Programy Partnerskie – TOP10 – Ranking. Jak zacząć? Poradnik

W jaki sposób zarobić na programach partnerskich?

Najważniejsze co musisz mieć to stronę internetową z dużym ruchem. Na niej możesz zamieszczać ref-linki do promowanych produktów. Często zdarza się, że właściciele różnych programów partnerskich udostępniają uczestnikom przeróżne narzędzia.

program partnerski nutrip

sieć affiliacyjna perpay

3 Cechy dobrego programu partnerskiego

Wybierając program partnerski należy zwrócić na kilka cennych informacji jak chociażby sposób naliczania prowizji, próg wypłaty oraz wsparcie techniczne.

 1. Wysokie prowizje – należy patrzeć nie tylko na procent, który dostajemy od sprzedaży danego towaru, ale również na kwoty sprzedawanych towarów. No bo co z tego, że będziemy dostawać 20% prowizji, skoro cena produktu będzie wynosiła 20 zł. Zarobimy więc 4 zł. Dużo lepszym rozwiązaniem jest uczestnictwo w programach partnerskich operujących dużymi cenami produktów.
 2. Niski próg wypłaty – im niższy próg tym szybciej będziemy mogli dostać zarobione pieniądze do ręki, a nie trzymać je zamrożone w programie partnerskim. Według nas dobre programy partnerskie charakteryzują się progiem wypłaty w granicach 100-200 PLN. Wynika z tego, że w opisywanym wyżej PP będziemy mogli wypłacić pieniądze średnio po jednej sprzedanej wycieczce!
 3. Wsparcie techniczne – całkowitym minimum jest dostęp do bannerów reklamowych w programie partnerskim, które możemy umieścić na swojej stronie. Dodatkowym atutem są wszelkiego rodzaju skrypty, które pomagają dokonać zakupu, rezerwacji.

Jak zacząć i jak zarobić pierwszy 1000 zł na programach partnerskich?

Pierwszym krokiem aby zacząć zarabiać na programach partnerskich jest odpowiednia strategia oraz motywacja do pracy. Często na pierwszą prowizje będziesz musiał/a czekać kilka tygodni.

Istnieje kilka pomysłów na promocję:

 • Media społecznościowe – Załóż Fanpage, Profil na Instagramie i dodawaj swoje ref-linki i zarabiaj na prowizji w programach partnerskich
 • Załóż stronę lub blog
 • Znajomi lub listy e-mailingowe
 • Fora dyskusyjne – Jeżeli ktoś pyta o konto bez opłat – wyślij mu link z Twoim linkiem

Jakie programy partnerskie możemy polecić?

10 najlepszych programów partnerskich:

Miejsce 1. NutriProfits

Program partnerski z suplementami diety (Kategoria: zdrowie/uroda)

program partnerski nutriprofits

NutriProfits to najlepszy program partnerski z branży zdrowia i urody. Partnerzy zyskują możliwość promocji na swoich stronach sprzedażowych oraz w innych mediach popularnych produktów w wielu kategoriach.  Z każdej sprzedaży otrzymasz od 30% do 40% prowizji. Z kolei od poleconych Partnerów masz możliwość zyskania do 10% od wszystkich sprzedaży osoby poleconej.

Rekomendowane metody promocji:
– Strony sprzedażowe,
– Facebook ads,
– Bing ads,
– Google Adwords.
Potrzebujesz więcej informacji? Przejdź na oficjalną stronę producenta.

Miejsce 2. Sieć afiliacyjna ParPay.pl

Dedykowany support,negocjacje stawek i wiele programów!

program partnerski sieć affiliacyjna parpay

 

Sieć afiliacyjna ParPay.pl to miejsce udostępniające programy partnerskie najlepszych marek w Polsce oraz zagranicznych reklamodawców. Oferujemy prosty i przejrzysty panel klienta, możliwość wdrożenia dedykowanych kampanii oraz support dostępny 24/7. Współpracę podejmujemy również z influencerami którzy mogą liczyć na pomoc w wybraniu najlepszej kampanii na swój kanał społecznościowy. Z przyjemnością udzielimy również porad wydawcom stawiającym pierwsze kroki w afiliacji.

