66 pomysłów na biznes z niskim kapitałem

Wiele osób myśli o założeniu własnej firmy i szuka najlepszego pomysłu na biznes.

W artykule prezentujemy 66 pomysłów na biznes dla osób z niskim kapitałem.

Po każdym pomyśle - zastanów się przez kilka sekund czy taka praca sprawiała by Ci przyjemność oraz czy jest to coś co chciałbyś robić każdego dnia. To kluczowe pytanie, które musisz sobie zadać.

W tym artykule przedstawimy wszystkie za i przeciw zakładaniu działalności gospodarczej, a także zaproponujemy Ci gotowe, idealne pomysły na własny biznes. Ponadto biznesy przez nas proponowane będą charakteryzowały się niskim budżetem, dlatego w oparciu o nie założysz firmę bez większego kapitału.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszymi pomysłami na biznes.

zarabianie pieniędzy i praca gif

Zaczynajmy... 🙂

Własna firma – z czym to się wiąże?

Posiadanie własnej firmy w pierwszej kolejności wiąże się z niezależnością. Od momentu uruchomienia działalności gospodarczej staje się ona Twoim źródłem dochodu. Ponadto w przypadku poszczególnych branż często od Ciebie zależy, ile zarobisz.

Jeśli zdecydujesz się na pracę opartą o zlecenia z zewnątrz, czeka Cię praca przy ich pozyskiwaniu, ale możesz ustalać warunki realizacji, co jest niezwykle przystępne. Przy prowadzeniu własnego biznesu często możesz decydować ile chcesz pracować oraz w jakich godzinach (nie we wszystkich branżach)

Rejestracja firmy jest wieloetapowa. Jeżeli posiadasz biuro rachunkowe, możesz zlecić rejestrację firmy i załatwienie spraw formalnych.

Dobra informacja
Warto również odwiedzić Urząd Pracy i zapytać o bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie firmy. Jest to przeważnie od 19 000 do 24 000 zł, za które możesz kupić sprzęt czy też zainwestować w swój pomysł.

W trakcie funkcjonowania firmy również, jako właściciel masz obowiązki. Już na początku, w pierwszych miesiącach zetkniesz się z opłatami ZUS i podatkami. Musisz dopilnować, aby płatności do odpowiednich urzędów spływały w odpowiednim terminie.

Wraz z rozwojem firmy i przybywaniem pracowników pojawiają się dodatkowe opłaty, jednak część obowiązków będziesz mógł przenieść na osoby, z którymi współpracujesz. Podział obowiązków w tym momencie jest naturalny i nieunikniony. Polecamy rozpocząć od zatrudnienia bardzo dobrej księgowej, dzięki której ominie Cię dotrzymywanie terminów rozliczeń. Zajmiesz się wyłącznie pracą i obowiązkami służbowymi i skupiasz się na rozwoju własnej firmy.

Własna firma – za i przeciw posiadaniu działalności

Prowadzenie własnego biznesu ma swoje za i przeciw. Sprawdź, które aspekty bardziej Cię przekonują!

Wszystkie argumenty za prowadzeniem firmy:

 • Nie jesteś ograniczony czasem pracy, jedyne ograniczenia to terminy realizacji zadań i terminy płatności.
 • Nie masz przełożonego. Jesteś sam sobie szefem.
 • Budujesz własną markę.
 • Podania o urlop Cię nie obowiązują. Sam decydujesz, kiedy pracujesz.
 • Posiadając swoją firmę, spełniasz swoje marzenia.

Decyzja o prowadzeniu firmy jest jedną z najważniejszych w życiu, dlatego warto również znać aspekty mówiące przeciw niej:

 • Własna działalność gospodarcza niesie za sobą ryzyko niepowodzenia. Jeśli biznes nie „chwyci” będziesz odnotowywać straty.
 • Nieregularne zarobki.
 • Biurokracja i duża ilość obowiązków.
 • Wszelkie składki odprowadzasz sam.
 • Twoja emerytura zależy od poczynionych przez Ciebie kroków.
 • Praca w dni uznawane powszechnie za wolne.

Pomysły na biznes lokalny ? Wartościowe pomysły na własną firmę.

Biznes lokalny to taki, który prowadzisz na terenie własnej wsi, małej miejscowości czy też dużego miasta. Cała działalność odbywa się w jednym, jasno określonym miejscu, co jest jednocześnie wadą i zaletą. Wadą, ponieważ grono odbiorców Twoich towarów lub usług jest ograniczone do maksymalnej liczby mieszkańców, a zaletą, ponieważ kiedy trafisz w odpowiednią niszę – masz stały dopływ klientów nawet w postaci tych samych osób.

W biznesie tego typu wszystko zależy od Twojego przygotowania i zbadanej niszy. Jeśli wpiszesz się w nią – odniesiesz sukces wielkiej miary, jeśli nie powiedzie Ci się – będziesz w punkcie wyjścia.

Znajdź najlepszy pomysł na biznes z niskim kapitałem:

Internet daje możliwości rozpoczęcia biznesu z niskim kapitałem. Możesz zostać freelancerem, który np. świadczy usługi IT. Więcej na temat pracy jako freelancer znajdziesz np. w książce "Kariera Freelancera".

Najlepsze pomysły na biznes z małym kapitałem:

