5 Najlepszych Sposobów na Zarabianie Przez Internet

Zastanawiasz się jak zacząć zarabianie przez internet pracując we własnym domu? Nie wiesz czy praca zdalna przyniesie Ci korzyści?

Na tej stronie znajdziesz najlepsze sposoby na zarabianie w internecie, które sprawdziliśmy. 

Sposoby na zarabianie są od najłatwiejszych do nieco trudniejszych, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Zarezerwuj sobie 10 minut i sprawdź najlepsze sposoby na zarobienie swoich pierwszych pieniędzy przez Internet już DZIŚ! (tak, to możliwe!)

Polecane serwisy do zarabiania na ankietach:

1 z 4: Moneyo

2 z 4: Toluna

3 z 4: Świat Opinii

4 z 4: ySense

Zaczynajmy…


Istnieją setki sposobów na zarabianie w internecie, ale jest pewien problem… Większość z nich to sposoby, na których nigdy nie zarobisz lub nie dostaniesz ani grosza, bo firma się zlikwiduje.

Ale istnieją sposoby na zarabianie przez internet, które pozwolą Ci zarobić prawdziwe pieniądze…

Przetestowaliśmy 5 najlepszych sposobów na zarabianie w internecie:

Sposoby na zarabianie w internecie, które wybrałem, dają szansę na osiągnięcie realnych zysków.

Skorzystać z nich może każdy, niezależnie od wieku i wykształcenia. Wystarczy komputer lub smartfon, dostęp do internetu, trochę czasu i chęci.

Zatem… Zaczynajmy!

Jak zarobić pieniądze przez Internet? 5 najlepszych sposobów.

Zarabiaj nawet do 700 zł / m-c. – 5 najlepszych sposobów na pracę z domu

1. Zarabianie na wypełnianiu ankiet – Dla początkujących

Poziom trudnościŁatwy
Czas dziennykilka minut
Możliwości zarobku0 zł – ∞ zł / miesięcznie
zarabianie na reklamach

Chodzi tu o strony internetowe, które umożliwiają zarabianie między innymi poprzez czytanie e-maili reklamowych, klikanie na linki, wypełnianie ankiet, granie w wybrane gry internetowe oraz robienie zakupów w wyszczególnionych sklepach.

Rejestracja w tego rodzajach witrynach jest bezpłatna.

Zalety korzystania z programów lojalnościowych:

 • łatwe do wykonania zadania (użytkownik nie musi posiadać specjalistycznej wiedzy);
 • praca w wybranym przez siebie czasie – wystarczy 5-30 minut dziennie;
 • Można rejestrować się w kilku firmach i zwiększać swoje zyski;

Przykładowa wypłata z programu – prawie 50 euro:

myiyo wypłata

Programów lojalnościowych w sieci jest dużo. Godne polecenia są przede wszystkim: 8 programów, które wypłacają pieniądze regularnie od kilku lat. Przedstawiam krótki opis każdego z nich.

W celu zwiększenia zysków zarejestruj się w 6 firmach poniżej (zajmie to kilka minut)

1. Moneyo Płatne Ankiety

Zarejestruj się, wypełnij swój profil i oczekuj na ankiety na swój adres e-mail. Wynagrodzenie za każdą wypełnioną ankietę nawet do 12 zł. Sporo ankiet, jeżeli wypełnisz swój profil. Wypłata po osiągnięciu progu 40 zł na koncie, sprawdzona międzynarodowa firma dostarczająca ankiety.

2. Toluna

Kilka milionów zarejestrowanych użytkowników. Częste powiadomienia o nowych ankietach. Firma międzynarodowa i wypłacalna. Warto się zarejestrować i oczekiwać na nowe ankiety.

3. Świat Opinii

To serwis z ankietami. Za wyrażenie swojej opinii, wypełnienie ankiety otrzymasz punkty, które możesz wymienić na nagrody np. kupony ulubionych marek (np. do Zalando, Media Markt, Saturn, TK Maxx, Empik). Firma istnieje już wiele lat na rynku, jest sprawdzona oraz prowadzi działalność w wielu krajach na świecie.

