Praca zdalna – Gdzie szukać ofert pracy + 5 pomysłów na zawód.

Praca zazwyczaj kojarzy się z monotonnym przesiadywaniem w biurze od 8 do 16, dwoma tygodniami wakacji i problemami związanymi z nieprzyjemnym szefem.

Jednak nie musi tak być!

Obecnie olbrzymim trendem jest pracowanie w trybie zdalnym, czyli z dowolnego zakątka Polski, a nawet świata. Do pracy wystarczy jedynie dostęp do Internetu.

W tym artykule opiszę 5 pomysłów na pracę zdalną, które przy odrobinie wysiłku mogą okazać się bardzo dochodowe.

Polecane serwisy do zarabiania na ankietach:

1 z 4: Moneyo

2 z 4: Toluna

3 z 4: Świat Opinii

4 z 4: ySense

Podpowiem również gdzie szukać ofert pracy zdalnej i jak zacząć.

Polecamy przeczytać również:

Jakie korzyści daje praca zdalna

Jakie są zalety pracowania przez Internet?

Korzyści i typy pracy zdalnej:

 • Możesz pracować zdalnie dla firmy z kraju lub z zagranicy. Praca zdalna dla firmy np. z USA jest korzystniejsza finansowo. Jednak na ogół musisz dostosować się do stref czasowych pracodawcy.
 • Możesz mieszkać w dowolnym kraju (np. tańszym) lub przebywać na wakacjach i pracować zdalnie. Często można spotkać osoby, które podróżują po całym świecie pracując zdalnie. Wystarczy dostęp do internetu i biurko.
 • Możesz założyć własną firmę i pracować zdalnie jako freelancer.

Korzyści dla pracodawców z zatrudniania pracowników zdalnie:

 • Większa wydajność i efektywność pracowników, rozliczanie za efekty pracy.
 • Brak dodatkowych kosztów wynajęcia powierzchni biurowych.  Pracownicy nie tracą czasu na dojazdy.
 • Optymalizacja kosztów zatrudnienia i wzrost zadowolenia pracowników.

Portale z ofertami Pracy zdalnej

Gdzie szukać ofert pracy zdalnej?

1. Praca Zdalna – Oferty pracy, Zarobki, Informacje

Grupa na Facebooku poświęcona pracy zdalnej – wymiana informacji, oferty pracy, wzajemna pomoc.


2. HelloJob.it – Portal z ofertami pracy zdalnej

Nowo powstały portal z ofertami pracy zdalnej.

Oferty pracy zdalnej z podziałem na kategorie

Pomysły na pracę zdalna – 5 specjalizacji

Zobacz najpopularniejsze sposoby pracowania zdalnie

1. Freelancer grafik/programista

Jeżeli masz umiejętności związane z tworzeniem/edycją grafiki lub programowaniem, możesz rozpocząć pracę jako freelancer w znanej Ci dziedzinie.

Pracując w ten sposób, masz niemal pełną dowolność w zakresie wykonywanych zleceń, a Twoim pracodawcą staje się poniekąd zleceniodawca dostarczający Ci pracy. Ponadto stawkę za swoją pracę ustalasz sam, jednak nie radzimy, przynajmniej na początku wychodzić przed szereg.

Bardzo dobrym zabiegiem jest zapoznanie się ze stawkami obowiązującymi na rynku, a następnie wyciągnięcie średniej i ustaleniem, jako własną.

W internecie jest sporo kursów, gdzie możesz nauczyć się specjalizacji.

Oczywiście, wraz z biegiem czasu stawki możesz zmienić. Rozliczenie najczęściej następuje na podstawie umowy o dzieło, ale dużą popularnością cieszą się serwisy umożliwiające wystawianie faktury bez posiadanej działalności.

Jeżeli już rozwiniesz skrzydła, możesz założyć własną działalność gospodarczą, co wiąże się z opłatami, większymi podatkami i formalnościami.


2. Copywriting

Jeżeli chodzi o copywriting, branża ta dzieli się na dwa, główne typy:

 • SEO Copywriting,
 • Copywriting kreatywny.