 1. Korepetycje. Wiele osób zaczyna przygodę z biznesem właśnie od nich. Jest to dobry krok, ale udzielanie korepetycji wiąże się ze zbadaniem, z jakich dziedzin poszukiwani są specjaliści w Twojej okolicy. Jeśli czujesz, że rozwiążesz trapiące społeczeństwo problemy – działaj!
 2. Usługi IT. Informatyka wciąż nie jest mocną stroną polskiego społeczeństwa, dlatego, jeśli czujesz się specjalistą w kwestiach sprzętowych lub oprogramowania, ten biznes jest dla Ciebie. Może polegać równie na naprawie, oczyszczaniu wewnątrz, składaniu, czy instalowaniu oprogramowania. Koszty są praktycznie zerowe, ponieważ narzędzia zawsze masz jakieś w domu, a oprogramowanie może pochodzić od klientów. Możesz również zaprzyjaźnić się z lokalnym sklepem informatycznym, skąd również mogą spływać zlecenia.
 3. Gastronomia - Może warto otworzyć punkt gastronomiczny z świeżo wyciskanymi sokami, zdrową żywnością a może punkt z pysznym jedzeniem? Ostatnio popularne są food-trucki, może czas zainwestować w to swój czas i pieniądze, jeżeli jest to naszą pasją.
 4. Kawiarnia lub lodziarnia - Szczególnie w mocno turystycznych miejscowościach takie punkty cieszą się ogromną popularnością i ponadprzeciętnymi zyskami w sezonie. A może kawiarnia niszowa? Ostatnio popularne są kocie kawiarnie lub kawiarnie z grami planszowymi. Wyróżnij się na tle konkurencji!
 5. Instruktor jazdy na nartach, pływania, nurkowania, fitness - Masz jakąś pasję? Zostań instruktorem i nauczaj innych za pieniądze. To idealny pomysł na biznes! Przykładowo godzina nauki jazdy na nartach to koszt ok. 50 zł. Podobne stawki są przy nauce pływania, nauce gry w tenisa, jazdy konnej itd. Oprócz tego możesz organizować obozy, zajęcia grupowe i zatrudniać dodatkowe osoby, dzięki czemu rozwiniesz swoją firmę i zwiększysz swoje zyski.
 6. Szeroko pojęte doradztwo. Każdy potrzebuje wsparcia i słów eksperta w nieznanej sobie dziedzinie. Jeśli potrafisz doradzić na przykład: przy pozyskiwaniu dotacji, pisaniu wniosków, pisaniu CV możesz otworzyć niszowy biznes.
 7. Catering dietetyczny. Zapewne każdy marzy o tym, aby na jego stole stały wyłącznie smaczne, domowe potrawy każdego dnia lub przy wyjątkowych okazjach. Niestety pragnienia nie zawsze idą w parze z umiejętnościami, dlatego w tym momencie możesz wkroczyć Ty i oferować swoje usługi gotowania na zamówienie. Jeśli spełnisz podstawowy warunek, czyli dobrze gotujesz, możesz liczyć na stałość zleceń nie tylko w sezonie wesel i komunii.
 8. Odkryj swój talent - Kurs kosmetyczki, masażysty itd. - Udaj się na kurs w Twoim mieście, może odkryjesz swój talent lub pasje? Spróbuj czegoś nowego, co sprawia Ci przyjemność. Powiedzmy, że odbędziesz kurs masażu i może to jest Twój idealny pomysł na biznes i na własną firmę? Zarabiaj nawet 50-80 zł za godzinę masażu. Jednak pamiętaj, że musisz być specjalistą i posiadasz szeroką wiedzę w danej branży i cały czas się rozwijać.
 9. Produkcja hand-made. Rękodzieło jest Twoją pasją? Przekuj zainteresowania w biznes! Jeśli potrafisz tworzyć wyjątkowe bransoletki, kolczyki, czy też wyszywasz, możesz rozpocząć sprzedaż swoich produktów. Wśród mieszkańców Twojej miejscowości lub dzielnicy na pewno znajdą się osoby, które docenią Twoją pracę. Ponadto możesz również prowadzić sprzedaż na regularnie odbywających się wydarzeniach kulturalnych: festynach, kiermaszach, odpustach, czy w skansenach. Tam możesz zdobyć nowych odbiorców, którzy przyjechali spoza okolicy, dzięki czemu Twój biznes się rozwinie.
 10. FranczyzaOtwórz firmę franczyzową. Na czym to polega? Otwierasz punkt pod znaną marką jak np. Żabka, McDonald, Pizzeria i wiele innych firm, które udostępniają Ci swoją markę w zamian za oddanie części zysków lub opłatę franczyzową. W Polsce działa kilkaset firm, które mogą udzielić Ci swojej marki w zamian za prowadzenie punktu w swoim mieście.
 11. Organizowanie imprez. Branża eventowa jest wymagająca. Praca przy organizacji imprez wymaga od Ciebie umiejętności nawiązywania kontaktów, gdyż to one odgrywają znaczącą rolę. Jeśli potrafisz skutecznie rozmawiać i negocjować – warto pomyśleć o stworzeniu marki eventowej.
 12. Branża nieruchomości. Handel nieruchomościami wciąż potrafi generować zyski. Jeśli w Twojej okolicy brakuje profesjonalnej agencji nieruchomości – może to jest szansa dla Ciebie?
 13. Fotografia - Aby robić dobrej jakości zdjęcia wystarczy, że zainwestujesz w sprzęt fotograficzny, przejdziesz kurs i rozpoczniesz pracę nad własnymi umiejętnościami. Szczególnie ważny jest ostatni element, gdyż to właśnie umiejętności fotografa odgrywają najważniejszą rolę. Zarobki fotografa to nawet od 500 zł do 3 000 zł za imprezę. Możesz także robić sesje lub sprzedawać prawa do swoich zdjęć w internecie.
 14. Sprzątanie - Sprzątać każdy potrafi, dlatego zajęcie tego typu skierowane jest do osób każdej płci i w każdym wieku. Możesz założyć firmę sprzątającą. Żadna praca nie hańbi, a wiele osób potrzebuje osoby, która wysprząta biuro, czy mieszkanie za odpowiednią opłatą.
 15. Znajdź potrzebę w swoim otoczeniu. - Miej oczy szeroko otwarte i rozmawiaj z ludźmi. Pomysł na firmę przyjdzie Ci sam. Przejdź po mieście i porozmawiaj ze znajomymi i bliskimi aby znaleźć idealny sposób na biznes.
 16. Agroturystyka - jeśli masz dom na wsi lub zamierzasz go kupić, to warto zastanowić się nad urządzeniem tam agroturystyki. To coraz popularniejszy sposób na spędzanie weekendów czy urlopów. Nawet w mało turystycznym terenie, oprócz odpoczynku, można zaproponować gościom wiele atrakcji, np. naukę gotowania regionalnych potraw, uprawę ciekawych roślin czy przyjrzenie się z bliska hodowli zwierząt.
 17. Komercyjne łowisko. Lubisz wodę, wędkowanie to twoja pasja. Połącz przyjemność z zarabianiem i zainwestuj w komercyjne łowisko. Amatorów do łowienia bez wędkarskiej karty zawsze znajdzie się sporo. Warto też przy okazji otworzyć niewielką smażalnię ryb, koniecznie z frytkami, dla osób, które niekoniecznie chcą łowić, a mają ochotę na świeżą rybę.
 18. Myjnia samochodowa. Mycie samochodów może okazać się całkiem dobrym biznesem. Nie musisz od razu inwestować w profesjonalną dużą myjnię. Na początek wystarczy plac z odpowiednim odprowadzeniem brudnej wody oraz odpowiednie przybory. Ważne, żeby robić to starannie i z pasją. Klienci to docenią.
 19. Naprawa samochodów. Jeśli lubisz samochody, znasz się na nich, a rozkręcanie silnika sprawia ci przyjemność, to może warto pomyśleć o niewielkiej firmie naprawy samochodów. Dobry mechanik samochodowy zawsze jest poszukiwany, dlatego nie trzeba bać się konkurencji.
 20. Doradztwo ślubne. Ślub jak z bajki albo zupełnie odjechany. Czego tak naprawdę chce młoda para? Jeśli lubisz doradzać, znasz się na urządzaniu przyjęć, potrafisz wszystko idealnie dopracować, to dzięki tobie przyszli małżonkowie będą mogli urządzić ślub i wesele marzeń. Doradztwo ślubne to spore wyzwanie, ale i ogromna satysfakcja ze spełnienia pragnień.
 21. Opiekunka dziecięca. Często się zdarza, że rodzice nie mają z kim zostawić dzieci, a muszą wyjść. Dlatego opieka nad dziećmi może być świetnym pomysłem na biznes, pod warunkiem, że lubisz dzieci i masz do nich odpowiednie podejście. Jeśli wcześniej opiekowałaś się dziećmi sąsiadów czy przyjaciół, poproś ich o referencje. Bardzo przydadzą się w budowaniu wiarygodności firmy.
