Toluna

Wyrażanie opinii jest integralną częścią naszego życia. Kupujemy gadżety, elektronikę i niemal od razu jesteśmy w stanie wyrazić własne zdanie na temat danego produktu. Ponadto często przed zakupem zwracamy uwagę na to, co inni sądzą na temat danego przedmiotu, dzięki czemu dokonywanie wyboru jest znacznie łatwiejsze.

Opinie pomocne są również wielu firmom. Są one bardzo dobrym wyznacznikiem tego, czy dane przedsiębiorstwo rozwija się w dobrą stronę.


Kliknij tutaj i zarejestruj się w Toluna i zacznij zarabiać.

Jednym z miejsc, gdzie możemy przekazać swoją opinię, czy pogląd wypełniając na przykład ankietę na dany temat jest Toluna. Bardzo łatwy w obsłudze portal otwarty na osoby o wszystkich poglądach.

Zatem, czy na uczestnictwie w Toluna można zarobić? Jak się zarejestrować i czy warto?

Informacje o Tolunie

Sprawdź czym jest Toluna

 • Zarejestrowanych jest ponad 10 milionów użytkowników na całym świecie
 • Firma istnieje na rynku od 2000 roku, została założona przez Frédérica-Charlesa Petita, który do dziś jest prezesem zarządu
 • Toluna jest obecna w wielu krajach na świecie m.in: USA, Niemcy, Włochy, Brazylia, Wielka Brytania, Polska
 • Dzięki wypełnianiu ankiet i dzieleniu się swoją opinia otrzymujesz Punkty Toluna.

Rejestracja w Toluna i panel użytkownika

Zobacz proces rejestracji w Toluna

Po kliknięciu w przycisk powyżej, w pierwszej kolejności ujrzysz formularz rejestracyjny. Aby zapisać się do programu, musisz go bardzo rzetelnie wypełnić.

Podaj wszystkie niezbędne dane. Adres e-mail, Twoje dane osobowe, nazwa użytkownika i hasło są kluczowe, warto je również zapamiętać.

Rejestracji możesz dokonać także poprzez Facebooka, co jest zdecydowanie szybsze.

toluna strona główna

Po zatwierdzeniu formularza ujrzysz wiadomość widoczną na poniższym zrzucie ekranu. Mówi ona o tym, aby sprawdzić pocztę elektroniczną zgodną z adresem podanym przy rejestracji.

W przesłanej przez system wiadomości znajduje się specjalny przycisk, przy którego pomocy zatwierdzisz swoją rejestrację w Toluna. W tym momencie można uznać rejestrację za zakończoną.

wiadomość po rejestracji
wiadomość rejestracyjna w toluna.com

W tym momencie masz przed sobą podstawowy panel użytkownika. Możesz dokonać wyboru pomiędzy wypełnianiem płatnych ankiet lub tworzeniem społeczności użytkowników, którzy wymieniają pomiędzy sobą poglądy i zdanie na temat konkretnych produktów.

W pierwszej kolejności pokażemy pierwszą opcję, czyli wypełnianie ankiet.

toluna wybór aktywności

Pierwszą ankietą, którą musisz wypełnić, jest ta dotycząca Ciebie. Zebrane informacje posłużą administracji do tego, aby kierować do Ciebie znacznie lepiej dopasowane ankiety i pytania, za które otrzymasz cenne punkty.

Ankieta ta jest bardzo zwięzła i rzeczowa, pytania dotyczą konkretnych, precyzyjnych danych. Pierwsze pytanie widnieje na zrzucie ekranu poniżej, kolejne skonstruowane są w analogiczny sposób.

ankieta o użytkowniku pierwsze pytanie

Po dopełnieniu wszystkich formalności możesz przejść do panelu ankiet, gdzie znajdziesz wszystkie dostępne formularze do wypełnienia. Bezpośrednio przy ich kategorii widoczne są punkty, które otrzymasz za wykonaną pracę.

Będą Ci one potrzebne do tego, aby wymienić je na gotówkę lub nagrody z wybranego sklepu. Rzeczone ankiety są krótkie i napisane w zrozumiały sposób, a wspomniane punkty doliczane są automatycznie do konta.

panel ankiet

Ponadto, jako pełnoprawny użytkownik możesz testować wybrane produkty wielu marek, brać udział w głosowaniach, konkursach, czy dyskutować na specjalnie przygotowanym forum. Ciekawą funkcją są pojedynki.

W tym miejscu użytkownicy mogą przeciwstawić sobie dwa przedmioty, zjawiska, przekonania, czy uczucia, a pozostałe, zarejestrowane osoby głosując, wyrażają własne zdanie na dany temat. Funkcja ta jest w pełni darmowa, ale pozwala na lepsze zintegrowanie się użytkowników.