SEO Copywriting, jak nazwa sama wskazuje, wiąże się bezpośrednio z pozycjonowaniem stron. Głównym zadaniem SEO Copywritera jest tworzenie tekstów zawierających odpowiednie frazy kluczowe. Praca ta wymaga jednak pewnego zaznajomienia się z językiem polskim, lub obcym, a także poznania aktualnych wytycznych SEO.

Ich znajomość pozwoli Ci na swobodne pisanie nawet bardzo skomplikowanych tekstów. W przypadku stawek sprawa wygląda różnie. Wynagrodzenie zależy głównie od charakterystyki danego zlecenia, umiejętności, a także ustaleń ze zleceniodawcą.

Copywriter kreatywny zarabia zdecydowanie więcej. Znaczna część „kreatywnych” specjalizuje się w tworzeniu scenariuszy spotów reklamowych, filmów promocyjnych, czy tworzeniu haseł reklamowych i tekstów sprzedażowych.

Praca tego typu jest wyraźnie trudniejsza, ponieważ niezbędna jest znajomość psychologii, czy wyrobienie w sobie umiejętności perswazji. Nie mniej, jednak możliwe jest w pełni zdalne pracowanie jako copywriter.


Wydawać by się mogło, że uruchomienie sklepu internetowego jest niezwykle trudnym i czasochłonnym procesem. Jeżeli chodzi o formalności urzędowe, wyglądają one tak samo, jak w przypadku działalności stacjonarnej.

Natomiast samo założenie sklepu internetowego możliwe jest nawet w 1 dzień dzięki platformą (opisałem to w tym poradniku)

Z prowadzeniem sklepu wiąże się jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz, a mianowicie analiza rynku. Musisz dokonać jej nie tylko przed otwarciem, ale również wtedy, gdy sklep bardzo dobrze prosperuje.

Odpowiednie poznanie niszy, cen konkurencji, czy stosowanych przez nią zabiegów jest kluczowe do tego, aby móc utrzymać się na rynku.


4. Prowadzenie własnego bloga

Pomysł ten skierowany jest do osób, które mają obecnie źródło stałego dochodu, ale poszukują bardzo dobrej alternatywy. Bloga możesz prowadzić na niemal dowolny temat zgodny z polskim prawem.

To Ty wybierasz temat swojego bloga, jednak zrób to w oparciu o swoją wiedzę, a także analizę rynku. Bardzo dobrze jest prowadzić bloga/stronę internetową na temat, którego jeszcze nikt nie poruszał. Dzięki temu masz pierwszeństwo i zdecydowanie więcej czasu na rozwój, który w tym przypadku jest kluczowy.

Dlaczego?

Blog nie od początku będzie przynosił zysk. Potrzebny jest czas, odpowiednia reklama, a także fachowe treści.Jednak po pewnym czasie możesz liczyć na stałych czytelników, którzy będą zostawiali komentarze, co wpłynie na pozycję Twojego bloga w sieci.

Ponadto, kiedy Twój blog stanie się prawdziwą marką, znane korporacje będą zwracać się do Ciebie z wieloma propozycjami współpracy.

Najczęściej jej warunki polegają na reklamowaniu produktów lub usług danego przedsiębiorstwa. Najważniejszy w tym przypadku jest fakt, że nie ma górnej granicy stawki, dlatego zarobek w ramach jednej współpracy może wynieść nawet 100 000 zł w przypadku największych blogerów w kraju.

Sprawdź jak założyć swojego bloga w 15 minut – poradnik krok po kroku.


5. Montaż filmów i spotów reklamowych

freelancer

Na portalach ze zleceniami dla freelancerów jest masę zleceń z zakresu montażu filmów i spotów reklamowych. Jedynym warunkiem jest znajomość jednego z programów służących do obróbki video.

Bardzo często wysoka kreatywność nie jest wymagana, gdyż jako montażysta otrzymujesz pełen scenariusz filmu, który ma powstać. Jeżeli okażesz się dobry w swojej dziedzinie, możesz liczyć na stałe zlecenia z agencji reklamowych specjalizujących się w produkcji materiałów video. Stawki zależą od Twoich umiejętności i doświadczenia.