 22. Drobne usługi krawieckie. Większość ubrań kupujemy dziś w sklepach, ale często trzeba w nich coś przerobić np. zwęzić czy skrócić. Jeśli lubisz szyć i robisz to dobrze, to może warto rozreklamować swoje usługi. Chętnych do wszycia zamka błyskawicznego czy skrócenia spodni lub spódnicy na pewno nie zabraknie.
 23. Pszczelarstwo. To może być biznes życia. Na początku trzeba zdobyć jednak wiedzę o pszczołach i ich hodowli. Wszyscy, którzy zajmują się pszczelarstwem bardzo sobie chwalą ten styl życia. Dobry, ekologiczny miód zawsze będzie ceniony, a to właśnie ty możesz go dostarczać. Na początek można pszczelarstwo potraktować jak hobby, a dopiero po pewnym czasie przekształcić w dochodowy interes.
 24. Uprawa ekologicznych ziół. Moda na ekologię nie mija. Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie nie ma przemysłu i masz skrawek ziemi lub możesz go wydzierżawić, to może pomyśl o uprawie ziół. Świeże i suszone ekologicznie uprawiane zioła zawsze znajdą nabywców. A może uprawa jadalnych kwiatów, które są coraz popularniejsze w polskiej kuchni.
 25. Wyrób i sprzedaż ekologicznych kosmetyków. Nie trzeba być kosmetologiem, żeby stworzyć dobry kosmetyk dodatkiem ziół lub naparów ziół. Możesz je dostarczać na początek niewielkiemu gronu odbiorców. Wiele osób chętnie kupuje takie niszowe kosmetyki czy ręcznie robione mydła. Ty zaś możesz dać upust swojej kreatywności i jeszcze na tym zarabiać.
 26. Handel antykami. To świetny sposób na zarabianie dla osób, które lubią starocie i choć trochę się na nich znają. Coraz więcej osób poszukuje starych przedmiotów, aby upiększyć swój dom i nadać mu specjalny klimat. Warto skorzystać z popytu na takie rzeczy. Wciąż na wielu strychać i w piwnicach można znaleźć prawdziwe perełki. I trzeba pamiętać, że przedmioty z PRL to też już starocie.
 27. Aranżacja wnętrz. Twoja koleżanka nie bardzo wie, jak urządzić mieszkanie, a dla ciebie to czysta przyjemność? Masz dobry gust, a twoje mieszkanie wzbudza wręcz zachwyt? Zacznij na tym zarabiać. Takich osób, jak koleżanka jest naprawdę dużo. Doradzanie, jak urządzić mieszkanie, dom, czy tylko pokój może być twoim powołanie i prawdziwą szansą na sukces.
 28. Wykonywanie kartek okolicznościowych. Wprawdzie coraz częściej życzenia z różnych okazji składamy przez telefon lub mailowo, ale wciąż są okazje, gdy niezbędna jest kartka okolicznościowa. Można kupić gotowce, ale wiele osób szuka czegoś oryginalnego. Ręcznie wykonane kartki możesz sprzedawać na różnych kiermaszach i targach oraz przez internet.
 29. Wynajem samochodów. Potrzebowałeś nieraz samochodu, a nie miałeś od kogo pożyczyć? Na pewno. Może więc warto zainwestować w wynajem samochodów. Może to być zarówno wynajem samochodu do codziennego użytku (bo własny jest w naprawie) lub wynajem na specjalne okazje, np. na śluby, komunie czy inne uroczystości. Coraz częściej np. maturzyści na studniówkę chcą przyjechać limuzyną lub zabytkowym wozem.
 30. Opieka nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Te usługi będą coraz bardziej potrzebne. Jeśli więc lubisz się kimś opiekować, to pomyśl nad tym, żeby to robić zawodowo. Pomoc rodzicom w opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem może im się bardzo przydać, a dla ciebie to sposób na biznes. Podobnie jest z opieką nad seniorami. W krajach zachodnich to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów usług, więc być może warto inwestować w niego także w Polsce.
 31. Minibrowar. Domowe warzenie piwa jest coraz popularniejsze. Może warto to hobby przerobić na biznes i zacząć produkować większe ilości piwa na sprzedaż. Piwo z niewielkich, lokalnych browarów zdobywa coraz większą popularność wśród miłośników tego złocistego trunku. Jeśli więc lubisz piwo, sam je robisz i jest ono nie tylko wyśmienite, ale i oryginalne, pomyśl o tym jako o biznesie.
 32. Przewodnik turystyczny. To praca dla osób, które lubią turystykę, mają wiedzę o regionie i chcą ją przekazywać innym. Możesz też wyspecjalizować się w wycieczkach zagranicznych, ale tu ważna jest dobra znajomość języka obcego. Trzeba też pamiętać, że do oprowadzania po polskich górach trzeba mieć specjalne uprawnienia, które dostaje się po szkoleniu i egzaminie.
 33. Organizacja szkoleń. To świetny biznes pod warunkiem, że z łatwością potrafisz załatwiać i koordynować wiele wątków jednocześnie. Ważne jest bowiem szczegółowe dogranie poszczególnych elementów każdego szkolenia. A ponieważ zapotrzebowanie na różnego rodzaju szkolenia i warsztaty ciągle rośnie, więc szansa na dobry zarobek jest duża.
 34. Nauka gry na instrumencie. Jeśli dobrze grasz na jakimś instrumencie, to może warto pomyśleć o nauczeniu tego innych. Jest wiele osób w różnym wieku (często starsze), które chciałyby umieć grać, ale nie bardzo wiedzą, jak się do tego zabrać. Ty możesz im w tym pomóc, a przy okazji zarobić. I musisz pamiętać, że oni nie chcą być wirtuozami, a tylko grać sobie dla przyjemności.
 35. Pieczenie ciast na zamówienie. Jeśli twoje ciasta uwielbia nie tylko rodzina, ale i sąsiedzi i znajomi, a ty kochasz je piec, sprawia ci to ogromną przyjemność, to zamień to w swój biznes. Zacznij piec ciasta na zamówienie - imieniny, komunie, śluby to tylko niektóre z imprez, na których dobre ciasto jest doceniane. Chętni na dobre, domowe wypieki zawsze się znajdą. Pamiętaj też o reklamie, choć często zastępuje ją poczta pantoflowa.
 36. Złota rączka. Naprawa kranu, gniazdka elektrycznego czy wymiana zawiasu w szafce to dla ciebie żaden problem. Potrafisz uporać się z praktycznie każdym problemem w domu. A czy wiesz, że zapotrzebowanie na takie usługi jest całkiem spore? Zacznij zarabiać na swoich umiejętnościach złotej rączki. Zobaczysz, jak wielu chętnych zgłosi się do ciebie.
 37. Naprawa komputerów. Mało kto wyobraża sobie życie bez komputera. A te, niestety, nieraz się psują. Jeśli potrafisz naprawiać komputery, to wykorzystaj to i rób to zawodowo. To doskonały sposób na biznes, bo firm naprawiających sprzęt komputerowy nie ma zbyt dużo, a każdy klient chce mieć sprzęt naprawiony jak najszybciej.
 38. Odnawianie starych mebli. Moda na stare meble nie przemija, a wręcz się rozwija. Dlatego świetnym biznesem może być odnawianie starych mebli i ich sprzedaż. Wymaga to oczywiście pewnej wiedzy o drewnie i zdolności manualnych. Jednak oprócz zarobku jest też satysfakcja z uratowanego pięknego mebla.
 39. Dekorator okolicznościowy. Ten biznes będzie świetny dla osób, które mają zmysł artystyczny. Polega na wykonywaniu okolicznościowych dekoracji w firmach, sklepach, urzędach. Dekorator zamiast tradycyjnej choinki na Boże Narodzenie może zaproponować oryginalne dekoracje lub nietypową choinkę, dostosowaną do profilu firmy.
 40. Animator imprez. To coraz popularniejsza postać na wszelkiego rodzaju zabawach, imprezach i spotkaniach. Animator imprez to coś więcej niż wodzirej. Organizuje imprezę, proponuje różnego rodzaju atrakcje i zachęca uczestników do zabawy. Jeśli to twoje klimaty, to może to jest właśnie pomysł na twoją nową pracę.