4. i-Say

Ponad 3 miliony zarejestrowanych użytkowników. Zarabiaj przez internet na wypełnianiu ankiet i dzieleniu się swoją opinią. Zarobione przez Ciebie pieniądze wypłacane są w Voucherach (np. do Zalando, Media Markt) lub wypłacalne na konto Paypal.

5. Opinie.pl

Ponad 100 000 zarejestrowanych użytkowników, zarabiaj za wypełnianie ankiet i dzielenie się swoją opinią. Polska strona i support.

6. YSense

Ysense płaci przede wszystkim za klikanie na reklamy (0,02$ – 0,03$), wypełnianie ankiet (0,85$ – 0,9$ za jedną), wypełnianie różnego rodzaju zadań (Tasks, od 0,01$ do 0,70$ za jedno) oraz polecanie znajomych. Strona jest w języku angielskim, ale bardzo łatwa w użytkowaniu. Idealny dla początkujących!

Powyższe firmy zostały sprawdzone przez setki użytkowników i są w pełni WYPŁACALNE.


2. Praca jako freelancer – Dla bardziej zaawansowanych

Poziom trudnościŚredni
Czas dziennykilka godzin
Możliwości zarobku0 zł – ∞ zł / miesięcznie
freelancer

Freelancerzy (wolni strzelcy) pracują bez stałego etatu. Pracując jako freelancer zazwyczaj specjalizujujesz się w jednej konkretnej dziedzinie i realizujesz projekty na zlecenie.

Najbardziej popularne zawody wśród freelancerów to:

CopywriterZarabia na pisaniu artykułów, wpisów na bloga, tekstów reklamowych, opisów sprzedawanych produktów oraz innego rodzaju treści umieszczanych na stronach internetowych. Zarabiając jako copywriter można zarobić ok. 1500-4000 zł miesięcznie.
Grafik komputerowyZajmuje się tworzeniem zarówno całych stron internetowych, jak i ich poszczególnych elementów: banerów, elementów dekoracyjnych, logo, materiały reklamowe itp. Najczęściej korzysta przy tym z programów CorelDRAW, Photoshop, Flash. Listę podstawowych kursów dla początkujących grafików możesz znaleźć na stronie http://www.grafoteka.pl/kursy/kursy.php. Można także skorzystać z oferty kursów internetowych, np.: http://cg.eitca.pl/e-Learning.Średnie zarobki grafików to ok. 2000-3500 zł.
ProgramistaProgramuje różnorodne systemy, gry, programy użytkowe, CRM-y itp. Przykładowe programy: PHP oraz Java. Kursów możesz uczyć się np. na Youtube.com lub w kursach online.Zarobki programistów są bardzo zróżnicowane. Początkujący programista zarabia średnio od 2000-3500 zł. Bardziej doświadczeni programiści mogą zarabiać nawet 10 000 zł lub więcej
TłumaczJeśli dobrze znasz jakiś język obcy, możesz spróbować swoich sił jako tłumacz (w większości przypadków nie musisz być tłumaczem przysięgłym).
FotografOtrzymuje zlecenia na podstawie zaprezentowanych na specjalnych witrynach internetowych zdjęć; tworzy także fotoreportaże.

Poziom trudnościŚredni
Czas dziennykilka godzin
Możliwości zarobku0 zł – ∞ zł / miesięcznie

W ostatnich miesiącach sporo mówi się o zarabianiu przez internet na kryptowalutach. Jest to spowodowane tym, że wiele osób zarobiło kosmiczne pieniądze na zainwestowaniu np. w Bitcoina. Kurs od początku roku wzrósł o ponad 1000%.

Możesz zacząć inwestycje np. na platformie BTCCompass gdzie możesz kupić aktywa.

Ja sam pisałem na blogu Pracawsieci.net o Bitcoinie w maju 2017 roku, kiedy kurs Bitcoina wynosił $2000. Dzięki temu artykułowi sporo osób kupiło Bitcoina i zarobiło prawie 500%. Warto jednak brać po uwagę ryzyko związane z tym sposobem zarabiania.

Uważaj:

67% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Kryptowaluty to wysoce niestabilne, nieuregulowane produkty inwestycyjne. Brak ochrony inwestorów UE.


