101 Sprawdzonych pomysłów na biznes i firmę

„Szczęście to robić to co się kocha i dostawać za to pieniądze” – Anonim

Jeżeli zastanawiasz się jaki biznes otworzyć, czy warto otworzyć swoją firmę lub szukasz pomysłu na biznes – jesteś w dobrym miejscu.

Istnieją dwie najważniejsze zasady, dzięki którym ludzie osiągnęli sukces w biznesie:

Po pierwsze musisz mieć ciekawy pomysł na biznes.

Po drugie musisz obudzić w sobie determinację, aby osiągnąć sukces.

Zastanawiasz się pewnie teraz…

Jaki biznes otworzyć, aby ten przynosił zyski?

Szukasz pomysłu na biznes i firmę?

Odpowiedzią na to pytanie jest właśnie ten artykuł. Znajdziesz w nim sprawdzone pomysły na biznes, które przynoszą już zyski wielu milionom osób na całym świecie.

Zanim jednak do tego przejdziemy zobaczmy jakich trzech głównych błędów nie popełniać, myśląc o założeniu własnej firmy…

Najczęściej popełniane błędy przez osoby, zakładające własny biznes

Jakie błędy popełniamy?

Większość osób obawia się założyć własną firmę ze względu na ryzyko utracenia płynności finansowej. W historii wiele jest przykładów, kiedy to nawet najlepsze pomysły na biznes nie pozwoliły na zbudowanie stabilnego źródła dochodu.

Znając jednak trzy najczęściej popełniane błędy przy zakładaniu własnej firmy możesz tego uniknąć.

Bardzo często ludzie nie przygotowują się odpowiednio do prowadzenia własnego biznesu.

  • Nie sprawdzają popytu na daną usługę, czy produkt w regionie.
  • Rezygnują z pracy na etacie zanim osiągną płynność finansową
  • Inwestują wszystkie pieniądze już na początku działalności firmy

Wypisane w tym artykule gotowe pomysły na biznes, umożliwiają połączenie pracy na etacie z założeniem własnej działalności gospodarczej. Z czasem, gdy klientów i zleceń zacznie przybywać będziesz mógł przejść na 1/2 etatu, by po jakimś czasie móc skupić się jedynie na prowadzeniu własnego biznesu.

Przykładem jest mój znajomy – masażysta z małej miejscowości na Pomorzu. Nie mogąc znaleźć pracy znalazł bardzo dobry pomysł na biznes w małym mieście – gabinet masażu. Wcześniej przez kilka miesięcy oferował on masaże z dojazdem do domu klienta, co umożliwiło uzbierać grupę pacjentów, którzy do niego wracali.

Mimo początkowych trudności cały czas się doszkalał korzystając z dofinansowań na kursy z urzędu pracy. Obecnie, aby się do niego umówić trzeba czekać parę tygodni, ze względu na ilość chętnych.

Znając kluczowe zasady i błędy jakich należy się wystrzegać spójrzmy…

Jak założyć biznes nie mając dużego wkładu własnego?

Własny biznes bez budżetu początkowego?

Tak naprawdę nie ma potrzeby posiadania dużego kapitału początkowego, aby zrealizować swój pomysł na firmę. Są to najczęściej pomysły na biznes dla młodych. Jednak w niektórych przypadkach potrzebne jest nawet kilka tysięcy złotych wkładu początkowego.

Zastanawiasz się zatem, skąd pozyskać finanse aby założyć własny biznes, gdy ten tego wymaga.

Można próbować oszczędzać i okładać pieniądze zarobione na etacie.

Dobra wiadomość, jednak jest taka, że istnieje wiele innych sposobów na pozyskanie kapitału początkowego

Oto one:

W urzędzie pracy możesz postarać się o pozyskanie pieniędzy na prowadzenie własnego biznesu. Są to bezzwrotne dotacje, które mogą wynieść nawet do 24 000 złotych.

Warto też sprawdzić oferty banków. Bardzo często oferują one korzystne kredyty na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Pozyskanie dofinansowania z UE nie jest łatwe, jednak gra jest warta świeczki, gdyż uzyskać można 40 000 tysięcy złotych lub więcej na zakup sprzętu i rozwiniecie swojego pomysłu na biznes.

Jeżeli zaś uważasz, że jesteś naprawdę dobry w tym co robisz możesz spróbować znaleźć inwestora, który pomoże Ci założyć wymarzony własny biznes. Wbrew pozorom nie jest to wcale nieosiągalne. W internecie można znaleźć wiele ogłoszeń typu „Zainwestuję w biznes”.

Wiedząc jakich błędów nie popełniać oraz skąd pozyskać pieniądze na rozwinięcie własnego biznesu, możemy przejść do listy pomysłów.

Zaczynajmy!

Lista 101 ciekawych pomysłów na własny biznes

Sprawdź nasze 101 pomysłów na biznes

Tworząc ten artykuł chciałem w jak najbardziej przejrzysty i czytelny sposób przedstawić proste i sprawdzone najlepsze pomysły na biznes.

Jednak to nie wszystko!

Wśród znanych pomysłów znajdziesz kilka naprawdę nowatorskich i niebanalnych, o których nie przeczytasz w żadnym innym miejscu. Znajdziesz na przykład ciekawe pomysły na biznes z zagranicy, które przynoszą już zyski w dolarach, funtach i euro.

Dodatkowo cechą wyróżniającą ten artykuł na tle innych podobnych jest to, że nie zawiera ogólnikowych opisów i banalnych stwierdzeń. Każdy opis to porządna dawka inspiracji i praktycznych informacji, które pozwolą Ci podjąć decyzję, czy ten rodzaj biznesu jest dla Ciebie.


Opisy zostały podzielone na kategorie zgodnie z dziedziną biznesu. Na pewno ułatwi to poruszanie się po stronie i odnajdywanie interesujących was zagadnień.

Teraz już naprawdę zaczynajmy!