Biznes internetowy. Czy może być tani?

Firma, którą prowadzimy na łamach Internetu, z reguły jest tańsza w porównaniu do biznesu lokalnego. Nie musimy inwestować w biuro, czy lokal, a często nawet w potrzebny do pracy sprzęt i oprogramowanie. Biurokracja jednak jest taka sama, jak w przypadku firmy lokalnej, dlatego musisz być na to przygotowany.

Koszty oprogramowania lub sprzętu zależą od tego, czy posiadasz odpowiednie narzędzia, jednak są inne wydatki, które musisz ponieść po założeniu firmy. Mamy tutaj na myśli domenę internetową, hosting WWW i stronę internetową. Bez tych elementów Twój biznes nie istnieje, dlatego inwestycja w nie jest obowiązkowa. Ponadto warto zainteresować się pozycjonowaniem stron, aby Twoja strona była odpowiednio wysoko w wynikach wyszukiwania.

Pomysły na wartościowy biznes w Internecie:

 1. Tworzenie stron internetowych. Ten biznes ma chyba każdy na myśli. Tworzenie witryn niewątpliwie jest dochodowe, jednak wymaga pewnych umiejętności i wiedzy. Na początek wystarczy ta zamieszczona w Internecie. Opracuj kursy HTML i PHP, a następnie rozpocznij samodzielną pracę. Jeśli się sprawdzisz – liczba zleceń do realizacji będzie naprawdę duża.
 2. Grafika - Jeśli potrafisz stworzyć wyjątkowe logo, ulotkę, czy projekt graficzny strony – warto przenieść umiejętności na pole biznesu. Graficy w obecnej chwili są poszukiwani, dlatego zlecenia mogą spływać z wielu źródeł, co gwarantuje Ci zysk.
 3. Sklep internetowy. Sklep może dobrze prosperować nie tylko lokalne, ale również internetowo. W związku z tym warto rozpocząć sprzedaż wybranych przez siebie dóbr. Wbrew pozorom biznes tego typu nie wymaga dużych inwestycji, ponieważ na początku koszty ograniczają się wyłącznie do strony. Towary do sprzedaży możesz pozyskiwać z lokalnego centrum dystrybucyjnego, które jednocześnie może realizować wysyłkę. Przeczytaj nasz poradnik jak założyć sklep internetowy.
 4. Copywriting - Branża ta wymaga nie tylko wiedzy, ale również umiejętności „lekkiego pióra”, czyli sprawnego pisania. Pamiętaj jednak, że tworzenie tekstów do Internetu nie jest tym samym, co pisanie wypracowań na lekcji polskiego, dlatego musisz się na to przygotować. Konkurencja jest bardzo duża, jednak przy odrobinie wysiłku zaistniejesz na rynku.
 5. Usługi SEO. To nic innego jak pozycjonowanie stron internetowych. Jednak zanim wkroczysz na rynek, poznaj zasady funkcjonowania algorytmów Google i techniki pozycjonowania. Warto również zainwestować w kilka książek i kursów. Dopiero wtedy, gdy posiadane przez Ciebie witryny będą wysoko w wyszukiwarce rusz z własną firmą, a zyski będą rosnąć.
 6. Agencja marketingu internetowego. Marketing to branża wymagająca ogromnej wiedzy, dlatego warto się w nią zaopatrzyć przed rozpoczęciem realizacji działalności. Podobnie, jak w przypadku SEO zarówno w Internecie, jak i stacjonarnie znajdziesz wiele kursów, które pomogą Ci zrozumieć istotę biznesu i rozwinąć skrzydła. Kieruj się jednak zasadą, że nic na siłę. Dlatego, jeśli nie czuje się mocny w marketingu – zrezygnuj z tego, bo konkurencja nie śpi.
 7. Prowadzenie bloga internetowego. Wiele osób nie zakłada bloga, ponieważ myśli, że nie będzie on wystarczająco ciekawy. Jest to błąd. Nigdy nie wiadomo, czy nasze wpisy nie zainteresują dużego grona osób, dlatego warto założyć bloga, pisać i dążyć do sukcesu. Inwestycja nie jest duża, dlatego każdy może zdecydować się na ten krok. Przeczytaj nasz poradnik jak założyć bloga.
 8. Własny start-up - Posiadasz pomysł na aplikację mobilną lub stronę internetową. Wcale nie musisz posiadać wielkiego kapitału aby stworzyć Start-up. Jeżeli Twój pomysł spodoba się innym, możesz również pozyskać inwestora, który w zamian za część udziałów zainwestuje w Start-upa.
 9. Sprzedaż na Allegro - Rozpocznij handel i sprzedaż na Allegro. Kup taniej i sprzedaj drożej, jeżeli posiadasz odpowiednie predyspozycje możesz zarobić kilka tysięcy złotych w skali miesiąca.
 10. Inwestycje w internecie - Słyszałeś o osobach, które profesjonalnie grają na giełdzie? Zostań traderem, jeżeli posiadasz predyspozycje do analizy i panujesz nad swoimi emocjami. Na początku możesz grać na koncie demo (za wirtualną gotówkę na prawdziwym rynku). Możesz także zainwestować w kryptowaluty takie jak Bitcoin
 11. Księgowość internetowa. Znasz się na księgowości rachunkowości? Zaoferuj swoje usługi w tej dziedzinie przez internet. Wiele osób potrzebuje usług księgowych, a nie ma czasu szukać typowego biura rachunkowego.Internetowy księgowy to dla nich idealne rozwiązanie, a dla ciebie ciągle nowi klienci.
 12. Nauka języka obcego przez internet. Coraz więcej ludzi uczy się języków obcych przez internet. Tam znajdziesz swoich nowych uczniów. Ta forma nauki nie wymaga wynajmu sal, więc koszty są mniejsze. Możesz też stworzyć swój własny, oryginalny kurs.
 13. Pisanie pism, wniosków itp. Bez problemu napiszesz każde pismo czy wniosek? Nawet nie wiesz, ile ludzi ma z tym problem. Wykorzystaj swoje umiejętności i zacznij pisać pisma dla innych. Dla wielu wypełnienie wniosku do sądu czy stworzenie prostego pisma do gminy jest udręką, więc chętnie skorzystają z twoich usług.