W serwisie oferujemy zrealizowanie wypłaty już od 50 zł bez żadnych opłat.

Kolejnym atutem w serwisie są konkursy gdzie zarabiając możesz wygrać ekskluzywne wyjazdy oraz cenne nagrody! ParPay.pl – doceniamy użytkowników na każdym kroku współpracy!

Miejsce 3. Program Partnerski WIX

program partnerski WIX affiliacyjny

Program partnerski WIX umożliwia zarobienie 100$ za każdego użytkownika Premium, który zakupił opcje Premium przez twoje polecenie. Wix to kreator stron internetowych. Nie istnieje limit poleconych osób, im więcej sprzedaży wygenerujesz, tym więcej zarobisz. Link afiliacyjny jest ponadczasowy, czyli użytkownik po rejestracji z linku afiliacyjnego może wygenerować dochód nawet w przeciągu kilku lat od momentu przekierowania z Twojego linku affiliacyjnego. 

Program affiliacyjny WIX jest świetną opcją dla osób lub firm, które prowadzą bloga lub stronę internetową o tworzeniu stron lub sklepów internetowych. Szczególnie warto dołączyć do programu WIX, jeśli twoja strona internetowa ma wiele odbiorców, wtedy każda polecona osoba generuje zyski. 

Dodatkowo WIX oferuje kreatywną bibliotekę z dostępem do grafiki i bannerów umożliwiającym efektywną promocję. 

Miejsce 4. Program Partnerski Ceneo

Idealny dla większości branż (duży wybór produktów do promowania)

program partnerski ceneo

Program partnerski CENEO dzieli się zyskami z Wydawcami, którzy zarejestrują się w programie affiliacyjnym. Ceneo oferuje 65% prowizji za przekliki, 65% za akcje “Kup na Ceneo” oraz 10% za polecenie z aktywnymi cookie przez 90 dni.

prowizja w programie partnerskim ceneo

Program partnerski CENEO jest idealny dla osób, które prowadzą blogi, strony, fora dyskusyjne lub posiadają społeczności, którym mogą polecić dowolny produkt z wielu kategorii dostępnych w Ceneo. Możemy również promować produkty w mediach społecznościowych itd. Więcej informacji o programie partnerskim Ceneo.

5. Program Partnerski ComperiaLead

Wysokie prowizje (głównie produkty finansowe – lokaty, konta bankowe, pożyczki itp.)

programy finansowe comperia lead

Przykładowe programy partnerskie w sieci ComperiaLead

Godnym polecenia programem partnerskim jest ComperiaLead wchodzący w skład grupy Comperia.pl notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Użytkownik zarabia poprzez umieszczenie na swej stronie odpowiednich narzędzi – linków, porównywarek, banerów, widgetów czy kreacji mailingowych, które umożliwiają porównywanie produktów finansowych dostępnych na rynku. Każdy partner programu może liczyć na pomoc przydzielonego mu konsultanta.

W kwestii zarobków rozpiętość jest spora – od kilkunastu do nawet przeszło 200 tys. zł miesięcznie.

6. Sieć affiliacyjna MyLead

Duża ilość programów partnerskich (programy SMS, CPA, CPS, CPL itd.)

program partnerski mylead

MyLead to polska sieć affiliacyjna dbająca o zadowolenie swoich użytkowników już od ponad 3 lat. Przez ten czas wypłaciła swoim partnerom przeszło 8 milionów złotych.

Serwis posiada w swojej ofercie prawie 500 programów w aż 16 kategoriach – od mody i urody, przez biznes i RTV, kończąc na motoryzacji i sporcie. Jest więc to kombajn zarobkowy, gdzie znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Wystarczy założenie konta, a otrzymujesz gotowe, sprawdzone narzędzia do promowania produktów i usług. Na Twoich barkach zostaje tylko promocja. Każda osoba, która skorzysta z oferty przy użyciu Twojego linka, napełnia Ci kieszenie pieniędzmi. I to nie małymi, bo prowizje są bardzo atrakcyjne. My lead posiada 9 modeli płatności i ponad 450 programów

Portal akceptuje ruch globalny, a jego programy partnerskie można promować nie tylko w Polsce.

