Praca dodatkowa w domu – 12 sprawdzonych sposobów dla każdego

Okazuje się, że praca w domu nie musi być nudna i monotonna, a w sieci dostępnych jest wiele możliwości zarabiania.

Postanowiliśmy przygotować listę sprawdzonych i najlepiej płacnych propozycji pracy dodatkowej.

Zastanawiałeś się kiedyś nad podjęciem dodatkowej pracy w domu po godzinach? 

Chcesz zarobić dodatkowe pieniądze pracując dorywczo przez internet?

Jeżeli TAK, to w tym artykule znajdziesz 12 sposobów na pracę dodatkową i pracę dorywczą - arabiać możesz zacząć jeszcze dziś!

Praca dorywcza daje ogromne możliwości zarobku i swobody godzin pracy. Dodatkowo pracując z własnego domu przez internet możesz podnieść swoje kwalifikacje, zdobyć nowe umiejętności, a co najważniejsze: zarobić dodatkowe pieniądze.

Prawdopodobnie zastanawiasz się JAK ZACZĄĆ? 

Poniżej znajdziesz 12 sposobów pracy dodatkowej w domu - zaczynając od najłatwiejszych. Opiszemy krok po kroku jak rozpocząć zarabianie.

12 sposobow na prace w domu


 • Tylko sprawdzone sposoby na pracę w domu przez internet.
 • Możliwości zarobku od 20 zł do 8000 zł+ miesięcznie

Zaczniemy od najłatwiejszych sposobów na pracę dodatkową przez internet w domu a następnie przejdziemy do nieco trudniejszych i wymagających więcej czasu (ale też bardziej zyskownych).

Zaczynajmy więc...

12 sprawdzonych sposobów na pracę dodatkową przez internet

Sposób 1 - Zarabianie na wypełnianiu ankiet:

Poziom trudności: Łatwy

Czas dzienny: 10 minut - 45 minut

Możliwości zarobku: 40 zł - 200 zł / miesięcznie

Zarabianie na wypełnianiu ankiet to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą poświęcać na dodatkowe zajęcie dowolną ilość czasu. Korzystając z tego typu programów, to ty decydujesz czy pracujesz godzinę, 4 godziny czy 15 minut dziennie.

Najważniejsze jest jednak systematyczność, aby być aktywny i logować się często na portale. Co więcej, ankiety możesz wypełniać np. podczas oglądania ulubionego programu, dzięki czemu łączysz przyjemne z pożytecznym. Ile można zarobić? Każda ankieta ma inną wartość, jednak w skali miesiąca bez przemęczania się można dorobić nawet kilkaset złotych.

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać, najlepiej zarejestruj się w kilku programach jednocześnie, aby mieć więcej ankiet do wypełnienia. Ze sprawdzonych i wiarygodnych programów warto się zarejestrować w następujących firmach:

Zarejestruj się w 6 poniższych firmach (zajmie to kilka minut) a zwiększysz swoje zarobki, ponieważ otrzymasz więcej zaproszeń do badań i ankiet. 

 1. Moneyo Płatne Ankiety - Zarejestruj się, wypełnij swój profil i oczekuj na ankiety na swój adres e-mail. Wypłata po osiągnięciu progu 40 zł na koncie, sprawdzona firma. Stawki za wypełnienie ankiety nawet do 12 zł.  
  Kliknij tutaj i Zarejestruj się w Moneyo.
 2. Toluna - Kilka milionów zarejestrowanych użytkowników. Częste powiadomienia o nowych ankietach. Firma międzynarodowa i wypłacalna. Warto się zarejestrować i oczekiwać na nowe ankiety.
  Kliknij tutaj i Zarejestruj się w Toluna.
 3. Świat Opinii – to serwis z ankietami. Za wyrażenie swojej opinii, wypełnienie ankiety otrzymasz punkty, które możesz wymienić na nagrody np. kupony ulubionych marek (np. do Zalando, Media Markt, Saturn, TK Maxx, Empik). Firma istnieje już wiele lat na rynku, jest sprawdzona oraz prowadzi działalność w wielu krajach na świecie.
  Kliknij tutaj i Zarejestruj się w Świat Opinii.
 4. i-Say - Ponad 3 miliony zarejestrowanych użytkowników. Pracuj w domu wypełniając ankiety i zarabiaj na  dzieleniu się swoją opinią. Zarobione przez Ciebie pieniądze wypłacane są w Voucherach (np. do Zalando, Media Markt) lub wypłacalne na konto Paypal.
  Kliknij tutaj i Zarejestruj się w i-Say
 5. Opinie.pl - Ponad 100 000 zarejestrowanych użytkowników, zarabiaj za wypełnianie ankiet i dzielenie się swoją opinią. Polska strona i wsparcie.
  Kliknij tutaj i Zarejestruj się w Opinie.pl
 6. YSense – płaci przede wszystkim za klikanie na reklamy (0,02$ – 0,03$), wypełnianie ankiet (0,85$ – 0,9$ za jedną), wypełnianie różnego rodzaju zadań (Tasks, od 0,01$ do 0,70$ za jedno) oraz polecanie znajomych. Strona jest w języku angielskim, ale bardzo łatwa w użytkowaniu. Idealny dla początkujących! 
  Kliknij tutaj i Zarejestruj się w Clixsense
Przeczytaj również:  Zwrot za zakupy – 2 firmy, które zwracają pieniądze za zakupy w internecie.

