Wypełnianie płatnych ankiet – Zarabianie na ankietach – Poradnik

Za chwilę pokaże Ci jak zacząć zarabianie na wypełnianiu płatnych ankietach oraz w jakich firmach warto się zarejestrować, aby nie zostać oszukanym.

Zarejestruj się w jak największej ilości firm - zwiększysz wtedy swoje zarobki. Pamiętaj, że w jednej firmie możesz mieć tylko jedno konto.

Obecnie sposobów na zarabianie w domu jest bardzo wiele. Jednym z nich jest wypełnianie ankiet w zamian za pieniądze – wystarczy podłączony do internetu komputer, trochę wolnego czasu i dobre chęci.

Realnie na ankietach można zarobić nawet 50-200 zł / miesięcznie. Czyli w skali roku nawet 600 - 2 400 zł / rocznie.

Zarabianie na wypełnianiu ankiet – Jak to działa?

To ostatnio bardzo popularna forma dodatkowego dochodu. Wypełnianie ankiet nie wymaga od Ciebie żadnych szczególnych umiejętności – musisz tylko odpowiadać na kolejne pytania, jakie zadaje autor ankiety. 

Zamiast spędzać wolny czas na  na Facebooku czy oglądaniu bezsensownych filmików na Youtube, przeznacz go na niewymagające większego wysiłku płatne ankiety. 

Firmy płacą za badanie opinii, przeprowadzanie sondaży a następnie firma dzieli się tymi pieniędzmi z Tobą - panelistą.

Jak zarabiać na wypełnianiu ankiet – Polecane serwisy:

Szybka lista - Chcesz już zacząć bez czytania więcej na temat serwisów. Poniżej SPRAWDZONE serwisy. Zarejestruj się we wszystkich a otrzymasz więcej ankiet i zarobisz więcej dodatkowych pieniędzy na wypełnianiu ankiet.

Najwięcej zarobisz rejestrując się w wszystkich 8 firmach poniżej. Zajmie Ci to zaledwie kilka minut.

Przetestowane firmy:

Firma #1 z 6

Moneyo

Prawie 100 000 użytkowników w Polsce. Sprawdzona firma - stawki do 12 zł za ankietę. Powiadomienia o nowych ankietach otrzymasz na swój adres e-mail podany w rejestracji. Wypłata na Paypal od 40 zł.

Rejestracja w Moneyo (1 z 6 firm)

Ocena / Wypłacalność:

Firma #2 z 6

Toluna

Międzynarodowa firma z płatnymi ankietami, wypełniaj ankiety i wypłacaj środki na Paypal lub w voucherach. Sporo ankiet, sprawdzona firma, powiadomienia o ankietach otrzymasz na e-mail. Warto się zarejestrować.

Rejestracja w Toluna (2 z 6 firm)

Ocena / Wypłacalność:

Firma #3 z 6

Świat Opinii

Bierz udział w ankietach i badaniach rynku za które otrzymasz pieniądze, które później wypłacić możesz na Paypal lub w kuponach wykorzystać w sklepach. Warto się zarejestrować, ponieważ znajduje się sporo ankiet do wypełniania.

Rejestracja w Świat Opinii (3 z 6 firm)

Ocena / Wypłacalność:

Firma
#4 z 6

i-Say

Stosunkowo wysokie stawki za pojedyńcze ankiety, przyjazna i intuicyjna strona internetowa. Zarejestruj się i wypełniaj ankiety a pieniądze wypłacaj na Paypal lub w kuponach. 

Rejestracja w i-Say (4 z 6 firm)

Ocena / Wypłacalność:

Firma
#5 z 6

Opinie

Polska firma z ankietami, mniejsza liczba ankiet w ostatnim czasie. W miarę szybkie wypłaty z serwisu, program partnerski oraz więcej dają możliwości zarobienia.

Rejestracja w Opinie (5 z 6 firm)

Ocena / Wypłacalność:

Firma
#6 z 6

ySense

Międzynarodowa firma z ankietami oraz innymi sposobami na zarabianie pieniędzy przez internet. Warto się zarejestrować, jednak strona jest tylko w j. angielskim.


Rejestracja w ySense (6 z 6 firm)

Ocena / Wypłacalność:

Najlepiej zarejestrować się w wszystkich serwisach jednocześnie (będziemy mieć więcej ankiet oraz więcej zarabiać).