4. Zarabianie na blogu

Poziom trudnościŁatwy
Czas dziennykilka godzin
Możliwości zarobku0 zł – ∞ zł / miesięcznie
zarabianie pieniędzy na blogowaniu

Na blogu można zarabiać między innymi poprzez umieszczanie reklam, artykułów sponsorowanych, współpraca z różnego rodzaju sklepami internetowymi, uzyskiwanie bonusów i próbek materiałów reklamowych (np. kompletu naczyń do wypróbowania).

Jak zacząć blogować?

1. Wymyśl temat

Najlepiej, jeśli będziesz pisał o czymś, na czym się znasz i co cię interesuje, a równocześnie – co stanowi pewnego rodzaju niszę. Blogów jest obecnie mnóstwo, większą szansę na sukces masz wtedy, gdy skierujesz bloga do konkretnej grupy docelowej.

2. Załóż bloga

Możesz skorzystać z jednej z wielu darmowych stron dla bloggerów, albo założyć własną stronę (potrzebujesz wtedy domeny, konta hostingowego oraz szablonu strony). Przeczytaj nasz poradnik – “Gdzie i jak założyć bloga“, który przeprowadzi Cie krok po kroku przez proces tworzenia bloga.

3. Dodawaj treści

Dokonuj min. jednego wpisu dziennie (najlepsi blogerzy rezygnują z pracy na etacie, gdyż o wiele więcej zarabiają na blogu; zarobki mogą wynieść nawet kilka – kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie).

4. Zarabiaj na blogu

Reklamuj bloga na innych blogach, w mediach społecznościowych oraz na stronach o zbliżonej tematyce. Następnie wybierz program partnerski, który pozwoli Ci na zarabianie pieniędzy na blogu.

Jeżeli wolisz tworzyć video niż treści możesz wybrać zarabianie w internecie poprzez serwis Youtube:

Ostatnio coraz popularniejsze jest tworzenie własnych kanałów w serwisie Youtube.com. Jeżeli masz jakieś hobby, pasje lub pomysł na kanał serwis umożliwia zarabianie pieniędzy dzięki systemowi Google Adsense.

Ile można zarobić na Youtube?

Spekuluje się, że za każde 100 000 wyświetleń naszych filmów zarabiamy ok. 200-300 zł. Do tego dochodzi tzw. współpraca z markami i lokowanie produktów. Tutaj stawki zaczynają się od 1 000 zł a kończą na dziesiątkach tysięcy złotych (w zależności od zasięgów).

zarabianie w internecie

Poziom trudnościTrudny
Czas dziennykilka godzin
Możliwości zarobku0 zł – ∞ zł / miesięcznie

Internet daje spore możliwości jeżeli chodzi o zarabianie. Dobrym pomysłem na zarabianie w internecie może okazać się stworzenie własnego sklepu internetowego.

Wymagany jest dobry pomysł na sklep (możesz działać w ramach dropshippingu) oraz środki na reklamę. Więcej informacji na temat założenia sklepu internetowego możesz przeczytać w tym poradniku.


Warto również przeczytać inne posty z większą ilością sposobów zarabiania pieniędzy:

Praca dodatkowa w domu – 12 sprawdzonych sposobów dla każdego

Praca chałupnicza w domu – 30+ sposobów

Zapraszamy do dyskusji na temat zarabiania przez internet w komentarzach poniżej. Podziel się swoim sposobem na pracę przez internet. Prosimy nie umieszczać w komentarzach ref linków i reklamować programów płatnych.

Polecane serwisy do zarabiania na ankietach:

1 z 4: Moneyo

2 z 4: Toluna

3 z 4: Świat Opinii

4 z 4: ySense


72 komentarze

 1. Popieram autora wpisu. Jak najbardziej da sie zarobic w internecie. Trzeba tylko wiedziec gdzie i czy oplaca sie to w sensie nasz czas czy jest warty tyle ile w danym serwisie mozemy zarobic. Najlepiej jest łączyć sposoby zarabiania i zarejestrowac sie w duzej ilosci serwisow.
  Ja zaczynam tworzyc dopiero bloga na ten temat z czasem bedzie coraz wiecej serwisow –
  Pozdrawiam zarabiajacych przez internet 😉

 2. Czy ktoś próbował zarabiać na Bitcoin’ie? Jest wiele fałszywych opinii że w kilka godzin zarobili 4-5 a nawet 6 tys euro. Daje to chociaż połowę tych kwot do zarobienia?