 14. Układanie planów podróży. Jeśli dużo podróżujesz i masz doświadczenie w zwiedzaniu świata, zacznij na tym zarabiać. Wiele osób chciałoby pojechać w daleką podróż, ale przeraża ich planowanie trasy, noclegów, dojazdów. Ty możesz im w tym pomóc i stworzyć najlepszą dla nich trasę. Wielu ludzi chętnie zapłaci za taką usługę.
 15. Tworzenie internetowych aplikacji (także mobilnych). Nie, jeszcze nie stworzono wszystkich możliwych aplikacji. Zawsze znajdzie się jakaś luka. Umiesz programować, to znajdź tę lukę i twórz nowe aplikacje. Możesz tworzyć też nowe, lepsze wersje już istniejących.
 16. Tłumaczenia z języka obcego. Znasz doskonale jakiś język obcy? Wykorzystaj to i zaproponuj chętnym tłumaczenia. Nie szkodzi, że nie jesteś tłumaczem przysięgłym. Nie każdy potrzebuje takiego tłumaczenia. Często potrzebne jest proste tłumaczenie tekstu czy listu od zagranicznego znajomego. Twoja znajomość języka zdecydowanie wystarczy, żeby zadowolić klienta.
 17. Ghostwriting. Pod tą angielską nazwą kryje się pisanie artykułów, a nawet książek za kogoś. Jeśli lubisz pisać i robisz to nieźle, a nie zależy ci na publikowaniu pod własnym nazwiskiem, to może to stać się twoim sposobem na zarabianie. Wbrew pozorom chętnym na takie usługi jest całkiem sporo.
 18. Projektowanie i drukowanie oryginalnych nalepek lub opakowań na słoiki, butelki itp. Jeśli masz nieco zdolności artystycznych i umiesz posługiwać się programami graficznymi, to może warto pomyśleć o projektowaniu nalepek na różnego rodzaju opakowania. Wiele osób robi przetwory, nalewki i chętnie ozdobiłoby je oryginalnymi naklejkami, aby np. podarować je w prezencie. Możesz mieć w ofercie gotowe projekty, a także robić je na zamówienie.
 19. Edycja i korekta tekstów. Drażnią cię błędy na stronach internetowych czy w gazetach? A może zajmiesz się edycją tekstów i ich korektą? To może być ciekawy sposób na zarabianie.
 20. Działalność konsultingowa w zakresie mediów społecznościowych. Facebook, Instagram, Twitter nie mają przed tobą tajemnic? Wykorzystaj to, bo jest wielu ludzi i wiele firm, które powinny się znaleźć w mediach społecznościowych, a nie bardzo wiedzą, jak tam działać. Ty możesz im pomóc, a przy okazji rozwinąć swój biznes na tej usłudze.
 21. Tworzenie kursów online. Masz wiedzę z jakiejś dziedziny i chcesz to wykorzystać we własnym biznesie. Dobrym rozwiązaniem może być stworzenie własnego (własnych) kursu internetowego. Prosty i zrozumiały kurs przyciągnie wielu chętnych, a to przełoży się na większe dochody.
 22. Wirtualna asystentka. Zawód przyszłości, szczególnie dla osób, które z różnych przyczyn chcą pracować w domu. Taka asystentka zajmuje się pracami administracyjnymi, przegląda skrzynkę mailową, odpowiada na maile, wkleja posty na strony itp. To świetne rozwiązanie dla młodych mam, które chcą być w domu z dziećmi.
 23. Kanał na Youtubie. Własny kanał na Youtubie to doskonały sposób na zarabianie, pod warunkiem, że ma się coś ciekawego do zaoferowania i potrafi się to przekazać w niebanalny sposób. Zanim zostaniesz znanym youtuberem, będziesz musiał trochę popracować nad rozreklamowaniem swojego kanału.
 24. Pomoc w robieniu prezentacji. Jeśli robienie prezentacji nie ma dla ciebie żadnych tajemnic, to może zacznij pomagać robić je innym. Nie każdy jest mistrzem w tej dziedzinie, a dobra prezentacja jest często kluczem do awansu czy premii. Dlatego chętnych do wykorzystania twojej wiedzy o prezentacjach na pewno nie zabraknie. A dyskrecja i możliwość skorzystania z internetowych porad skusi jeszcze więcej osób.
 25. Wypełnianie ankiet. To zajęcie nadaje się doskonale na zarabianie dodatkowych pieniędzy. Za pojedynczą ankietę zwykle firmy płacą niewiele, ale gdy ankiet jest sporo, to zarobek może być całkiem przyzwoity. Przeczytaj nasz post z najlepszymi firmami, gdzie zarabiasz na wypełnianiu ankiet.
 26. Prowadzenie sponsorowanych profili na Facebooku, YouTubie czy w innych mediach społecznościowych. Znakomity sposób na zarabianie dla osób, które kochają media społecznościowe. Wiele firm i osób ma tam swoje konta, na których nic się nie dzieje, choć powinno. Zadbanie o odpowiednie prowadzenie kont, zamieszczanie ogłoszeń, postów, zdjęć w ścisłej współpracy ze zleceniodawcą będzie twoim zadaniem. To także dbanie o jak największą liczbę polubień profilu.

Przeczytaj również nasz post na blogu: Praca w domu - 11 sprawdzonych pomysłów dla każdego

Internetowo, czy lokalnie?

To, czy wybierzesz biznes internetowy, czy lokalny zależy od Ciebie. Pamiętaj, aby zdecydować się na to, w czym czujesz się specjalistą i czy realizatorzy danych usług są poszukiwani. Przemyśl również, jakie jest Twoje spojrzenie na wybrane kwestie, ponieważ może okazać się, że Twój punkt widzenia, mimo obecności wielu specjalistów okaże się wartościowy.

Podane przez nas pomysły są jedynie przykładowe, ale w oparciu o nie możesz stworzyć wyjątkowy biznes. Wcześniej skup się jednak na obowiązkach urzędowych, gdyż zabierają one dużo czasu, ale niejako od nich zależy Twoje być, albo nie być. Pozostałe kwestie zależą od Ciebie.


