytanie o rodzaj zarejestrowanej działalności gospodarczej na taki sklep, niestety nie padła żadna odpowiedź. Dodatkowe pytanie: jaka byłaby najkorzystniejsza forma opodatkowania dla tego rodzaju działalności – podatek progowy, liniowy. Jak to wygląda statystycznie w praktyce?

  1. Natka, zgadzam się w 100%. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że przy płatnościach nie liczą się tylko % i prowizje, ale system musi być dostosowany do klienta, prosty itd. Bez tego klienci uciekają, zwłaszcza, gdy np, płatności nie uda im się dokonać, nie wiedza, gdzie kliknąć itd. Dotpay faktycznie pod tym względem sprawdza się świetnie, zresztą, popularny jest, nic więc dziwnego

 10. Od dawna chciałem założyć sklep internetowy, bo te prowizje allegro na dłuższą metę to spora strata dla małego biznesu jaki prowadzę. Dzięki takiemu poradnikowi widzę, że to jest do zrobienia nawet samemu. Czy próbowaliście już zrobić swój własny sklep? Wybraliście RedCart czy może jakieś inne gotowe narzędzia?

  1. U mnie też to wyglądało tak, że zacząłem od allegro, bo najłatwiej znaleźć klientów, ale z czasem te prowizje się po prostu nie opłacają. Po co płacić komuś prowizje jak można samemu stworzyć sklep. W tym artykule dowiedziałem się jak założyć sklep internetowy i wybrałem RedCart, bo wszystko można ogarnąć bez specjalistycznej wiedzy czy programowania, polecam ten sposób!

  2. Znajomy zakładał sklep w oparciu o WordPressa i Woocomerce, z tego co mówił to wszystko było dobrze rozwiązane, ale z tego co czytam, to niektóre rozwiązania przytoczone w artykule są prostsze. Musisz sam wybrać coś najlepszego dla Ciebie, czy znasz się na robieniu stron trochę, czy wszystko chcesz zlecić komuś innemu.

 11. Założenie własnego sklepu świetnie buduje markę, bo inaczej to wygląda, jak swoje produkty sprzedajemy na allegro albo przez innego pośrednika. Mając własny sklep możemy pochwalić się niezależnością od innych, co jest wielkim plusem w biznesie.

 12. Do tej pory korzystałem z allegro, szukałem informacji o tym jak założyć sklep internetowy i znalazłem ten artykuł. Muszę przyznać, że opcji jest wiele, nie spodziewałem się, że są takie fajne gotowe rozwiązania, możliwe że za niedługo założę sklep i przestanę płacić prowizję allegro.

 13. A czy zawsze trzeba mieć pomysł na sklep internetowy samemu? Nie mam pewności, że to co wymyśliłem się sprzeda, jak to sprawdzić?

 14. Założyłem sklep internetowy, który opiera się na wordpress i głównie wtyczkę woocomerce. Jest to typowe rozwiązania dla projektów, które częściowo korzystają z szablonów, ale są oryginalne. Zdecydowałem się na to dzięki znajomemu, który robi takie rzeczy.

 15. Optymalizacja SEO jest tak samo ważna w przypadku sklepu internetowego, jak strony internetowej? Muszę wszystkie opisy produktów robić odpowiednio pod względem SEO?

  1. Jak najbardziej tak, możesz traktować każdą stronę produktu jako osobną stronę, dzięki której klient trafi do twojego sklepu. Najlepiej, jeśli uda Ci się przyciągnąć klienta do konkretnego produktu, którym jest zainteresowany, wtedy jest większa szansa, że kupi ten produkt.

 16. Padło pytanie:
  Czy posiadanie sklepu internetowego wiąże się z obowiązkiem zarejestrowania w urzędzie i płacenia podatków ?
  Jakie są ogólnie koszty związane z założeniem sklepu internetowego ?

Podziel się swoją opinią

Ta strona używa ciasteczek Więcej informacji

Ciasteczko (formalnie HTTP Cookie, w skrócie ang. cookie, tłumaczone czasem jako plik cookie) – mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną. Źródło: wikipedia.org Więcej informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie

Wyłącz