Dodatkowo sieć oferuje wsparcie nowych użytkowników, dając im dostęp do bezpłatnego poradnika. Warto dodać, że serwis ma niski poziom wypłaty, który bardzo łatwo osiągnąć – jedyne 50zł. Wypłata następuje najczęściej do 48h.

7. Program partnerski CashinPills

Programy partnerskie z branży: zdrowie i uroda. Wynagrodzenie procentowe za sprzedaż.

program partnerski cashinpills

Przykładowe produkty w programie partnerskim CashinPills.

CashinPills to jeszcze jeden warty zainteresowania program partnerski. Użytkownik zarabia, gdy ktoś z jego linka polecającego zakupi suplement diety, np. na odchudzanie, wspomagający sprawność seksualną, chroniący stawy etc. Średnia prowizja za sprzedaż jednego produktu wynosi 30%.

Każdy produkt ma indywidualną prowizje od sprzedaży (PPS – Płatność za sprzedaż)

prowizja w sieci affiliacyjnej cashinpills

8. Program Partnerski Bankier

Głównie produkty finansowe

system_partnerski_bankier

Bankier to jeden z najbardziej popularnych w Polsce programów partnerskich z branży finansowej. W jego ramach użytkownik ma do wyboru ponad 200 kampanii reklamowych, przy czym ok. 20 jest spoza branży finansowej. Dodatkowym atutem jest niski próg wypłaty wynoszący zaledwie 50 zł. Użytkownik ma do dyspozycji zestaw narzędzi służących do sprzedaży produktów finansowych i usług.

9. Sieć affiliacyjna Awin (dawniej Zanox)

Jedna z większych sieci affiliacyjnych, posiada sporo programów partnerskich w swojej bazie z różnych branży

programy partnerskie w sieci AwinAwin to efekt fuzji sieci reklamy efektywnościowej Zanox i firmy Affiliate Window. Awin to program partnerski o globalnym zasięgu zrzeszający ok. 6 tys. reklamodawców. Ogromny wybór w tym zakresie daje użytkownikowi szansę na realizację wielu ciekawych projektów adekwatnych np. do tematyki prowadzonego przez niego bloga. Wśród reklamodawców znajdują się m.in. banki i różnego rodzaju sklepy online.

10. Sieć affiliacyjna TradeDoubler

Spory wybór programów partnerskich do promocji, polskie wsparcie supportu.

program partnerski tradedoubler

Tradedoubler to sieć afiliacyjna, którą również polecamy z czystym sumieniem. Zajmuje się onamarketingiem elektronicznym typu „performance-based” i działa na kilkunastu rynkach europejskich oraz w Japonii. Użytkownicy mają do wyboru dużą ilość programów partnerskich – wysokość prowizji jest uzależniona m.in. od rodzaju programu.

Przykładowo reklamując Ceneo.pl użytkownik dostaje 0,13 zł za każdego unikalnego odwiedzającego, który kliknie w kreacje Ceneo.pl. Najbardziej kalkuluje się współpraca z instytucjami finansowymi, np. gdy ktoś z linka polecającego zakupi kartę kredytową lub skorzysta z kredytu gotówkowego w Citi Handlowym, użytkownik dostaje średnio od 17 zł do 19 zł.

11. Money2Money

Głównie programy partnerskie z branży finansowej

program money2money

Money2Money to pierwsza sieć afiliacyjna w Polsce, która od ponad 13 lat skutecznie łączy reklamodawców z wydawcami. W swojej ofercie posiada ponad 200 produktów finansowych.

Uczestnicy programu otrzymują dostęp do platformy, w której znajdują się linki do produktów finansowych tj. kont bankowych, kredytów gotówkowych, pożyczek pozabankowych itd. Jeżeli za pośrednictwem Twojego linku zostanie otwarte konto  bądź wzięta pożyczka, otrzymasz za to prowizję według obowiązujących stawek.

Aby ułatwić promocję Money2Money udostępnia darmowe narzędzia, które sprawdzą się zarówno dla posiadaczy stron internetowych, jak i osób, które jej nie mają.