GASTRONOMIA

#1 – Food Truck

Poziom trudności: Średni

Zloty food trucków cieszą się ogromną popularnością. Obok typowych fast foodów, jak burgery, frytki, pizza można znaleźć wiele ciekawych, a czasem i egzotycznych dań.

Zakup i przerobienie food trucka nie należy do najtańszych, jednak na początek możesz zacząć w niewielkim samochodzie oferując sprzedaż produktów przygotowanych w domu.

Bardzo dobrym pomysłem jest połączenie prowadzonego bloga kulinarnego ze sprzedażą wysyłkową produktów, co z czasem uzbiera pokaźne grono odbiorców i pozwoli na zarobienie na wymarzonego food trucka.

Potencjał zarobkowy jest duży, gdyż zlotów odbywa się bardzo dużo w ciągu roku. Za jedno danie możemy dostać średnio 20-30zł. Jednak, gdy nasze jedzenie będzie naprawdę dobre, to nie będziemy mogli odgonić się od chętnych.

#2 – Sprzedaż zdrowej żywności / Biznes vendingowy (automaty)

Poziom trudności: Średni

Ludzie coraz chętniej płacą więcej za produkty wysokiej jakości. Sprzedaż własnego chleba, masła, mleka, jajek czy wędlin zapewnia wysokie dochody. Aby rozpocząć działalność możesz potrzebować ogródka, gdzie będziesz mógł uprawiać warzywa i owoce. Gdy nie masz takiej możliwości, możesz nabywać produkty jak mleko, jaja, mąka od lokalnego gospodarza i albo produkować z tego własne wyroby albo sprzedawać z prowizją w mieście.

Bardzo dobrym pomysłem są tzw. mlekomaty. Są to automaty, gdzie po zapłaceniu, każdy ma możliwość nalać sobie świeże mleko z wioski – Może to być kolejny pomysł na biznes vendingowy.

Na początek, koszty stoiska na targu nie powinny być większe niż kilkaset złotych na miesiąc. Z czasem możliwe jest rozszerzenie działalności o zaopatrywanie lokali gastronomicznych lub założenie własnego sklepu ze zdrową żywnością.

#3 – Catering dietetyczny

Poziom trudności: Średni

Dieta pudełkowa to kompletny hit ostatnich lat. Coraz więcej ludzi ma świadomość jak ważna jest prawidłowa dieta dla zdrowia. Dlatego chętnie korzystają z firm, oferujących zdrowe posiłki dowożone na dany adres. Wiele dużych korporacji również chętnie korzysta z cateringu od firm zewnętrznych.

Jeśli więc lubisz gotować, znasz kilka niebanalnych, smacznych przepisów to jest to pomysł dla Ciebie. Na początek musisz jedynie zainwestować w składniki i zestawy pojemników do przenoszenia jedzenia oraz transport. Z czasem, gdy twoje jedzenie okaże się smaczne to coraz więcej firm będzie chętniej korzystało z twojej oferty. Zarobić można na tym naprawdę sporo. Średnio za jedno danie obiadowe można otrzymać od 20 złotych natomiast posiłki na cały dzień przynoszą dochód około 50 złotych od osoby.

Biznes możesz zacząć od dostarczania niedrogich przekąsek do firm lub instytucji państwowych. Bardzo dużą popularnością cieszą się także cateringi dla personelu szpitali.

#4 – Kursy gotowania

Poziom trudności: Średni

Na gotowaniu można również zarobić ucząc innych jak przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki. Hitem ostatnich lat są lekcje gotowania dań wegetariańskich i wegańskich. Coraz więcej ludzi decyduje się na ten rodzaj diety, jednak nie do końca wie jak prawidłowo bilansować posiłki oraz jakie zamienniki mięsa stosować.

Jednak również możesz zarobić ucząc jak smacznie przygotowywać dania mięsne, piec ciasta, czy dekorować posiłki, aby dobrze wyglądały na stole.

Pomysł ten nierozerwalnie wiąże się z prowadzeniem bloga lub kanału na Youtube. To właśnie stamtąd pozyskasz najwięcej kursantów.

Szkolenia tak naprawdę możesz zacząć prowadzić we własnym mieszkaniu. Prowadzenie bloga i kanału jest darmowe.

Pomimo braku potrzeby posiadania dużego kapitału początkowego z działalności tej można osiągnąć wysokie dochody. Za dobry kurs gotowania należy zapłacić średnio 300-500 złotych.

#5 – Doradztwo dietetyczne

Poziom trudności: Średni

Jeśli posiadasz wykształcenie z zakresu żywienia człowieka lub dieta to twoja pasja możesz zacząć zarabiać na tym pieniądze. Pomimo, że wiedza o żywieniu jest łatwo dostępna w internecie, jest jej tak dużo, że ludzie wolą otrzymać gotowe rozwiązania za niewielką opłatą.

Duży sukces Anny Lewandowskiej jasno wskazuje, że dieta jest obecnie bardzo wziętym tematem i dużo osób chętnie korzysta z usług dietetyka.

Na początek dobrym pomysłem jest prowadzenie bloga oraz przeprowadzanie płatnych konsultacji przez Skype. Dzięki temu koszta będą bardzo niewielkie. Z czasem, gdy uzyskasz renomę będziesz mógł przeprowadzać wykłady, sympozja lub nawet założyć własny gabinet.

Koszty profesjonalnej porady dietetycznej zaczynają się średnio od 50 złotych i trwają około godziny.

#6 – Sprzedaż lodów

Poziom trudności: Średni

Lody domowej roboty z naturalnych składników to idealna propozycja dla młodszych i starszych osób. Niepowtarzalny smak sprawia, że do stoisk z takimi przysmakami ustawia się zawsze kolejka ludzi.

Na początek jednak trzeba zainwestować w maszynkę do lodów oraz lokal. Podczas, gdy maszynkę kupisz już za kilkaset złotych to wynajem lokalu może być większym problemem. Dobrym pomysłem na początek są rowery lub skutery z dobudowaną lodówka na lody z przodu. Koszty lokalu ulegają wówczas znacznemu obniżeniu.