Aby zwiększyć zarobki, warto zarejestrować się na wszystkich stronach i odwiedzać je regularnie.

myiyo wypłataSposób 2 - Zwrot za zakupy w internecie. Banalny zarobek!

zwrot za zakupy

Poziom trudności: Łatwy

Czas dzienny: 10 minut - 20 minut

 Możliwości zarobku: 0 zł - 100 zł / miesięcznie

Każdy z nas robi zakupy w sieci. A co jeśli za każdą wydaną złotówkę otrzymywalibyśmy zwrot? Korzystając z programów typu Refunder jest to możliwe. Jak to zrobić? Wchodzisz na stronę programu, wybierasz sklep, w którym chcesz zrobić zakupy, wybierasz produkty, płacisz, a następnie otrzymujesz zwrot. Wykorzystaj to, aby nie przepłacać i móc pozwolić sobie na więcej!

Sposób 3 - Inwestycje w kryptowaluty

bitcoin

Poziom trudności: Średni

Czas dzienny: Kilka godzin

Możliwości zarobku: 0 zł - 3 000 zł / miesięcznie

Internet daje ogromne możliwości zainwestowania i pomnożenia własnych środków. Wymagana do tego jest odpowiednia wiedza oraz poświęcenie czasu. Jest to jeden z lepszych sposobów na pracę w domu. Warto jednak weryfikować sposoby na inwestycje, aby nie stracić kapitału i mądrze inwestowac.

Przykładowo jeżeli zakupiłbyś 1 BTC w maju 2016 roku (przy kursie 445$) i sprzedał po roku w maju 2017 roku (po kursie 2040$). Zarobiłbyś 1595$.

Jedną z popularnych platform do inwestycji jest platforma BTC Compass.

Sposób 4 - Pracuj w domu jako freelancer

Poziom trudności: Łatwy/średni

Czas dzienny: Kilka godzin

Możliwości zarobku: 100 zł - 5 000 zł / miesięcznie

praca w domu przez internet jako freelancer

Wykorzystaj swoje umiejętności i sprzedaj je w sieci. Zarabiaj jako freelancer dla innych pracując dodatkowo w domu zdalnie i zarabiając przez internet! Gdzie nauczyć się danego zawodu, który pozwoli Ci pracować w domu? Wiele kursów i poradników znajdziesz w internecie lub w książkach. Warto uczyć się z np. z darmowego Youtube.

Przykładowe pomysły na pracę przez internet w domu jako freelancer oraz szacunkowe zarobki:

 • Tłumacz pracujący zdalnie

Szacunkowe stawki dla tłumaczy to ok. 2000-3500 zł / miesięcznie.

 • Grafik pracujący w domu (freelancer)

Szacunkowe stawki dla grafików to ok. 2000-2500 zł / miesięcznie. Po kilku latach stażu w branży: 4000 zł i więcej.

 • Korepetycje online - dla osób lubiących nauczać przedmiotów takich jak matematyka, fizyka, chemia itd. lub osób uczących języki obce np. na skype.