 • Home
 • /
 • Blog
 • /
 • 66 pomysłów na biznes z niskim kapitałem

Inni użytkownicy czytali również:

Opinie użytkowników o artykule

Your email address will not be published. Required fields are marked

 1. Właśnie w taki sposób sama wykupiłam część salonu kosmetycznego. Najpierw malowałam paznokcie koleżankom, zrobiłam kurs i świadczyłam usługi u siebie lub klientek. W miarę upływu czasu ale i rozsądnego oszczędzania odłożyłam na założenie własnego biznesu:) Pozdrawiam

 2. Generalnie bez względu na to jaki biznes wybierzemy, czasami warto korzystać ze współpracy z różnymi branżami. Nie można znać się na wszystkim, dlatego część obowiązków opłaca się zlecić na zewnątrz. Logicznie rzecz biorąc – na wszystkim można znać się po trochu, a każdy przedsiębiorca wie jak ważna jest wiedza dogłębna, indywidualna.
  Osobiście polecam współpracę z agencjami reklamowymi, które w dzisiejszej dobie są w stanie bardzo wspomóc rozwój biznesu. Jakie? Na przykład agencja reklamowa Tech-Media 😉

 3. Też prowadzę firmę sprzątając, która świetnie prosperuje i jestem z niej bardzo zadowolony 😉 Początki nie były łatwe, ale ostatecznie jest baaardzo dobrze 🙂

  1. Jak To u Ciebie wyglada ? Od początku miałeś swoich pracowników , na jakie umowy zatrudniałes i w czym sie specjalizuje Twoja firma dokładnie, a i jeszcze jakie zarobki na początku osiągałeś na czysto ?

 4. Nie wierzę, że ludzie dalej potrafią myśleć w ten sposób pisząc publicznie “Biorąc pod uwagę wymagania, profesjonalne fotografowanie nie wymaga wiele zachodu”. Może i kliknięcię przycisku nie wymaga wiele zachodu, ale dowiedzenie się dlaczego niektóre zdjęcia poruszają i zapadają w pamięć już wymaga wysiłku.

  1. Podzielam Twoją opinię, prowadzą firmę związaną z braną foto i widzę z czym ludzie przychodzą. Po pierwsze zdjęcia pstryknięte, bez emocji. Po drugie jakość, jakość i jakość. Po trzecie wiedza, która przychodzi z czasem i zaangażowaniem. Po czwarte większość fotografów nie wywołuje zdjęć swoim klientom, klienci wywołują sami i uwierzcie, że brak podstawowej wiedzy fotografa robi tak zwane jaja przy wywołaniu. Po czwarte, wydane parę tysięcy na sprzęt, a brak kalibracji monitora i oczywiście najtańszy papier. To wszystko robi różnicę. Dlatego jednio zarabiają parę stów, a inni parę tysiecy 🙂

  2. Wiola90 ja rowniez mam kilka pytań, jak możesz to odezwij się przez e-maila. Pozdrawiam i życzę sukcesów

 5. Sama też mam mnóstwo pomysłów na swój biznes, ale brak chęci ze względu na małą wiedzę. Niby czytam w internecie co nieco od jakiegoś roku, ale dalej czuję się jakaś niedouczona w tym temacie 🙁

  1. Jak masz za dużo pomysłów, to też nie dobrze bo nie będziesz wiedzieć na czym się stricte skupić 😀 A co do Twoich wątpliwości, to moze poszukaj kogos w rodzinie, wsród znajomych, moze jakieś fora albo grupy na fb ? Może oni CI pomogą z odpowiedziami ? 😀

 6. Ja się zajęłam robieniem paznokci już dawno temu. Najpierw dla koleżanek i ich mam. Aktualnie mam już swoją firmę i dwie młode dziewczyny, które dorabiają sobie u mnie po szkole 🙂 Da się? Da! Trzeba tylko chcieć i baaardzo dużo sie samemu douczyć w kwestii prowadzenia firmy, bo niestety chyba nie ma opcji żeby ktokolwiek odowiedział profesjonalnie na twoje pytania.

  1. Czy ja wiem czy nie ma opcji, żeby ktoś z zewnątrz pomógł przy nurtujących pytaniach. Może warto popytać w jakich inkubatorach przedsiębiorczości albo w necie poszperać ? Coś powinno się znaleźc 🙂

   1. @Matuszak wiesz szukanie w sieci odpowiedzi na pytania to może całkiem niezły pomysł, ale czytając niektóre odpowiedzi odechciewa się dosłownie wszystkiego. Najlepiej znaleźć jakiegoś eksperta który nam doradzi a nie będzie kłody pod nogi rzucał 😉

  1. polecam robienie kursów online, jak się w tym wyspecjalizujesz, to można zgarnąć na prawdę dobrą kasę

 7. Może pomysł nie pracy w sieci, ale reklama sieciowa jest zdecydowanie potrzebna, to mobilna myjnia parowa. Interes rozwojowy i nie wymaga posiadania lokalu. Sprawdza się w wielu branżach od samochodowej, jako tradycyjna myjnia po gastronomię, hotelarstwo, służbę zdrowia, zakłady produkcyjne. Czyli zastosować wiele. Poczytajcie na greensteam. Uzyskacie tam wszelkie informacje i wsparcie na uruchomienie takiego biznesu

 8. Bardzo ciekawy artykuł. Obecnie rozwijam biznes związany ze sprzedażą internetową i widać że jest bardzo duże zainteresowanie innych taką formą zakupów. Jeżeli jest ktoś otwarty na nowe opcje zarabiania zapraszam na priv.
  Dodam że projekt nie wymaga wkładu kapitału oraz jest pozbawiony ryzyka

  1. Hej, mógłbyś powiedzieć coś więcej o działalności ze sprzedażą internetową? Co konkretnie sprzedajesz, że od razu masz duże zainteresowanie? Chyba nie łatwo się na początku przebić.

   1. Witam, też proszę o informację w jaki sposób rozpocząć działalność przez internet sprzedażową żeby poszło sprawnie 🙂

  2. Jestem bardzo ciekaw Twojego biznesu. Jeśli byłbyś tak dobry i podzielił się na temat pomysłu i swoim doświadczeniem w tym co robisz byłbym wdzięczny.
   Odezwij się na maila.

  3. Rowniez chcialabym sie dowiedziec wiwcej na ten temt. Moglbys sie podzieluc informacjami potzrebnymi by zrozumiec jak zaczac?

  4. Witam, mógłbym prosić więcej informacji na temat rozwinięcia własnej sieci sprzedażowej w internecie. Jeżeli miałbyś chwilę na krótką pogawędkę byłbym wdzięczny.

  5. Witam znalazłem twój wpis na necie na temat sprzedaż internetowej. Mogę prosić o więcej szczegółów oczywiście jak jeszcze e tym się zajmujesz. Ja jestem w Uk ale rozważam powrót do Pl w tym lub w przyszłym roku.
   Był bym wdzięczny za informację.
   Pozdrawiam Darek

 9. Jest teraz mnóstwo form pozyskania środków na firmę, m.in. dotacje. Ja korzystałam z pomocy Agencji Rozwoju Innowacji i udało mi się tak rozkręcić biznes, bo nie miałam zbyt wielu środków na start…..

 10. Ktoś pisał wcześniej o myjni parowej, tak super pomysł i rzeczywiście greensteam bardzo pomaga, ale gdyby nie sieć to nic bym nie wiedział o takiej możliwości zarobkowania a i nikt nie wiedziałby o mojej firmie. Dzięki sieci, sensownym reklamom, obecności na różnych portalach i facebookowi jestem rozoznawalny i trafaiają do mnie klienci.