W internecie znajdziesz mnóstwo przepisów jak stworzyć dobre lody. Jeśli chodzi o smaki ograniczeniem jest jedynie twoja wyobraźnia. Im bardziej urozmaicone będą rodzaje lodów tym chętniej ludzie będą po nie przychodzić. W sezonie letnim można zarobić nawet do 1000 złotych dziennie.

W okresie zimowym, możesz prowadzić sprzedaż lodów do kawiarni lub lokali gastronomicznych.

#7 – Sprzedaż własnego piwa (Minibrowar)

Poziom trudności: Trudny

Produkcja piwa w domu zyskała w ostatnim czasie dużą popularność. Złocisty trunek w naszym kraju cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, nie dziwi więc fakt, że ludzie chętnie próbują coraz to nowszych rodzajów piwa. Na początku działalności wyprodukowane w domu piwo możesz dawać do posmakowania znajomym. Z czasem możesz zacząć jeździć na zloty i festiwale piwa, gdzie okaże się czy twój trunek jest naprawdę wyjątkowy. Być może wraz z rosnącą rzeszą fanów twojego piwa pojawi się możliwość jego sprzedaży do sklepów i otworzenia własnego browaru. Pomimo, że jest to trudny pomysł i wymaga dużo cierpliwości i zaangażowania to daje on duże możliwości zarobienia. Stopniowo zwiększając skalę produkcji masz pewność utrzymania płynności finansowej. Na koniec warto zaznaczyć, że piwo to najpopularniejszy napój alkoholowy w naszym kraju i jeśli stworzysz coś naprawdę smacznego masz dużą szansę na olbrzymie zarobki.

#8 – Pieczenie ciast na zamówienie

Poziom trudności: Łatwy

Jest to popularny, zwłaszcza wśród kobiet, biznes, który cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Coraz częściej ludzie nie mają czasu gotować i szykować ciast na przyjęcia, urodziny i święta. Każdy natomiast wie, że żadna cukiernia nie jest w stanie zapewnić takiego smaku, jak domowe wypieki.

Do realizacji pomysłu potrzeba jedynie dostępu do kuchni oraz niewielkich zdolności kulinarnych. Sprawdzone i ciekawe przepisy znajdziesz w internecie. Dodatkowo możesz skorzystać z anglojęzycznych serwisów, aby zaskoczyć niebanalnymi przepisami.

Początkowo za upieczenie jednego ciasta otrzymasz średnio 20-30 złotych + zwrot kosztów składników. Z czasem jednak, gdy twoje wypieki okażą się naprawdę smaczne, będziesz mogła rozszerzyć działalność o obsługę wesel, komunii, studniówek itd., co znacznie zwiększy dochody.

#9 – Uprawa ekologicznych ziół

Poziom trudności: Łatwy

Jest to bardzo dobry pomysł nie tylko na podstawowy biznes, ale i dodatek do prowadzonej kawiarni lub restauracji. Aby zacząć hodować zioła potrzebujesz jedynie skrawek ziemi. Na początek może wystarczyć także duży balkon z miejscem na doniczki. Świeże zioła na pewno znajdą popyt wśród restauratorów lub lokalów gastronomicznych. Również sprzedając je na targach masz możliwość dużego zarobku. Cena uzależniona jest od rodzaju zioła, jednak fakt, że rosną one dość szybko i nie wymagają specjalnych warunków sprawiają, że koszt uprawy jest niewielki. Za pęczek świeżej bazylii można otrzymać od 3-4 złotych. W przypadku niesprzedania wszystkich ziół można je wysuszyć i sprzedawać w papierowych torebkach.

#10 – Własna pasieka (Sprzedaż miodu)

Poziom trudności: Średni

Coraz bardziej wzrasta świadomość społeczeństwa na temat zdrowego odzywiania. Ludzie są w stanie zapłacić więcej niż w sklepie, aby otrzymać produkt najwyższej jakości. Miód cieszy się powodzeniem od zawsze, jednak obecnie przeżywa swój renesans.

Aby założyć własną pasiekę, należy posiadać wiedzę na temat hodowli pszczół. Można ją znaleźć w internecie, lub jadąc na kurs organizowany przez doświadczonych pszczelarzy. Mimo, że biznes ten wymaga sporego początkowego nakładu finansowego (około 3000 złotych), to nie jest on związany z dużym ryzykiem. Pasiek jest niewiele, a popyt coraz bardziej wzrasta. Za 1 kg miodu można otrzymać 20-40 złotych. Pszczela rodzina w ciągu sezonu może zapewnić nawet do 40 kg miodu, jednak pasieka zawsze zawiera więcej rodzin. Dodatkowym atutem biznesu jest fakt, że można prowadzić sprzedaż wysyłkową przez internet oraz prócz miodu oferować na przykład pyłek kwiatowy (bardzo modny obecnie superfood).

Zdrowie, uroda, medycyna, sport

#11 – Własny klub Fitness / sekcja sportowa

Poziom trudności: Średni

Jest to biznes, który będzie cieszył się coraz większym zainteresowaniem. Narastająca moda na aktywne spędzanie czasu oraz utrzymanie ciała w jak najlepszej kondycji, sprawiają że fitness jest obecnie wielomiliardową branżą. Jeśli jesteś osobą aktywną, lubisz kontakt z drugim człowiekiem i interesujesz się różnymi formami ćwiczeń jest to biznes dla Ciebie. Na rynku dostępne są szkolenia dla instruktorów fitness, jeśli jednak jesteś pasjonatem z dużą ilością wiedzy, na pewno odnajdziesz się na rynku bez konieczności wyrabiania certyfikatu.

Z czasem możesz oferować prywatne treningi lub otworzyć własny klub fitness czy sekcje sportową. W branży tej liczą się niebanalne pomysły. Ostatnim hitem okazały się ćwiczenia antygrawitacyjne na zawieszonych taśmach. Instruktor fitness może zarobić nawet 100 złotych za godzinny trening.