 3. Interesuje mnie praca jako grafik freelancer, dopiero zaczynam i nie za bardzo mam pojęcie o tym, ale wiem że chciałbym się tego nauczyć. Nie wiem czy od razu brać kursy płatne, czy może zacząć od czegoś bezpłatnego?

  • Spróbuj poszukać kursów wideo na YT, myślę, że warto zacząć od darmowych źródeł, jeśli one nie wystarczą, zapłacić za kursy płatne. Jeśli ktoś uważa, że lepiej od razu zapłacić, to niech powie dlaczego?

 4. Mam konto na kilku serwisach z ankietami i wypełniam je od czasu do czasu, kiedy mam na to ochotę. Zarobek z tego nie jest jakiś duży, ale zawsze coś 🙂

 5. Sposobów na zarabianie przez internet jest mnóstwo, nawet bym powiedział, że więcej niż tutaj podane w tym poradniku 5 sposobów na zarabianie przez internet. Co ciekawe, wszystko zależy od naszych chęci i ilości czasu jaki poświęcimy na nasz projekt, nie musimy niesamowicie znać się na jakiejś dziedzinie czy też być ekspertem od komputera czy internetu. Aby zarabiać wystarczy dołączyć do jednego z programów zarabiania.

 6. Wracając z pracy większość odczuwa zmęczenie, wypłaty wiadomo nie każdego zadawalają. W internecie jest dużo sposobów na dorabianie paru groszy. Ja zaczynałem na reklamach, rejestrowałem się na paru stronkach na miesiąc do wypłaty dochodziło 100, 200,300 złotych. I to za co? Za zamienienie czasu który poświecamy na głupoty na coś przydatnego. . Może i to żmudny i mało wydajny sposób ale każdy grosz się liczy jak ja.
  Idąc po po pracy do domu, na przerwie w pracy, na obiedzie, w sklepach
  A Ty tak bardzo chcesz

   • Rejestrujesz się w programie i klikasz w reklamy, które są sponsorowane przez serwisy. Za każde kliknięcie dostajesz pewną kwotę pieniędzy, jak tylko uzbierasz minimum, możesz wypłacić pieniądze na swoje konto bankowe.

 7. Świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy jest podjęcie pracy jako copywriter. W ciągu miesiąca w zależności od ilości napisanych tekstów można spokojnie zarobić kilkaset złotych. A nie jest to takie trudne, więc każdy może spróbować. Istnieje wiele portali oferujących możliwość zarabiania na pisaniu tekstów.

  • Świetnym, pod warunkiem, że jest to robione tak, jak Ty piszesz – czyli poprawną polszczyzną. Wbrew pozorom (moim zdaniem) – nie jest to powszechna umiejętność 🙂

 8. Jeżeli jest ktoś zainteresowany zarabianiem na wydobywaniu kryptowalut to służę pomocą. Sam interesuję się tym tematem już od ponad 2 lat. Pozdrawiam

 9. O co chodzi z metodą płatności na ClixSense? Tzn chodzi mi o te 3 opcje które są do wybrania przy zakładaniu konta?

 10. To bardzo przydatna instrukcja, która pozwala zacząć zupełnie bez ponoszenia kosztów na początku. A ile się zarobi zależy od samego partnera. Dzięki za ten wpis, a także wiele dodatkowych informacji 🙂

 11. Tolunę właśnie testuję, a od 2 miesięcy sprawdzam ClixSense. W 2 miesiące zarobiłem prawie 300 zł. Fajna kasa i czuję, że mogłoby być więcej gdybym się przykladał. Ankiety proste, choć czasem jest ich mało.

 12. Fajny artykuł, ja zaczęłam z wypełnianiem ankiet – pracuje na roznych platformach ale chyba najlepsze doświadczenia mam z epanelem. Próbuje też swoich sił w prowadzeniu bloga o gotowaniu!