Szacunkowe stawki za godzinę korepetycji od 25 zł do 70 zł. 

 • Copywriter - pisanie tekstów i artykułów na strony internetowe, blogi lub portale.

Szacunkowe zarobki copywriterów to ok. 2000 zł miesięcznie. Osoby z doświadczeniem mogą zarobić: 4000 zł i więcej.

 • Tworzenie stron internetowych
 • Obsługa profili na Facebooku (Fanpage)

Praca jako freelancer staje się bardzo popularna, ponieważ daje ci wolność i pieniądze. Pamiętaj, że jest to bardzo angażujące zajęcie, ponieważ wraz ze wzrostem ilości zleceń potrzebujesz więcej czasu na ich realizację.

Sposób 5 - Własny sklep internetowy

sklep internetowy praca w domu

Dobrym pomysłem na pracę w domu jest założenie własnego sklepu internetowego. Możesz sprzedawać własne wyroby, cudze z dodatkową marżą lub sprzedawać w modelu dropshipping'u (czyli sprzedawać cudzy towar bez magazynowania go u siebie).

Jeżeli planujesz założenie sklepu internetowego nie musisz inwestować tysięcy złotych na stworzenie sklepu internetowego. Wystarczy kilka godzin czasu i sam możesz stworzyć własny sklep internetowy. Zobacz nasz poradnik krok po kroku jak założyć sklep internetowy, gdzie opisane jest w jaki sposób stworzyć sklep internetowy w ciągu 1-2 godzin.

Sposób 6 - Giełda / Rynek akcji

Poziom trudności: Średni

Czas dzienny: Kilka godzin

Możliwości zarobku: Różnedodatkowa praca w domu przez internet

Zarabianie na giełdzie czy rynku akcji jest coraz bardziej popularne jako sposób dodatkowe zarobienie pieniędzy w domu. Jest to dająca spore zyski forma zarabiania, ale musisz się też liczyć z ryzykiem utraty kapitału.

Możesz zatem pracować w domu i inwestować na giełdzie w akcje, surowce i inne instrumenty finansowe

Przeczytaj też artykuł w co zainwestować pieniądze.

Sposób 7 - Programy partnerskie

programy partnerskie jako praca w domu przez internet

Poziom trudności: Średni

Przeczytaj również:  Praca chałupnicza w domu – 30+ sposobów

Czas dzienny: Kilka godzin

Możliwości zarobku: 0 zł - 5 000 zł / miesięcznie

Programy partnerskie to stary i sprawdzony sposób na wypracowanie sobie dodatkowego dochodu. Ich działanie jest bardzo proste, ponieważ polega na polecaniu innym użytkownikom konkretnych produktów.

Przykładowo możesz polecać produkty finansowe swoim znajomym (darmowe konta w banku, lokaty, kredyty, ubezpieczenia itd.), suplementy itd.

Sprawdź 10 najlepszych programów partnerskich.

Sposób w jaki sposób pozyskasz klientów zależy od ciebie. Do najskuteczniejszych należą wykorzystanie m.in:

 • Kontakty bezpośrednie - jezeli Twój znajomy chce założyć darmowe konto w banku - wyślij mu link do wniosku z Twoim ID - wtedy otrzymasz prowizje np. 80 zł za założenie konta przez znajomego
 • E-mail - napisz e-mail do znajomych z informacja o darmowym koncie
 • Facebook
 • Fora dyskusyjne
 • Grupy na FB

Sposób 8 - Programy typu Revshare:

Poziom trudności: Średni

Czas dzienny: 10 minut - 60 minut

 Możliwości zarobku: 0 zł - 5 000 zł / miesięcznierev share - praca

Mówiąc najprościej, są to programy, które dzielą się ze swoimi użytkownikami zyskami z reklam bądź innych źródeł. Każdy użytkownik musi wykupić własną usługę reklamową oraz oglądać reklamy innych użytkowników. Można również zarabiać dzięki zachęcaniu innych użytkowników do rejestracji i zakupu AdPacków. Wysokość zysku zależy od ilości wykupionych reklama także od naszego zaangażowania.

To wymaga większego wdrożenia w temat niż zarabianie na ankietach, ale też daje większe możliwości zarabiania. W ciągu kilku miesięcy kwoty kilkuset bądź kilkutysięcy złotych są realne przy odpowiednim wkładzie czasowym.