#12 – Gabinet masażu/fizjoterapii

Poziom trudności: Średni

Starzejące się społeczeństwo to znana już wszystkim fraza. Jednak kryje się pod nią bardzo duży potencjał. Z czasem w społeczeństwie będzie coraz więcej osób, mających problemy z bólem pleców, stawów, czy mięśni. Długie kolejki w służbie zdrowia sprawiają, że ludzie coraz częściej korzystają z pomocy prywatnych firm medycznych.

Podczas gdy, aby zostać fizjoterapeutą należy skończyć 5-letnie studia, tak masować można zacząć po skończonym kursie lub szkole policealnej. Ceny kursów wynoszą od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Można jednak postarać się o ich sfinansowanie z urzędu pracy.

Aby wyrobić sobie reputację i zdobyć klientów warto zatrudnić się na część etatu w pobliskim SPA, przychodzi lub ośrodku rehabilitacyjnym. Z czasem okaże się, że dzięki poleceniom klienci będą prosić, byś wykonał masaż w ich domu. Jak już wyrobisz sobie markę, warto pomyśleć o własnym gabinecie.

Początkowo dochody mogą być nieduże, jednak dobry masażysta jest w stanie zarobić nawet 5000 złotych miesięcznie.

#13 – Gabinet kosmetologiczny

Poziom trudności: Średni

By rozpocząć działalność jako kosmetyczka warto skończyć kurs. Jednak są przypadki pasjonatek, które nauczyły się jak wykonać profesjonalny makijaż, ćwicząc na modelach w warunkach domowych. Na początek warto zainwestować w sprzęt do zabiegów kosmetycznych oraz w dobre kosmetyki. Koszt jednak nie powinien być większy niż 2000 złotych.

Dobrym pomysłem w pierwszych miesiącach działalności jest oferowanie usług kosmetycznych za darmo lub w bardzo niskiej cenie, aby móc wyrobić sobie portfolio oraz zebrać grupę klientów. Dodatkowo będzie to świetny sposób na ćwiczenie, nie płacąc za drogie kursy.

Początkowo klientki mogą być przyjmowane w domu. Z czasem warto jednak pomyśleć o wynajęciu pomieszczenia pod salon.

Pomimo dużej ilości salonów kosmetycznych na rynku bardzo ciężko znaleźć wolny termin z dnia na dzień. Dodatkowo można zwiększyć swoje zarobki dojeżdżając do domu klientek.

#14 – Salon fryzjerski

Poziom trudności: Średni

Mimo, że jest to oklepany i wszystkim znany sposób na biznes, chciałbym zwrócić uwagę na niszę, w którą można się wstrzelić. Niewiele jest fryzjerek, które oferowałyby dojazd do domu klientki. Dodatkowo istnieje możliwość rozszerzenia działalności o profesjonalne modelowanie i strzyżenie brody. Dla miłośników zwierząt dobrym pomysłem będzie otworzenie psiego salonu.

Założenie tego typu biznesu wiąże się z kosztami początkowymi na narzędzia, kosmetyki oraz farby do włosów oraz z potrzebą posiadania odpowiednich kwalifikacji. Początkowo nie ma potrzeby wynajmowania lokalu, gdyż można oferować dojazd do domu klientki. Jeśli myślisz poważnie o zajęciu się fryzjerstwem musisz liczyć się z wydatkiem początkowym rzędu 2000-3000 złotych. Jednak jest to cały czas biznes cieszący się ogromnym popytem i wciąż narastająca moda na fryzury będzie sprawiała, że salony fryzjerskie będą przynosić duże dochody.

#15 – Yoga instruktor

Poziom trudności: Średni

Czy wiedziałeś, że Yoga tak jak fitness jest już wielomilionowym biznesem. Mimo, że w jej oryginalnej wersji kładzie się olbrzymi naciska na rozwój duchowy, świat zachodni przejął głównie metodę ćwiczenia, która świetnie się nadaje do rozładowania stresu, czy poprawienia zdrowia ciała.

Yoga cieszy się ogromną popularnością i ciągle powstające badania naukowe na temat jej skuteczności, sprawiają, że instruktorzy yogi coraz częściej znajdują zajęcie w dużych korporacjach.

Szefowie firm są świadomi jak yoga może poprawić efektywność pracowników, dlatego jeśli ćwiczysz Yogę warto zacząć na niej zarabiać, jednocześnie pomagając innym.

Bardzo często instruktorzy prowadzą również prywatne lekcje oraz szkoły Yogi. Za miesiąc treningów należy zapłacić w takim miejscu średnio 300 złotych. Natomiast prywatna lekcja to koszt 100 złotych.

Pomimo wysokich cen Yoga przez swoją skuteczność przyciąga coraz większe ilości osób chętnych ją ćwiczyć.

#16 – Nauka medytacji

Poziom trudności: Średni

Jeśli takie pojęcia jak: medytacja, świadomy oddech, czy nauka koncentracji nie są Ci obce to może warto zastanowić się czy nie oprzeć na tym swojego biznesu. Medytacja ostatnimi czasy stała się niezwykle popularna. Badania naukowe dowiodły, że poprawia ona znacznie efektywność pracowników. Stają się oni bardziej uważni, skoncentrowani i zrelaksowani, co przekłada się na lepsze wyniki w firmie. Nie dziwi zatem fakt, że duże korporacje szukają niezależnych instruktorów medytacji.

Biznes ten nie wymaga dużego wkładu własnego na początku. Zwłaszcza, że można rozpocząć działalność od dawania lekcji medytacji w domu, czy na wynajętej sali.

Medytacja obecnie najbardziej modna jest w zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych. Jednak powoli zaczyna wkraczać do naszego kraju. Jest to idealny moment, aby otworzyć tego typu biznes.

Mimo, że aby rozpocząć pracę jako instruktor medytacji nie musisz spełniać żadnych wymagań formalnych to dobrze jest skończyć kurs lub zajmować się tym zagadnieniem od kilku lat.

Z tego względu, że osób chętnych medytować cięgle przybywa, a korporacje świadome pozytywnych aspektów medytacji chętnie płacą instruktorom, to potencjał zarobkowy tego biznesu jest naprawdę ogromny.