  • Super! Jak Ci idzie z tym blogiem? Ja też kiedyś założyłam bloga o podobnej tematyce, ale ciężko mi się wybić…

 13. Jeżeli ktoś chcę sobie tylko dorobić, ma wolny czas i lubi pisać, to polecam spróbować pracować jako copywriting. Można specjalizować się w danym temacie, np. moda, motoryzacja itp… Za ciekawie napisane artykuły można zarobić nawet kilkadziesiąt złotych, warto spróbować. 🙂

 14. probowalam zarejestrować się na ClixSense, ale mam problem z adresem e-mail… ciagle wyświetla się ze jest nieprawidłowy, trzeba mieć jakiś specjalny, na konkretnym portalu ?? pomocy !

 15. Świetny artykuł i blog. Odwiedzałam się coś nowego. Komentarze, też warto przejrzeć. Opinia innych tutaj jest także cenna 🙂

 16. Od 16 lipca 2017 roku w ClixSense zmieniła się szata graficzna i nastąpiły zmiany w sposobach zarabiania, m.in. nie ma już w ClixSense reklam PTC-Clicks płatnych za kliknięcia. Wycofali reklamy PTC, nie można już się w ClixSense reklamować ani klikać płatnych reklam. Za to jest teraz dużo więcej ankiet i tasków. Przynajmniej u mnie 🙂 więc Zmiany na + Robiąc ankiety i taski ćwiczę sobie angielski a więc jeszcze dodatkowy +

 17. Moim zdaniem najlepiej nauczyć się programowania, żeby dobrze zarobić. Wiadomo – żeby zostać dobrym programistą trzeba wiele czasu poświęcić na naukę.

 18. Fajnie poczytać coś konkretnego 🙂 Ja od pewnego czasu jako zarabiam na copywritingu. Są to moje początki, ale jakoś daję radę. Super opcja, na pracę dodatkową.

 19. Zdecydowanie polecam clixsense, w ciagu 2 miesięcy mam ponad 100zł już na moim koncie (ponad 25$), a dopiero zaczynam. Super sprawa i polecam każdemu, możesz skorzystać z mojego linku 🙂

 20. To co idzie na tym klikaniu w reklamy czy wypełnianiu ankiet zarobić? Mnie osobiście zawsze odstraszały te niskie stawki..

  Refunder faktycznie fajny program, też polecam! Już chyba dzisiaj z 600 sklepów tam jest, możemy sobie zainstalować darmową wtyczkę i robiąc zakupy będzie nam pokazywało który sklep jest “zaprzyjaźniony” z refunder – dzięki czemu będziemy wiedzieć gdzie kupować aby zarobić, a jak ktoś drogie rzeczy kupuje, typu bilety lotnicze, to już naprawdę ładnie może zaoszczędzić.. tam jest też coś takiego, że za polecenie kogoś mamy 25zł i nasz polecony też ma odzysk na początek 25zł, ale jest warunek – musi zrobić zakupy za min. 50zł.. wiadomo inaczej było by bez sensu 🙂

  Praca jak freelancer, dobry temat tylko tu już trzeba się znać. Na programistę nie każdy się nadaje 🙂

  Opcje binarne.. nigdy nie próbowałem, osobiście troche bawie się w inwestycje w kryptowaluty i można z tego wyciągnąć ładną sumę, nawet bez dużego kapitału.. ja kilka stówek na miesiąc mam 🙂 Oczywiście to jest inwestycja, więc i ryzyko istnieje. Chociaż jak BTC przez miesiąc wzrósł o prawie 100% to zysk sobie każdy może obliczyć, 1000zł włożyłeś – 2000zł wyjąłeś..

  Są możliwości w tym internecie to fakt, ale trzeba też zrozumieć, że internet to niemal to samo co i prawdziwe życie, dlatego są też i ciekawe tematy i tematy NIE warte uwagi – tak sądzę 🙂

  Moim zdanie jak mówimy o zarabianiu przez internet, to w pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o programach partnerskich, a więc zarabianie na promowaniu produktów innych ludzi/sklepów/firm. Tutaj sprawa jest o tyle ciekawa, że są nawet takie programy partnerskie które to sprzedają chociażby produkty finansowe, a wiele z takich właśnie produktów jest całkowicie darmowa (np. konta bankowe, pożyczki darmowe – tak są takie!) .