 11. Świetne pomysły na biznes. Choć zanim się wystartuje z biznesem wg mnie warto zdobyć pieniądze.

  Mi mocno pomogła książka Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę – Oskar Jażdżyk. Tam autor po kolei napisał jak można zdobyć np. 20 000 zl tej bezzwrotnej dotacji albo wziąć pożyczkę na pół % w skali roku. Mi się udało z urzędem pracy i jakoś biznesik się kreci 🙂

  1. Witam, czy jest ktos kto zaczął swój biznes jako usługi mobilne myjni parowej? Chcialbym zaczerpnąć troche informacji. Jezeli bylby ktos chetny podzielić sie informacjami,prosilbym o kontakt..

 12. U mnie korepetycje to dobry plan na zarobek. Zawsze znalazł się ktoś znajomy, kto potrzebował pomocy, a uczenie przychodzi mi z łatwością. Oczywiście nie jest to moja główna praca, ale na pewno zabezpiecza mnie finansowo.

 13. 16 lat temu zacząłem realizować pkt 2 – usługi IT. Faktycznie z niskim kapitałem – 400 zł + drobne narzędzia i jakieś stare własne części. Szybko się okazało, że drobne narzędzia są dalece niewystarczające. Jeśli się chce świadczyć usługi na wysokim poziomie, na narzędziach nie można oszczędzać. Dziś w sprzęcie i oprogramowaniu mam blisko 400.000…i cały czas czuję potrzebę rozwoju, na który ciągle brakuje kasy. Podejrzewam, że podobnie jest i w innych branżach. Możesz zacząć z małym kapitałem, ale jeśli chcesz odnieść sukces bez pieniędzy, potrzebujesz cierpliwości, konsekwencji, wytrwałości i determinacji.

  1. Jestem ciekaw o jakich narzędziach mówisz i czy rzeczywiście nie da się bez nich obejść. Może ułatwiają one prace, ale nie są niezbędne? Jest bardzo wiele opensource’owych rozwiązań, więc dziwi mnie trochę twoje zdanie.

   1. Tez prowadzę firmę świadczącą szeroko pojętą obsługę IT. Mogę tylko potwierdzić że trzeba zainwestować dużo żeby dać radę zrobić usługi szybko i solidnie. Oprogramowanie do odzyskiwania danych i backapu, komory do otwierania dysków, stacje BGA, porządne narzędzia do zarabiania końcówek LAN, szperacze do kabli.
    Dam komplet narzędzi i komputer z oprogramowaniem dla jednego technika to ok 10000-15000 zł

 14. Tych pomysłów na biznes jest bardzo dużo, jak dla mnie to nawet za dużo 😛 Mi najbardziej się spodobał pomysł ze sprzedażą swoich produktów zrobionych własnoręcznie. Nie wiem czy jest łatwo wejść na rynek z takimi rzeczami, do tej pory sprzedawała za symboliczną kwotę znajomym ozdoby świąteczne i inne, ale może dałoby się wyjść szerzej z moimi ozdóbkami.

 15. Nie jest łatwo założyć własną firmę, ale jak już się zdecydujemy, to w większości przypadków jest to świetna decyzja. Trzeba zainwestować na początku trochę sił i czasu, ale później będzie to procentować, jeśli ma się pojęcie co się robi. Wiele pomysłów przedstawionych tutaj jest bardzo ciekawych i jeśli ktoś nie miał pomysłu na biznes to już ma!

 16. Zainteresowałem się ostatnio mocniej w temacie tworzenia własnej firmy i myślałem nad kilkoma projektami. Przede wszystkim chciałem nadmienić, że bardzo mi się podobają niektóre pomysły zaproponowane przez autora, a moim głównym pomysłem było otwarcie firmy, która proponowałaby opiekę nad psami w momencie gdy ktoś wyjeżdża i nie ma co robić ze swoim pupilem. Co o tym sądzicie?

  1. ja również mam kilka pomysłów na własny biznes.tylko potrzebowałabym raczej rozeznania czy doradzenia na zapotrzebowanie i na koszty rozwoju firmy

 17. Zainteresował mnie bardzo pomysł dotyczący usług sprzątania, bardzo dużo osób w moim otoczeniu narzeka na brak/deficyt takich firm sprzątających. Niestety nie mam w tym temacie wiedzy, może ktoś podpowie od czego zacząć?

  1. Też się nad tym zastanawiałam. Czytam.
   Są fajne strony z takimi ofertami. Sama nie wiem….
   Będę obserwować co Panu ludzie odpiszą.

 18. Witajcie.
  Też, tak jak Wy marzę o swoim.
  Jestem na wypowiedzeniu po 11tu latach pracy w korpo. Mam 44 lata.
  Myślałam o opiece nad zwierzakami ale tego też już wszędzie pełno.
  Jestem dobra w pisaniu nietuzinkowych tekstów ale jak znaleźć zleceniodawcę? Wysłałam parę ofert na swoje usługi w odpowiedzi na zamieszczone ogłoszenia i cisza.
  Uszy opadają…

 19. Dorota – tak to już niestety jest w naszym kraju. Wszechobecne korporacje dyktują rynek pracownikom. Sam jestem w podobnym wieku i prowadzę micro-firmę od 12 lat. Jednoosobowa działalność to ciężki kawałek chleba a i tak zyski zależą od popytu na rynku w danym okresie. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że raz jest lepiej raz gorzej chociaż działam na rynku IT. Mimo wszystkich tych minusów ostatecznie nie zamienił bym już tego modelu zarobkowego na etat w jakiejkolwiek firmie. Życzę wszystkim powodzenia w prowadzeniu własnego biznesu.

 20. Wiele pomysłów mi się podobało, ale który wybrać, który będzie najlepszy? Ciężko odpowiedzieć sobie na to pytanie..

 21. Ja też myślę o rozkręceniu czegoś. Myślę, że warto spróbować. U mnie problem jest taki, że codziennie inny pomysł chciałabym zrealizować… a tu trzeba podjąć decyzję. Zależy z kim się pogada to nachodzi ochota i chęć posiadania czegoś własnego. Wiecznie porównywanie się do innych, do tego co inni robią… eh.

  A może ktoś też z Was już myśli i tylko na tym się kończy? Więc może się spotkać i coś razem wymyślić i spróbować wspólnych sił ? We wzajemnym nakręcaniu się i motywowaniu drzemie siła, która daje energię na każdy dzień.
  Z chęcią się spotkam czy skontaktuje osobą, z którą można połączyć pomysł, siły i działać!
  🙂

   1. Emilia
    Czy temat nadal aktualny ?
    Jestem na tym samym etapie co Ty rok temu….
    I jeśli nadal temat aktualny to ja z przyjemnością

  1. Emilia, mam dokładnie to samo. Chcę działać, pracować ale kompletnie nie wiem w którą stronę pójść. Zawsze pomagam/doradzam innym gdy o to proszą, a mi nie potrafi doradzić nikt.. 🙁 jeśli chcesz, możemy się skontaktować.