#17 – Produkcja własnych kosmetyków

Poziom trudności: Średni

Naturalne kosmetyki dobrej jakości cieszą się bardzo dużym powodzeniem. W sieci znajdziesz wiele portali oferujących zakup materiałów do produkcji. Tak naprawdę nie potrzeba specjalnych umiejętności oraz wiedzy, zacząć produkować własne kosmetyki. Możesz zacząć od niewielkiej produkcji w warunkach domowych, oferując produkty swoim znajomym. Z czasem możesz otworzyć sprzedaż internetową. 

Cena kosmetyków własnej roboty znacznie przewyższa cenę kosmetyków z półki sklepowej.  Jednak naturalne składniki zapewniające jakość sprawiają, że klienci chętnie kupują takie produkty.

#18 – Agencja modelingowa

Poziom trudności: Średni

Reklama nie może obecnie istnieć bez modelingu. Bilbordy, plakaty, banery i spoty telewizyjne pełne są pięknych twarzy oraz ciał. Możesz być tego częścią angażując się w rekrutowanie nowych modeli.

Mimo, że nie jest to popularny pomysł na biznes to może go rozpocząć tak naprawdę każdy. Działając lokalnie możliwe jest zbieranie zleceń od pobliskich agencji reklamowych. Z czasem oczywiście istnieje możliwość poszerzenia zasięgu.

Agencje zajmują się pośredniczeniem, między firmami, a ludźmi chcącymi zostać modelami. Główne zadania to rekrutacja modeli, szukanie zleceń oraz załatwianie wszelkich spraw formalnych.

O wiele łatwiej będzie odnaleźć się w tym biznesie osobom, które miały wcześniej kontakt z modelingiem, jednak jeśli jesteś kontaktowy i zdeterminowany, aby osiągnąć cel agencja modelingowa może to być strzał w dziesiątke.

Zwłaszcza, że agencje reklamowe są w stanie zapłacić naprawdę wysokie sumy, jeśli w twojej agencji będzie zatrudniona modelka lub model spełniający ich wymagania.

#19 – Organizacja imprez sportowych

Poziom trudności: Średni

Bardzo często urzędy miasta lub ośrodki gminne, chcąc zorganizować mecz charytatywny, bądź zawody sportowe potrzebują osoby, która zajęłaby się wynajęciem hali lub boiska, zapewnieniu bezpieczeństwa, czy zatrudnieniu sędziów. Za zorganizowanie takiej imprezy sportowej i jej nadzorowanie można otrzymać od kilkuset złotych.

Przed założeniem firmy warto zorientować się, jak wygląd sprawa zleceń w twojej okolicy. Łatwiej będzie osobom, mających wcześniej kontakt z lokalnymi wydarzeniami sportowymi np. były piłkarz lub trener.

Pomysł na biznes nie wymaga dużych nakładów finansowych. Najlepiej odnajdą się w nim osoby kochające sport oraz lubiące kontakt z drugim człowiekiem.

#20 – Transport medyczny

Poziom trudności: Trudny

Czy wiedziałeś, że w większości miast powiatowych brak jest wystarczającej ilości karetek? Dlatego prywatny transport medyczny cieszy się tak dużym powodzeniem. Oferta skierowana jest do osób niepełnosprawnych lub chorych, które potrzebują transportu ze szpitala do domu lub między placówkami służby zdrowia.

Poziom trudności biznesu został oceniony, jako trudny ze względu na wysokie koszty początkowe jakie należy ponieść. Odpowiednio przygotowany samochód ze sprzętem medycznym to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jeśli jednak jesteś ratownikiem medycznym lub posiadasz zbliżone wykształcenie medyczne to warto wziąć ten pomysł na biznes pod uwagę.

Na rynku nie jest dużo firm tego typu w stosunku do potrzeb i jest duża szansa na szybki zwrot poniesionej inwestycji.

#21- Usługi medyczne w domu pacjenta

Poziom trudności: Trudny

Stan polskiej służby zdrowia nie jest najlepszy i minie jeszcze wiele lat zanim będzie zauważalna poprawa. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej. Bardzo często poszukiwani są też specjaliści, którzy zaopiekują się osobami starszymi i schorowanymi w ich domach.

Ze względu na postępujące starzenie się społeczeństwa chętnych na tego typu usługi będzie coraz więcej. Aby zacząć oferować usługi medyczne dobrze posiadać wykształcenie kierunkowe – pielęgniarstwo, opiekun medyczny, ratownictwo itp. Jednak nie ma też takiej potrzeby, gdyż możesz zatrudnić specjalistę, który będzie wykonywać usługi medyczne, a ty będziesz odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów i zarządzanie firmą.

Możesz również założyć agencję zajmującą się zrzeszających osoby do pracy przy osobach starszych lub niepełnosprawnych.

Potencjał zarobkowy w tej branży jest bardzo duży i będzie ciągle wzrastać. Jednak biznes ten wiąże się z dużym ryzykiem ze względu na znaczną konkurencję na rynku. Jednak osoby kreatywne , mające pomysł jak rozszerzyć działalność i jakie usługi medyczne zaoferować, aby wyróżnić się na tle konkurencji na pewno będą cieszyć się sporymi zyskami.

Turystyka

#22 – Wynajem rowerów

Poziom trudności: Łatwy

Kupując kilka używanych rowerów i doprowadzając je do stanu używalności masz możliwość otworzyć naprawdę dochodowy biznes. Koszt początkowy nie wyniesie więcej jak 2000 złotych. W każdej większej miejscowości turystycznej chętnych na wycieczki rowerowe nie brakuje, dlatego w okresie letnim można spodziewać się największych zarobków. Koszt wypożyczenia jednego roweru to około 30 zł za cały dzień.

#23 – Wynajem bagażników na samochód

Poziom trudności: Łatwy

Bardzo ciekawym pomysłem na biznes jest wynajmowanie wyjeżdżającym na wakacje turystom bagażników dachowych. Ten mało znany biznes cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii.