 • Innowacyjne widgety – kalkulatory, porównywarki
 • Banery
 • Pasaż finansowy – Twoja własna subdomena z przekierowaniem do Twojego konta z całą gamą produktów
 • API – pozwala na zaciąganie danych bez konieczności logowania do platformy
 • Skracacz linków
 • Poradniki dla początkujących

Wypłata prowizji następuje w ciągu 7 dni roboczych, przy minimalnym progu wypłaty 100zł. Rachunki generowane są elektronicznie – wygodnie i szybko!

 

12. Google Adsense

program partnerski google adsense

Program partnerski Google Adsense pozwoli Ci zarabiać na treściach na stronach internetowych lub na zarabiać z reklam w Youtube. Ja osobiście nie umieszczam reklam Google Adsense na blog Pracawsieci.net. Warto przeczytać Ile można zarobić na Google Adsense.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wyborze programu partnerskiego przeczytaj artykuł Wybór programu partnerskiego.

Warto zarejestrować się w kilku programach partnerskich. Lista będzie stale aktualizowana i poszerzana o nowe programy partnerskie.

Więcej ważnych informacji
Przejdź na stronę główną bloga i przeczytaj więcej informacji dotyczących pracy przez internet: https://www.pracawsieci.net

Infografika Pracawsieci.net – Co to są programy partnerskie i jak działają:

13 komentarzy

 1. Zarejestrowałem się w programie partnerskim Ceneo i mogę go polecić dla właścicieli stron i blogów. Duży wybór produktów i dobre zarobki przy większych stronach.

  1. tez jestem ciekawa. zapisałam się na koniec sierpnia i na razie efektów brak. chociaż nie angażuje swojego czasu w 100%. chętnie poznam również inne opinie o ebrokerpartner.

 2. Byle żeby trafić na dobry i sprwadzony program partnerski, a nie nalatać się za niczym. W tej kwestii nie wiele niestety jestem w stanie pomóc, bo jedynie należę do programu partner.melle.com ; głównie adresowany do ludzi z branży motoryzacyjnej.

 3. Witam eBroker to dobry program natomiast czasami są problemy z zaliczeniem wniosków. Zarobiłam kilka złotych natomiast kilka wniosków nie zostało zaliczone co skutkowało brakiem prowizji mimo iż wniosek dotarł do danej firmy ( były telefony zwrotne).

  1. Czasami tak bywa w tego typu pracy, ale generalnie dobrze że udało Ci się zarobić jakieś pieniądze. eBroker ma bardzo dużo zadań, z czego tylko niektóre wymagają zainwestowania własnych środków. Osobiście zarobiłem już kilkaset złotych a to dopiero początek.

  2. Witam, mam podobny problem. W jakiś sposób da się uzyskać prowizję za wniosek, który według ebrokera został wysłany nieprawidłowo?

 4. Programy partnerskie to świetny sposób na zarabianie, ale jak przy wszystkich tego typu inicjatywach należy się zaangażować na tyle na ile pozwala czas i środki. Ja sama zainwestowałam kilkaset złotych, ale opłacało się, bo teraz mam z tego dużo większe profity.

 5. Aż za duży wybór tych programów partnerskich, nie wiadomo na co się zdecydować 😛 Nie no, tak na poważnie to bardzo fajnie opisane możliwości współpracy z wieloma firmami, mam nadzieje, że uda mi się wykorzystać tą wiedzę i podziałać w tej kwestii.

 6. Nie trzeba dużo, żeby zacząć zarabianie pieniędzy z programami partnerskimi. Możliwości jest dużo, bo w wielu tematach firmy szukają użytkowników, którzy będą polecać ich produkty bądź usługi. Programy wymienione w tym artykule są warte uwagi i sam przejrzałem większość z nich. Polecam!

 7. Programy partnerskie to spoko sposób na zarobek, wydaje się, że nie jest to proste, a jednak wystarczy tylko kilka chwil i już możemy zarobić na programach partnerskich. Najlepsze programy oferują dobre stawki % od sprzedaży produktów.

Podziel się swoją opinią