Sposób 9 - Zarabianie na pasji

Sposobów jest wiele - możesz założyć kanał na Youtube lub bloga i przekazywać wiedzę. Możesz udzielać konsultacji lub stworzyć płatny produkt, który rozwiąże problemy innych ludzi. Przemyśl w czym jesteś dobry i zacznij przekazywać wiedzę przez internet o tym.

Sposób 10 - Trading

Poziom trudności: Średni/Trudny

Czas dzienny: 10 minut - 90 minut

Możliwości zarobku: Różny

Możesz zarabiać handlując kryptowalutami na giełdach takich jak np. BitBay i zarabiać na różnicach kursowych.

W ciągu dnia możesz ustawiać zakup kryptowalut po niższej cenie i sprzedawać przy zwyżkach kursowych. Więcej informacji o kryptowalutach i polskich giełdach kryptowalut przeczytasz w tym artykule.

Sposób 11 - Zarabianie na Youtube

praca w domu przez internet na youtube

Poziom trudności: Średni/Trudny

Czas dzienny: Kilka godzin

Możliwości zarobku: 0 zł - 1 000 zł / miesięcznie

Zacznij nagrywać własne filmiki na Youtube i zarabiaj na reklamach. Sprawa jest prosta - musisz mieć pomysł, dobrą kamerę oraz umiejętności edycji video. Możesz na początek pobrać darmowy program oraz uczyć się obróbki video.

Najważniejszy jest jednak pomysł. Możesz kręcić Vlogi i bez obróbki publikować je w dobrej jakości i na tym zarabiać.

Sposób 12 - Własny blog lub strona internetowa!

własny blog, strona jako praca w domu przez internet

Poziom trudności: Średni

Czas dzienny: 10 minut - 180 minut

Możliwości zarobku: 0 zł - 2 000 zł / miesięcznie

Jest to zajęcie długofalowe, angażujące i wymagające. Musisz znaleźć pomysł, produkt oraz sposób na realizację tego wszystkiego. Na pewno blog lub własna strona www da ci mnóstwo satysfakcji, a zyski? Nie licz na nie od razu! Jeśli jednak strona będzie naprawdę dobra i przyciągnie wielu użytkowników, zyski również się pojawią. Musisz mieć społeczność kilku tysięcy osób, aby móc zarabiać prowadząc własnego bloga lub stronę internetową.

Więcej informacji przeczytasz w naszym obszernym poradniku - "Jak założyć bloga krok po kroku", gdzie dowiesz się jak wystartować z własnym blogiem.

Przeczytaj dodatkowo nasz artykuł z 5 dodatkowymi sposobami na zarobek: 5 sposobów na zarabianie przez internet i zacznij zarabiać już dziś!

Nasza lista to jedynie przykładowe możliwości zarabiania online. Jeśli znajdziesz coś ciekawszego, podziel się z nami informacją! Pamiętaj, że internet nie ma granic a pieniądze, które możesz zarobić w sieci, są nieograniczone.

Zapraszamy do dodawania komentarzy i dyskusji.


 • Home
 • /
 • Blog
 • /
 • Praca dodatkowa w domu – 12 sprawdzonych sposobów dla każdego

Inni użytkownicy czytali również:

Opinie użytkowników o artykule

Your email address will not be published. Required fields are marked

 1. Warto zacząć sobie dodatkowo zarabiać na programie partnerskim, wiem, że Profi Credit ma takie coś i prowadzi się wszystko przez własne konto, dostajesz panel internetowy i logujesz sie normalnie z przeglądarki i widzisz swoje rozliczenie i wnioski. Dostaje się 60zł za każdy wniosek o pożyczkę spisany z klientem.

 2. Cześć, świetny blog. Czytam go od jakiegoś czasu i powoli zaczynam się wdrażać w zarabianie w internecie. Dzieki twoim metodom udało mi się już zarobić kilka tysięcy w zaledwie kilka miesięcy, siedząc w domu. Obecnie czytam sporo książek finansowych i próbuję rozszerzyć moją działalność przez internet – zacząć tworzyć coś samemu, aniżeli korzystać z opcji dostępnych dla każdego.
  Dziękuje za cenne rady,

  Pozdrawiam.