Pojedynczy bagażnik dachowy nie powinien kosztować więcej niż kilkaset złotych. Biorąc pod uwagę, że za jego wypożyczenie można otrzymać nawet 20 złotych za dzień, w czasie wakacji inwestycja zwróci się z nawiązką.

#24 – Wynajem sprzętu wodnego

Poziom trudności: Średni

Jeśli w twojej okolicy znajduje się jezioro lub rzeka możesz zacząć zarabiać na wynajmowaniu kajaków, rowerów wodnych, czy nawet płetw i dmuchanych materaców. W sezonie letnim nie brakuje chętnych na tego typu usługi. Pomimo, że koszta początkowe są wysokie, już w pierwszym sezonie inwestycja powinna się zwrócić. Można próbować też kupić używany sprzęt i odpowiednio go odrestaurować, co znacznie zmniejszy wydatki.

Możesz także, zwiększyć swoje dochody organizując spływy kajakowe. Jest to bardzo popularna forma spędzania obecnie czasu latem. W tym przypadku musisz jednak zainwestować w odpowiednią przyczepę do przewożenia kajaków.

#25 – Pole namiotowe, kamping

Poziom trudności: Średni

Mieszkasz w miejscowości turystycznej lub twoja działka leży niedaleko często uczęszczanej drogi? Jeśli tak, to możesz pomyśleć o założeniu pola namiotowego lub campingu. Turyści coraz częściej szukają sposobu na oszczędzenie pieniędzy na noclegach. W Polsce prawo zakazuje rozbijania namiotów w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Dlatego istnieje spory potencjał zarobkowy w tym pomyśle.

Na polu namiotowych należy zadbać o dostęp do toalet oraz pryszniców. Jest to koszt kilku tysięcy złotych. Za postawienie namiotu na 24h możesz otrzymać od 10 złotych wzwyż. Zależy to od ilości turystów oraz cen panujących w okolicy.

#26 – Przewodnik turystyczny lub blog turystyczny

Poziom trudności: Średni

Jeśli uwielbiasz podróże i twoją ulubioną lekturą są przewodniki turystyczne, to możesz zacząć zarabiać na pokazywaniu ludziom, różnych zakątków świata.

Zamożność społeczeństwa wzrasta dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się na wycieczki zagraniczne. To sprawia, że popyt na firmy zajmujące się oprowadzaniem po miejscach turystycznych, ciągle wzrasta.

Nie jest wymagany duży wkład własny na początek działalności, a możliwość zwiedzania świata oraz poznawania ludzi to bardzo zachęcająca forma zarabiania.

#27 – Wycieczki objazdowe / przewodnik

Poziom trudności: Średni

Mieszkając w miejscowościach turystycznych oraz nadmorskich możesz zarabiać obwożąc ludzi po największych atrakcjach po okolicy. Turyści bardzo chętnie korzystają z tego typu atrakcji, a jeśli będziesz przy tym opowiadał o lokalnych zwyczajach i tradycjach masz gwarancję dużego dochodu w sezonie.

Koszty na początku działalnoci są spore, gdyż należy zakupić odpowiedni środek transportu – jak meleks. Jeżeli jednak masz dobrą kondycję i nie boisz się wysiłku możesz zacząć od prostej rikszy i wraz z czasem rozszerzać swoją działalność o kolejne pojazdy.

#28 – Agroturysty

Poziom trudności: Trudny

Jeśli posiadasz dom lub działkę na wsi możesz na tym bardzo dobrze zarobić. Ludzie coraz częściej uciekają od zgiełku dużego miasta, szukając możliwości spędzenia czasu w cichym i spokojnym miejscu.

Oferując pokoje gościnne, dodatkową atrakcją będą regionale potrawy wykonane ze zdrowych składników. Warto również zadbać o stworzenie minizoo, które będzie magnesem przyciągającym turystów.

Żeby stworzyć ośrodek agroturystyczny, przynoszący dochody przez cały rok, należy posiadać duży kapitał początkowy.

#29 – Turystyka łowiecka

Poziom trudności: Trudny

Niebanalnym pomysłem na biznes jest oferowanie dla turystów weekendów z polowaniem. Jeśli łowiectwo to twoja pasja i chciałbyś nią podzielić się z innymi jest to bardzo dobry pomysł na biznes dla Ciebie. Istniejące już firmy cieszą się dużym zainteresowaniem. Turyści są niezwykle chętni na to, aby brać udział w prawdziwym polowaniu.

Początkowo należy zainwestować w sprzęt oraz wszelkie pozwolenia. Mimo wysokich kosztów na początku jednak, możesz szybko zacząć zarabiać na tym biznesie. Za weekend z tego typu atrakcjami należy zapłacić około kilkuset złotych.

Biznes internetowy

#30 – Wypełnianie ankiet

Poziom trudności: Łatwy

Pomimo, że nie jest to biznes sam w sobie jest to świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy niewielkim nakładem pracy. Dodatkowo jeśli zajmujesz się badaniem rynku, możesz samemu założyć portal internetowy, który będzie oferował wypełnianie ankiet, a ty będziesz zarabiał jako pośrednik.

#31 – Prowadzenie bloga

Poziom trudności: Łatwy

Od dawna wiadomo, że ciekawy blog może przynieść naprawdę ogromne pieniądze. Jest to jeden z najlepszych sposobów, aby zarabiać na swojej pasji. Jeśli czujesz się w jakiejś dziedzinie specjalistą lub z chęcią wyszukujesz nowinek na dany temat, to prowadzenie bloga to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Na blogu można zarabiać na wiele sposóbów. Możesz umieszczać na nim reklamy, czy polecać określone produkty w pisanych postach. Firmy chętniej zapłacą, jeśli twój blog będzie czytany przez dużą ilość internautów.

Warto zaznaczyć, że prowadzenie bloga jest również świetną formą reklamy, zwłaszcza gdy prowadzisz inny biznes i chcesz dotrzeć do jak największej liczby użytkowników. Przeczytaj nasz artykuł: Jak założyć bloga – Poradnik krok po kroku.