Praca zdalna wymaga momentami większego zaangażowania, niż tradycyjna praca w biurze firmy. Nie mniej jednak na ten sposób zarabiania decyduje się coraz większa grupa osób. Podyktowane jest to nieograniczonymi możliwościami, a także komfortowymi warunkami pracy.

https://www.facebook.com/groups/2864365980344266/ – Dołącz nowo powstałej grupy na Facebooku na temat Pracy Zdalnej.

Znajdź więcej sposobów na zarabianie przez Internet.

Polecane serwisy do zarabiania na ankietach:

1 z 4: Moneyo

2 z 4: Toluna

3 z 4: Świat Opinii

4 z 4: ySense


16 komentarzy

 1. Bawilem sie kiedys w programowanie w Basic-u,pisałem programy matematyczne,do dzis nie umiem angielskiego – paradoks – nie. Lubiłem programowac a nie cierpie sie uczyc jezyka,wiec pytam po co wszystkie firmy,zakładam ze wiekszośc to Polskie – wymagają angielskiego,lub jakiegokolwiek innego niz ojczysty,do jezyka trza miec dar,ja go nie mam i pewno wielu tez nie,kiedy oni zrozumieja ze nie czekaliby na pracownika miesiacami gdyby nie bariera jezykowa . 🙂

 2. Wiele ofert możemy też znaleźć na portalach społecznościowych, ale i tak najlepszym i sprawdzonym sposobem jest siatka kontaktów, dzięki której możemy dostać nie jedno zlecenie.

 3. Czasami można też znaleźć zlecenia na olx, co prawda nie ma ich dużo, ale też mniej osób tam patrzy, więc może prędzej złapiemy tam zlecenie.

  • Na olx to raczej nie znajdziesz zbyt dużo zleceń na pracę zdalną. Lepiej szukać na stronach do tego przeznaczonych takich jak wework albo remoteok.

 4. Dołączyłem jakiś czas temu na weworkremotely i zapisałem się na newslettera, przychodzą mi oferty pracy z zaznaczonej kategorii, myślę że spoko opcja dla kogoś kto szuka pracy/zleceń zdalnie.

 5. A czy słyszeliście o useme? Jest to platforma na której można znaleźć oferty wyżej wymienionych prac, czyli copywriting, strony internetowe itp. Jeśli dalej szukacie, to warto tam zajrzeć!

  • Tak, ale ciężko się tam przebić według mnie. Dużo osób z tego korzysta, więc jak ktoś szuka zleceń to dobre miejsce, ale musi być na prawdę dobry. Co więcej useme pobiera prowizję, ale za to umożliwia wystawienie faktury, więc jak ktoś nie ma firmy to idealne rozwiązanie dla niego.

 6. Pisanie artykułów najlepsze, każdy się zna na czymś i może pisać na jakiś temat sensowne teksty, wystarczy znaleźć portal na którym potrzebują ludzi z twoją wiedzą!

 7. Te sposoby zarabiania były mi znane do tej pory, ale dzięki przeczytaniu tego artykułu jeszcze lepiej zrozumiałem idee każdego z nich oraz całości zdalnej pracy. Myślę, że każdy kto próbuję dorobić w domu wie, że możliwości jest bardzo dużo, najlepiej spróbować samemu każdego sposobu i wybrać najlepszy dla siebie!

 8. Praca przez internet jest świetnym pomysłem, jest to niesamowita wygoda zwłaszcza dla młodych mam, które nie mają jak wyjść do zwykłej pracy.

  • Oj tak, jest to fajne zajęcie i odskocznia od normalnego funkcjonowania. Można się skupić na wyznaczonym zadaniu i nie myśleć o wszystkich problemach.

 9. Na szczęście pojawia się coraz więcej możliwości pracy zdalnej. Jest to świetna wiadomość dla osób, które chcą pracować bez wychodzenia z domu.

Zostaw komentarz