 3. Witam,
  bardzo inspirujący blog. Większość wymienionych przez Was metod zarabiania pieniędzy w internecie nie było mi znane. Na pewno skorzystam przynajmniej z 1 z nich. Pozdrawiam 🙂

 4. Bardzo pomocny artykuł, który motywuje do działania. 🙂
  Ja w wolnym czasie, zajmuje się wypełnianiem ankiet, nie kosztuje mnie to dużo czasu, a zawsze wpadnie jakiś dodatkowy “grosz”

 5. Bardzo podoba mi się ten artykuł, można czerpać z niego wiele motywacji.
  Mój sposób na zarobek, to wypełniania płatnych ankiet, np. na MYIYO 🙂 Niby nie można się z tego utrzymać, ale dorobić owszem.

 6. Ja natomiast polecam teraz chodliwy temat – kryptowaluty. Zająłem się inwestycją już jakiś czas temu, nie sądząc, że na dzień dzisiejszy przysienie mi to aż tak duży zysk. Warto czasem zaryzykować.

 7. Bardzo ciekawy i wyczerpujący artykuł. W moim przypadku pracuję w domu jako freelancer, zajmuję się udzielaniem korepetycji online, przez skype. Dokładnie zajmuję się nauczaniem języka angielskiego. Spoko opcja, naprawdę. 🙂

 8. Bardzo inspirujące pomysły, dające możliwości i motywujące do działania , na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedz.

 9. A co z ankietami online? To chyba dość popularny sposób zarobku, przynajmniej tak mi się wydaje 😉 Ja dopiero zaczynam, ale już mi się zaczyna podobać. Na razie korzystam z platformy epanel, ale może będę też testować inne.

   1. Różnie to jest, zależy od serwisu. Sam mam konto na kilku stronach i niektóre wypłacają na paypal, niektóre możesz wymienić na bony w sklepach. Jeśli przelewają Ci na paypal, to z paypala możesz normalnie wysłać na swoje konto bez żadnych prowizji.

 10. Mam serdecznie pytanie jak można zarobić przed Internetem w domu lub gdzieś gdzie jesteś? I było by łatwiejsze dla osób niepełnosprawnych poproszę o odpowiedź

  1. Najprościej możemy znaleźć zlecenia na grupach przeznaczonych do tego typu usług. Tam klienci wrzucają zlecenia, a my piszemy w komentarzu, że jesteśmy zainteresowani i prosimy o więcej szczegółów. Ja w ten sposób zaczynałem zanim zyskałem stałych klientów.

 11. Nie wiem czy zwrot za zakupy możemy uznać zarobkiem, bo przecież wydajemy te pieniądze, ale jeśli możemy na tym zarobić, to czemu nie. Często robię zakupy w sieci i jestem ciekaw ile może mi wrócić na konto w przeciągu roku. Polecacie jakieś serwisy szczególnie?

  1. Ja miałem konto na refunterze i trochę cashbacków mi się udało złapać, ale to raczej oszczędzanie niż zarobek. Jak ktoś dużo w sieci kupuje to warto założyć konto. Wybór sklepów jest bardzo duzy!

 12. Najbardziej mi się podoba inwestowanie, od zawsze się interesowałem giełdą i walutami, rozmyślałem jak można na tym zarobić. W dobie internetu to jest dość proste, wystarczy trochę książek przeczytać i obserwować sytuację na rynkach. Do tego doszły kryptowaluty, które też są ciekawe, ale ja wolę inwestować w dobra materialne.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Sprawdź najlepsze sposoby na zarabianie przez internet. Zacznij swój biznes online.

Ta strona używa ciasteczek Więcej informacji

Ciasteczko (formalnie HTTP Cookie, w skrócie ang. cookie, tłumaczone czasem jako plik cookie) – mały fragment tekstu, który serwis internetowy wysyła do przeglądarki i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane jest głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Może być jednak wykorzystywane szerzej poprzez zapamiętanie dowolnych danych, które można zakodować jako ciąg znaków. Dzięki temu użytkownik nie musi wpisywać tych samych informacji za każdym razem, gdy powróci na tę stronę lub przejdzie z jednej strony na inną. Źródło: wikipedia.org Więcej informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie

Wyłącz