#32 – Copywriter

Poziom trudności: Łatwy

Kolejna pozycja z zakresu freelancing'u na naszej liście również jest ciekawą opcją. Popyt na teksty reklamowe, informacyjne, artykuły jest duży i jeszcze przez długi czas tak pozostanie.

Aby zacząć pisać teksty na zlecenie potrzeba jedynie czasu i dostępu do komputera z internetem. Dobrze jest zacząć copywriting od zarejestrowaniu się w jednym z portali, oferujących zlecenia. Po nabyciu doświadczenia warto z czasem zainwestować w książki lub kursy z tego zakresu.

Dodatkowo jeśli jesteś specjalistą w danej dziedzienie np. mechaniki samochodowej możesz zacząć pisać teksty wysokiej jakości dla firm.

Copywriting mimo że początkowo należy traktować jako dodatkowe źródło dochodu z czasem pozwala na uzyskanie płynności finansowej. Ceny za teksty wahają się od 2 złotych za 1000 znaków do nawet kilkuset złotych za specjalistyczny artykuł. Przeczytaj artykuł: Copywriting: Ile można zarobić na pisaniu artykułów?

#33 – Kanał na YouTube

Poziom trudności: Łatwy

Specjaliści od reklamy i marketingu przewidują, że za parę lat tradycyjne spoty reklamowe zostaną zastąpione przez filmiki przypominające twórczość dzisiejszych Youtuberów.

Prowadząc wartościowy i chętnie oglądany kanał na YouTube będziesz mógł tworzyć filmy promujące daną usługę, produkt lub po prostu zawierające logo danej firmy.

W zależności od ilości subskrybentów, będziesz mógł negocjować coraz wyższe stawki z firmami.

O możliwościach Youtube może świadczyć fakt, że wielu twórców porzuciło już dawno pracę na etacie i zajmuje się jedynie nagrywaniem. Najbardziej popularni Youtuberzy mogą liczyć na przychody rzędu nawet kliku milionów dolarów rocznie.

#34 – Napisz swój Ebook

Poziom trudności: Łatwy

Kolejnym świetnym dodatkiem do prowadzonego bloga jest twój własny e-book. Może mieć on formę profesjonalnego poradnika, książki kucharskiej lub opowiadania o różnych przemyśleniach.

Warto przed wydaniem płatnego egzemplarza, zaoferować czytelnikom bloga bezpłatną próbkę tekstu lub mniejszy e-book na inny temat. Jeżeli treść będzie ciekawa i wartościowa, przekona to użytkowników do zainwestowania w twoje dzieło.

Stworzenie wartościowego ebook'a wymaga czasu, jednak fakt, że nie ponosisz przy tym żadnych kosztów oraz że raz napisana treść może być sprzedana nieskończoną ilość razy, sprawia że jest to rewelacyjna forma zarobku.

W zależności od dziedziny, którą się zajmujesz za ebook możesz otrzymać od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych.

#35 – Prowadzenie strony na portalach społecznościowych

Poziom trudności: Łatwy

Bardzo wiele firm jest w stanie zapłacić za prowadzenie ich stron na portalach społecznościowych. Potencjał marketingowy takich portali jest bardzo duży, dlatego dobrze prowadzony funpage to gwarancja większej ilości odwiedzin, co może zwiększyć sprzedaż.

Dobrym pomysłem jest stworzenie na początek dobrze prosperującego funpage'a, który posłuży jako nasze portfolio.

W branży tej liczy się kreatywność i niebanalne myślenie.

Ten pomysł na biznes nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Ciężko jednak dokładnie określić potencjał zarobkowy, gdyż uzależniony on jest od zakresu zlecenia.

#36 – Układanie planów podróży

Poziom trudności: Łatwy

Jeżeli odwiedziłeś wiele miejsc na świecie, uwielbiasz czytać przewodniki i podróż to twoja pasja, to możesz pomóc innym ludziom, układając dla nich ich wymarzone wakacje. Dla niedoświadczonych osób ułożenie ciekawego planu wakacji to naprawdę czasochłonne zajęcie. Dlatego płacą one chętnie, ludziom takim jak ty, aby znaleźli dla nich najtańsze bilety lotnicze, hotele oraz opracowali dokładny plan podróży.

Biznes ten możesz połączyć z tworzeniem kanału na youtube lub prowadzeniem bloga o podróżach.

Jeżeli twoje plany będą ciekawe i będą zawierały cenne informacje niedostępne w przewodnikach za swoją pracę możesz otrzymać od kilkudziesięciu złotych do ponad stu.

#37 – Zarabianie na Instagramie

Poziom trudności: Łatwy

Chcąc zwiększyć zarobki, z własnej działalności dobrym pomysłem jest założenie konta na Instagramie. Ten na pozór banalny krok może przynieść olbrzymie zyski. Ciekawe konto na Instagramie, zawierające dużo osób śledzących warte jest całkiem sporo. Jeżeli jesteś więc popularnym blogerm lub youtuberem za posty na Instagramie bardzo chętnie zapłacą Ci zewnętrze firmy. Jeśli zareklamujesz ich produkt możesz otrzymać nawet kilkaset złotych za posta. Ceny uzależnione są od ilości followers'ów.

#38 – Tworzenie prezentacji

Poziom trudności: Łatwy

Nawet na tak niepozornym programie jak PowerPiont można zarobić dodatkowe pieniądze. Ciężko wyobrazić sobie szkolenie firmy bez standardowej prezentacji. Duże korporacje chcąc jednak zwiększyć jakość swoich szkoleń szukają sposobu na tworzenie ciekawych, ale i wartościowych prezentacji.

Tutaj możesz wkroczyć z pomysłem na biznes. Jeśli masz talent to grafiki i tworzenia interesujących treści, to możesz na tym nieźle zarobić.

Tworzenie prezentacji możesz także oferować osobą prywatnym, jak studenci, doktoranci, czy nauczyciele.

W zależności od ilości slajdów i jakości treści możesz otrzymać za prezentację od 20 do 100 złotych. Jednak jeśli będziesz tworzyć naprawdę ciekawe treści to będziesz mógł dyktować warunki firmom.