Serwisów proponujących wypełnianie ankiet za odpłatnością funkcjonuje obecnie sporo. Poniżej prezentujemy sprawdzone i cenione w branży firmy.

Najwięcej zarobisz rejestrując się w 8 firmach poniżej. Zajmie Ci to zaledwie kilka minut a będziesz otrzymywał więcej ankiet.Rejestracja 1 z 8 firm:

1. Płatne Ankiety MONEYO - Zarejestruj się, wypełnij swój profil (lepiej uzupełniony profil wpłynie na większą ilość ankiet) i wypełniaj ankiety dla największych firm przy współpracy z partnerską firmą. Stawki do 12 zł za ankietę. Powiadomienia o nowych ankietach otrzymasz na swój adres e-mail podany w rejestracji. Po wypełnianiu ankiety otrzymasz środki, które po pewnym czasie możesz wypłacić dostępną metodą.

Polecamy rejestracje w tej firmie.Rejestracja 2 z 8 firm:

2. Toluna - Zarejestrowanych ponad 20 milionów użytkowników na całym świecie, całkiem spora ilość ankiet i badań. Wypełniaj ankiety dla największych firm i usługodawców na świecie. Wyraź swoją opinie i otrzymaj za to gratyfikacje, którą później możesz wypłacić 50 zł Paypal, nagrody czy bony podarunkowe.


Rejestracja 3 z 8 firm:

3. Świat Opinii - to serwis w którym użytkownicy biorą udział w badaniach rynku. Za wyrażenie swojej opinii, wypełnienie ankiety otrzymasz punkty, które możesz wymienić na nagrody np. kupony ulubionych marek (np. do Zalando, Media Markt, Saturn, TK Maxx, Empik). Firma istnieje już wiele lat na rynku, jest sprawdzona oraz prowadzi działalność w wielu krajach na świecie. Warto się zarejestrować i być aktywnym.


Rejestracja 4 z 8 firm:

4. i-Say - to międzynarodowy serwis, w którym zarejestrowało się już ponad 3 miliony użytkowników. Osoby te zarabiają na wypełnianiu ankiet i dzieleniu się swoją opinią. Strona jest w języku polskim a sam proces rejestracji jest prosty. Wypłaty realizowane są w Voucherach (np. do IKEA, Zalando, Decathlon, Media Markt) lub wypłacane na konto Paypal.


Rejestracja 5 z 8 firm:

5. Opinie.plto polski portal badawczy liczący ponad 100 000 aktywnych osób, który wynagradza użytkowników za wypełniania ankiet i dzielenie się swoimi opiniami na dany temat. Zebrane punkty w serwisie można zamienić na nagrody lub wypłacić na konto bankowe. Przeczytaj więcej informacji w poście o opinie.pl.


Rejestracja 6 z 8 firm:

6. Green Panthera - Green Panthera działa od kilku lat i posiada kilkaset tysięcy zarejestrowanych użytkowników na całym świecie. Serwis posiada sporo ankiet i zadań do wykonania oraz atrakcyjny program partnerski. Więcej informacji znajdziesz w poście o GreenPanthera.


Rejestracja 7 z 8 firm:

7. YsenseTo międzynarodowy portal z płatnymi ankietami. Płatne ankiety wypełniać możesz logując się na komputerze ale również na smartfonie w specjalnej aplikacji mobilnej. Zarobione pieniądze możesz bezpiecznie i szybko wypłacić na konto w Paypalu. Warto się zarejestrować. Przeczytaj więcej o ySense (dawniej Clixsense).


Rejestracja 8 z 8 firm:

8. Panel Station - Rejestracja w panelu jest bezpłatna. Na wypełnienie najkrótszych ankiet przeznaczyć trzeba od 3 do 5 min., zaś przy najdłuższych potrzeba od 30 do 40 min. Średni czas wypełniania jednej ankiety wynosi ok. 15 min. Płatności realizowane są za pomocą systemu Paypal, a więc jego posiadanie jest niezbędne. Nie ma opcji wymiany punktów na inne nagrody. Ilość badań ankietowych w ciągu miesiąca, do których użytkownik otrzymuje zaproszenie, jest zróżnicowana – zazwyczaj jest to kilka zaproszeń, ale może się też zdarzyć i więcej propozycji. Użytkownik sam decyduje czy chce wziąć udział w danym badaniu, odbywa się to na zasadzie pełnej dobrowolności.