 22. Bardzo mi sie podoba artykuł, ja póki co pracuje na etacie lecz od dłuższego czasu zastanawiam się nad swoim biznesem. Chciałabym miec coś swojego ,ale problem jest w tym że nie wiem co by to mogło być aby bylo strzałem w 10. mam rodzine i male dziecko i myslac o swojej firmie mam namysli pozytywna tego strone jakim jest desydowanie o swoim czasie w pracy.Macie może jakies podpowiedzi jak odnaleść .

 23. Też mam mnóstwo pomysłów na własny biznes! Tyle, że nie wiem – jak ktoś z Was już napisał – co będzie strzałem w 10?
  Brak mi też pewności siebie, jak i czasem wiedzy od czego zacząć.
  Niektóre z pomysłów znajduję się na powyższej liście.
  Potrzebowałabym umieścić ogłoszenia w Necie i tu ma problem, nie wiem jak, nie wiem gdzie?

 24. Chciałbym zainwestować w pub/kręgielnię w moim mieście (72000 mieszkańców) jest jedna kręgielnia 2 torowa. To za mało a zabawa przednia.
  Ewentualnie dom weselny. jako muzyk z dwudziestoletnim stażem , mam trochę wiedzy na ten temat.
  Mam też grunt 3.4 ha przy trasie 74. Może jego jakoś zagospodarować pod wynajem. Niestety na wszytko potrzebna gotówka.
  Podpowiedzcie coś. Pozdrawiam.

 25. Cześć przeglądam tak część wpisów i widzę że zastanawiacie się co to rozkręcić i jak zarobić ale powiem Wam jedno. Otóż jeżeli ktoś prowadzi jakiś interes obojętnie fryzjer kosmetyczka, jedzenie cokolwiek i wiecie że robi to źle a Wy moglibyście zrobić to lepiej i widzicie błędy jakie popełnia ta firma to otwórzcie taki sam interes. Może być tak że jest np. jeden sklep, pieczenie ciast, tortów na różne okazje, wymiana opon cokolwiek jakikolwiek biznes, który jest tylko jeden lub więcej w waszym mieście a klienci są zmuszeni do zakupów właśnie w nim ale nie są zadowoleni Otwórzcie to samo nie bójcie się. Jeżeli jesteście tylko uprzejmi odbieracie telefony a jak nie oddzwaniacie, nie oszukujecie klienta jeżeli nie wyrabiacie się z terminem i wcześniej o tym poinformujecie to Wam się uda. Jesteście terminowi otwieracie swoją firmę o ustalonym czasie i się nie spóźniacie, jest czysto i schludnie uśmiechacie się na pewno to zaprocentuje. Najlepiej działa reklama “pantoflowa” jeden zadowolony klient przyciągnie innych. To że ktoś w waszym mieście ma dochodowy biznes i jest najlepszy to Wy i tak możecie być lepsi. Pamiętacie jaka firma telefonów komórkowych na początku była najbardziej znana a teraz większość o niej zapomniała. Zawsze możecie być lepsi od najlepszych. Trzymam za Was kciuki

 26. To prawda Hubert ma rację .Każdy biznes może wypalić ,wystarczy być lepszym od innych. Może być 10 barów w twojej okolicy ale jak się postarasz i zrobisz to choć trochę lepiej, osiągniesz sukces.Liczy się włożone serce,zaangażowanie i oczywiście wiedza,bo bez znajomości tematu nic nie zrobisz. Nie inwestuj wielkich pieniędzy.Zacznij od małych rzeczy ale włóż w to całego siebie.Swoje serce ,czas i wiedzę.Jak największą wiedzę.Ludzie siedzą i myślą o biznesach ale nie robią nic żeby pogłębić swoją wiedzę na dany temat.Siedzenie i myślenie,patrzenie w telewizor,fejsa lub inny szajs nie zmieni twojego życia.Zacznij zgłębiać temat który cię interesuje.Dowiedz się jak to robią inni i jakie popełniają błędy.Ucz się na czyichś błędach zanim popełnisz swoje.I najważniejsze.Zacznij teraz ,dzisiaj bo czas ucieka.A jeśli nawet coś nie wyjdzie,to co?Zacznij od początku.Nie poddawaj się .Niech wszyscy mówią co chcą .Ty rób swoje .Na pewno w końcu się uda.Nikt o ciebie nie zadba jak sam tego nie zrobisz.Powodzenia i do dzieła.Zacznij teraz.

  1. Witam serdecznie . Od 15 stu lat mieszkam w Holandii , chcialabym otworzyc wlasny biznes ale brakuje mi odwagi i konkretnego pomyslu . Myslalam o firmie sprzatajacej i zatrudnianiu osob ale trudno jest mi znalezc solidnego pracownika . Innym pomyslem jest wspolpraca miedzy PL a HOLANDIÁ . Znam dobrze j. holenderski Moze znajdzie sie tu osoba , która ma zwiazany z tym jakis fajny pomysl , lub inny… jestem otwarta na propozycje .
   Pozdrawiam serdecznie, Anna
   Ps .proszę na priv

  2. Budujący i motywujący wpis. Jestem na etapie co dalej z moim życiem zawodowym…aktualnie jest ok, ale czegos brakuje mocno i zdałam sobie sprawę, że mam potencjał, trochę doświadczenia, wiedzy i chęci na coś własnego. Dziękuję:)

 27. Witam 🙂 Jest tu ktoś ,kto zajmuję się wynajmowaniem fotobudek na imprezy okolicznościowe ? Mam parę pytań . Pozdrawiam

 28. Witam , też planuję działalność handlowo-usługową , a dokładnie mówiąc sklep Rtv-Agd i naprawa telefonów , montaż anten itp. Jest tylko jeden sklep w okolicy u mnie ale brak osób , które naprawiają sprzęt. Myślę , że to wypali. Mój kapitał początkowy jest za mały aby wystartować , a dofinansowanie to nie taka łatwa sprawa. Np. z urzędu pracy trzeba mieć status bezrobotnego i nie odmawiać np. gdy zaoferują Ci jakąś pracę !
  Jeśli chcecie się zareklamować , bądź obawiacie się o klientów , to reklama przez Google Ads jest dobrym sposobem. Płacisz tylko kiedy ktoś kliknie w Twoją stronę , bądź wyświetli numer telefonu. FB też jest okej. Aktualnie kupuję sprzęt potrzebny do wykonywania usług , zamierzam w ten sposób dorobić na otwarcie sklepu i zobaczymy czy się uda. Nigdy się nie poddawaj , jeśli coś Ci nie wychodzi to świetnie, wiesz co musisz poprawić i nad czym pracować. Nie myli się ten co nie robi nic. Pozdrawiam i życzę sukcesów. Może za jakiś czas opiszemy swoje postępy 🙂

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Sprawdź najlepsze sposoby na zarabianie przez internet. Zacznij swój biznes online.

Ta strona używa ciasteczek Więcej informacji

Ciasteczko (formalnie HTTP Cookie, w skrócie ang. cookie, tłumaczone czasem jako plik cookie) – mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną. Źródło: wikipedia.org Więcej informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie

Wyłącz