Nagrody w Toluna

Sprawdź jakie nagrody są w Toluna

Aspektem, który zdecydowanie powoduje zainteresowanie platformą Toluna, są nagrody. Ich spis znajdziesz w Centrum nagród. Wszystkie prezenty za ankiety posegregowane są pod względem sklepu, z którego  pochodzą lub kategorii.

Po wybraniu odpowiedniego logotypu ukażą Ci się wszystkie, dostępne nagrody.

W obecnej chwili nie jest ich dużo, jednak mamy nadzieję, że wraz z czasem ilość dostępnych nagród się zwiększy.

centrum nagród

Czy warto się zarejestrować? Opinie użytkowników

Jakie opinie w Internecie ma Toluna?

Jak w wielu kwestiach, tak i w tym przypadku zdanie użytkowników jest mocno podzielone. Wiele osób wyraża pozytywne zdanie na temat Toluna, podkreślając, że firma jest w pełni wypłacalna, ankiet jest dużo, a nagrody bardzo atrakcyjne.

Co należy podkreślić, zebrane wynagrodzenie trafia na konto bankowy użytkownika bardzo szybko, a nagrody wysyłane są niemal natychmiast.

Z kolei druga strona medalu jest taka, że aby uzyskać satysfakcjonującą kwotę, należy zebrać dużą ilość punktów, co oznacza mozolne, często wielogodzinne wypełnianie kolejnych ankiet.

Opinie użytkowników w kwestii Toluna są niejednoznaczne.

Szukając informacji w Internecie, możemy natrafić na zdania mówiące o tym, że platforma jest wypłacalna i rzetelnie podchodzi do swoich użytkowników, co jest prawdą.

Toluna – podsumowanie

Co należy wiedzieć o Toluna?

Toluna jest jednym z wielu portali pozwalających na zarabianie w sieci na wypełnianiu ankiet tematycznych. Kierowanie formularzy do odpowiednich osób odbywa się po uprzednim wypełnieniu profilu, a także wypełnieniu prostej, darmowej ankiety statystycznej.

Zdecydowaną zaletą są konkursy, które moderacja organizuje dość często na łamach portalu. Wygrać w nich można nie tylko zastrzyk dodatkowych punktów, ale również nagrody rzeczowe.

Problem może stanowić jedynie stosunkowo niewielka ilość ankiet do wypełnienia.12 komentarzy

 1. O co chodzi z tymi ankietami profilowymi? Po ich wypełnieniu nie ma możliwości ich zatwierdzenia, ani po dłuższym czasie nie następuje ich zatwierdzenie automatyczne i nie są tym samym naliczane punkty. Po ponownym załadowaniu tej ankiety jest ona pusta. Proszę o odpowiedź.

 2. Opinie o Toluna mam dobrą, wypełniam ankiety i dostaję za to pieniądze. Do tej pory nie miałem żadnych problemów, strona internetowa jest prosta w zrozumieniu i łatwo się tam zarabia.

 3. Nie wiedziałem, że toluna to nie tylko ankiety. Do tej pory kojarzyłem ten serwis tylko z wypełniania ankiet, a okazuje się, że mają więcej sposobów zarabiania.

  • Jakie sposoby masz na myśli oprócz ankiet? Też nie sądziłem, że można zarabiać tam inaczej, a jestem na tej stronie już długo.

 4. Chciałbym powiedzieć coś złego na temat Toluna, ale nie mogę, bo moja opinia o Toluna jest bardzo dobra. Serwis z ankietami jest bardzo dobrze zarządzany, nie ma problemu z wypłacaniem pieniędzy, a stawki za każdą wypełnioną ankietę są bardzo korzystne.

 5. Ankiety w Toluna to sposób na dodatkowe pieniądze bez wychodzenia z domu. Sam się o tym przekonałem, jednakże nie jest to proste tak jak się może wydawać. Ankiet nie ma dużo, trzeba więc zbierać jakiś czas na wypłatę, ale ważne jest to, że jak się uzbiera to wypłacają. Najlepiej założyć wiele kont w różnych serwisach i wypełniać ankiety jak tylko się pojawią.

  • Chyba nie chodziło Ci o próg od którego się zarabia, tylko o minimalną liczbę puntków którą można wymienić na nagrody. Jest to 20000 które możemy wymienić na kod rabatowy do empika.

   • Są też inne opcje, nie tylko empik, ale można też wymienić na normalną wypłatę. Z tego co kojarzę to próg jest wtedy wyższy, jeśli się nie mylę to 55000 pkt.

Zostaw komentarz