Ankiet możesz dodatkowo szukać w sprawdzonych serwisach badawczych, takich jak np. platneankiety24.pl lub My Survey Panel, IPSOS czy IBIS Panel. Działajają one od kilku lat, są wiarygodne i rzetelne, więc możesz bez obaw korzystać z ich propozycji. Oczywiście, istnieje też wiele innych firm zagranicznych, ale przed przystąpieniem do ich programów pamiętaj, żeby dokładnie je sprawdzić pod kątem uczciwości...

Podsumowanie - Rekomendujemy rejestrację w sprawdzonych firmach z tabelki poniżej. Pozwoli Ci to zarabiać dodatkowe pieniądze. A całość rejestracji zajmuje 15-20 minut na wszystkich portalach.

Strony proponujące udział w płatnych ankietach w zamian za ich wypełnianie proponują gotówkę, bony do wybranych sklepów sieciowych czy nagrody rzeczowe. Najczęściej współpraca z nimi polega na zbieraniu punktów, które następnie w zależności od preferencji możesz wymienić na wybraną, najbardziej odpowiadającą Ci formę gratyfikacji.

Płatne ankiety – dlaczego warto?

Wypełnianie ankiet to popularna czynność wykonywana przez osoby zainteresowane zarabianiem przez internet. Spośród zalet, jakimi się ona charakteryzuje, wymienia się m.in.:

 • ciekawe zajęcie – ankiety można dopasować pod kątem indywidualnych preferencji,
 • elastyczność czasu pracy – sam decydujesz o tym, kiedy zajmujesz się wypełnianiem ankiet, mając przy tym na uwadze swój grafik dnia,
 • brak wymogów odnośnie doświadczenia – nie musisz posiadać specjalistycznych kwalifikacji czy umiejętności, potrzebujesz jedynie tego, o czym jest mowa we wstępie,
 • prostotę – ankiety nie są trudne i skomplikowane, a średni czas przeznaczony na wypełnienie jednej sztuki mieści się w przedziale od kilku do kilkunastu minut,
 • spory wybór firm oferujących płatne ankiety – nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarejestrować się w kilku serwisach.

Oczywiście każdy medal ma dwie strony. Trudno w tym przypadku mówić o konkretnych wadach, niemniej decydując się na wypełnianie ankiet, trzeba się liczyć z paroma niedogodnościami:

 • na dłuższą metę omawiane zajęcie może okazać się nużące, dlatego warto rozejrzeć się również za innymi sposobami zarabiania przez internet,
 • istnieje ryzyko nie zakwalifikowania się do badania ankietowego z uwagi na nie spełnienie pewnych wymogów – niektóre firmy w takich sytuacjach przyznają użytkownikom punkty, inne zaś nie,
 • są serwisy, gdzie nowe ankiety nie pojawiają się zbyt często.

Jak wybrać dobry serwis?

Aby zacząć zarabiać na wypełnieniu ankiet, trzeba najpierw wybrać odpowiedni serwis i założyć sobie konto. Mechanizmy funkcjonowania tego typu paneli są mniej więcej jednakowe – użytkownik musi zdobyć określoną ilość punktów, które są przeliczane na konkretne kwoty. Przy wyborze firmy warto zwrócić uwagę na poniższe aspekty:

 • częstotliwość pojawiania się ankiet,
 • ilość dostępnych ankiet oraz ich tematyka,
 • minimalny próg niezbędny do dokonania wypłaty,
 • sposób wypłacania pieniędzy – czy w rachubę wchodzi tylko przelew na np. konto PayPal, czy także na rachunek bankowy itp.,
 • wypłacalność firmy,
 • wiarygodność firmy potwierdzona m.in. opiniami użytkowników.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE RÓWNIEŻ:

Zobacz inne posty na portalu Pracawsieci.net:

Ta strona używa ciasteczek Więcej informacji

Ciasteczko (formalnie HTTP Cookie, w skrócie ang. cookie, tłumaczone czasem jako plik cookie) – mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną. Źródło: wikipedia.org Więcej informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie

Wyłącz