  ..i co jest ciekawe? Pierwszym naszym klientem możemy być… my sami, a więc możemy sprzedać SAMI SOBIE darmowe produkty finansowe i zgarnąć za to prowizję.. tak zarobiłem swoje pierwsze pieniądze przez internet – ok. 600zł, oczywiście nikogo nie polecając – nic nie inwestując. Czasami można i zarobić nic nie sprzedając tylko zostawiając swoje dane tak by można było nam przedstawić jakąś ofertę… generalnie programy partnerskie sprzedające produkty finansowe to moim zdanie najlepszy temat by początkujący zarobił.. nawet bez polecania, ale potem wiadomo, można i zarobić więcej – polecając 🙂

 21. Czytałam różne opinie na forum i podobno w tych portalach, gdzie można wypełniać ankiety pojawiają się bardzo rzadko. Czy tak faktycznie jest ? Wtedy raczej ciężko byłoby zarobić 300 zł miesięcznie nawet przy ogromnych chęciach i zaangażowaniu.

  • Słyszałam podobnie, ale z tego co się orientuje super oferty ma Myiyo i można tam sobie całkiem sporo dorobić. 🙂

  • Ostatnio znalazłam fajną stronkę do zarabiania – przynajmniej 5$ za usługę. Jaką chcesz usługę, sama ustalasz co sprzedajesz – tworzenie logo, nagranie jakiegoś tekstu, przepisanie skanowanego tekstu na komputer, tłumacznia itd. Może to być nawet poradnik szydełkowania albo rozmowa z kimś kto uczy się Polskiego. Tu masz adres Fiverr.com Stronka jest bardzo popularna w USA i wielu ludzi tak zarabia, u nas niestety nie ;/

 22. a ja polecam clicksense, fajny portal, wypełniane ankiet i różne zadania. Tu macie link W dodatku serwis działa już chyba 8 lat i wypłaty mają co tydzień

  • Zgadzam się, dla kogoś kto lubi wypełniać ankiety ta strona jest świetna. Długo już jest w sieci, więc jest sprawdzona, można nieźle zarobić jak ktoś zaprosi znajomych do wypełniania ankiet. Próbowałeś tez innych serwisów?

  • Witam
   Nadal Pan korzysta z programu Clixsense i jest możliwość parę groszy zarobić i są wypłacalni ?

   Pozdrawiam

 23. Witam, po pierwszy miesiącu zarabiania na Clixsense, mogę wypowiedzieć się w samych superlatywach, w miesiąc można dużo zarobić, poświęcając przy tym 1h dziennie :), jeśli masz więcej pytań zapraszam na PW-

 24. Przez pol roku w Qassa klikajac w reklamy ponad kilkadziesiat ich bylo zarobilam jedyne 14zl a wyplata jest od 50 zl jednak zrezygnowalam bo to strata czasu za tak smieszne pieniadze. Odradzam lepiej wystawic na sprzedaz noepotrzebne rzeczy na olx to sie wiecej zarobi.

 25. Dzięki za kilka niezłych sposobów na zarabianie przez internet. Obecnie zarejestrowałam się w Recyclix, Myiyo i Qassa. Czy będziesz publikował sposoby na zarabianie i prace w domu dla bardziej zaawansowanych osób?

  • Jasne, na blogu znajdziesz sporo sposobów na zarabianie w internecie dla osób zaawansowanych. Polecałbym na przykład: programy partnerskie, opcje binarne lub pracę jako freelancer.

 26. myiyo.com to raczej kanał.Zarejestrowałem się i po wejściu na forum czytam,że ludzie od miesięcy nie otrzymują żadnych ankiet do wypełnienia. Pewnie kolejny zbieracz danych osobowych. Czy w internecie wszystko jest ściemą i oszustwem? Co za świat.

Zostaw komentarz