#39 – Ghostwriting

Poziom trudności: Łatwy

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się pisanie teksów, artykułów, a nawet całych książek dla innych osób. Jeśli więc nie masz potrzeby umieszczania swojego nazwiska pod napisaną pracą i lubisz pisać, masz wyobraźnie i jesteś kreatywny to warto zająć się ghostwriting'iem na poważnie. Chętnych do skorzystania z tego typu usług nie brakuje, a za napisanie ciekawej powieści można otrzymać nawet kilka tysięcy złotych.

Podobnie wygląda sprawa z pisaniem książek specjalistycznych. Niektórzy chętnie zapłacą, za możliwość wydania wartościowej pracy pod swoim nazwiskiem.

#40 – Sprzedaż wysyłkowa oryginalnych naklejek

Poziom trudności: Łatwy

Jest to pomysł bardzo zbliżony do grafiki komputerowej, jednak z tą różnicą, że tutaj nie musisz kompletnie znać się na projektowaniu. Jeśli masz ciekawe pomysły i wiesz jak stworzyć zabawne naklejki, które można nakleić na samochód, lodówkę lub kubek, to możesz zlecić wykonanie projektu zewnętrznej firmie.

Naklejki cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem. Możesz również zacząć tworzyć najlejki z motywem drużyn sportowych, bardzo popularnych wśród kibiców.

Koszt materiałów i wykonania projektu jest niewielki. Mimo więc, że za naklejki dostaniesz około kilku złotych, to sprzedając ich więcej można dorobić się pokaźnej sumy.

#41 – Dubbing

Poziom trudności: Łatwy

Masz ciekawy głos i dobrą dykcję? Warto zacząć na tym zarabiać. W internecie wiele jest ofert, gdzie możesz zarobić za użyczenie swojego głosu do gier, filmów animowanych. Z czasem, gdy nabierzesz doświadczenia i twój głos stanie się bardziej znany możesz zacząć zarabiać na tworzeniu audiobooków lub nawet jako lektor do filmów dokumentalnych lub fabularnych. Zarobić można na tym biznesie całkiem dobrze, gdyż za pojedyncze zlecenie możesz otrzymać nawet kilkaset złotych.

#42 – Tworzenie stron internetowych

Poziom trudności: Średni

W dzisiejszych czasach praktycznie każda firma, aby móc przetrwać na rynku musi posiadać stronę internetową. Zatem popyt na specjalistów projektujących strony www będzie wzrastać.

Jest to jeden z wielu pomysłów na biznes, który umożliwia pracę zdalną w każdym miejscu na świecie i o każdej porze dnia (Freelancer). Ograniczeniem nie są również granice państw. Na zagranicznych serwerach możesz znaleźć wolne zlecenia, za które dostaniesz zapłatę w Euro, funtach lub dolarach.

Tworzenie stron internetowych wbrew pozorom nie jest trudnym zajęciem, jednak wymaga doświadczenia oraz wprawy. Podstawowe informacje znajdziesz w internecie oraz na kursach online. Pamiętaj jednak, że konkurencja jest spora i aby zostać zauważonym na tle innych twoje projekty muszą być naprawdę dobre.

Na początku warto zacząć szukać zleceń jako freelancer na popularnych portalach internetowych. Gdy nabierzesz doświadczenia i twoje projekty zaczną być doceniane, zlecenia będą pojawiać się same.

Za stworzenie jednej strony internetowej można otrzymać na początek około 200 złotych. Jednak wraz z twoim doświadczeniem kwota ta będzie wzrastać. Biorąc pod uwagę niskie koszty prowadzenia działalności jest to bardzo dobry pomysł na rozpoczęcie biznesu.

#43 – Grafika komputerowa

Poziom trudności: Średni

Projekt plakatu, ulotki, loga firmy, czy grafiki na stronę internetową – tym właśnie zajmuje się grafik komputerowy. Jeśli posiadasz zmysł estetyczny i masz chęć nauczenia się projektowania, biznes ten stoi przed Tobą otworem. W internecie dostępnych jest wiele kursów, na których dowiesz się jak dobrze projektować. Na początek możesz korzystać z darmowych kursów, jednak z czasem warto poszerzyć swój wachlarz umiejętności o dodatkowe, płatne szkolenia.

Jest to podobnie, jak pomysł wyżej, biznes który możesz wykonywać z dowolnego miejsca (Freelancer).

Początkowy nakład finansowy jest niewielki, jednak możliwości zarobkowe naprawdę zachęcają. Za proste projekty loga możesz otrzymać około 50 zł, natomiast za większe projekty dostaniesz nawet kilkaset złotych. Zatem pomimo dużej konkurencji, jeśli czujesz że mógłbyś się odnaleźć w grafice komputerowej, to nie zastanawiaj się ani chwili dłużej.

#44 – Usługi SEO

Poziom trudności: Średni

Pozycjonowanie jest kluczem do zwiększenia obrotu każdej firmy. Im wyżej strona jest w rankingu Google, tym więcej klientów na nią trafi.

By rozpocząć przygodę z pozycjonowaniem na początek musisz jedynie zainwestować w książki i kursy. Koszt nie powinien być więszy niż kilkaset złotych.

Warto przed rozpoczęciem działalności wypozycjonować własną stronę, aby pokazać potencjalnym klientom, że stosowane przez Ciebie techniki są skuteczne.

Za profesjnalne usługi SEO możesz otrzymać od 100 złotch na miesiąc do nawet kilkuset złotych. Pozycjonowanie jest to jednak długi proces i jeśli będziesz w nim skuteczny firmy chętnie będą płacić za kolejne miesące, aby utrzymać wysoką pozycję ich strony w rankingu Google.

#45 – Stwórz kurs internetowy

Poziom trudności: Średni

Nauka przez internet zyskuje coraz większe grono sympatyków. Jest tańsze niż tradycyjne kursy oraz może dotrzeć do większej ilości osób niezależnie od miejsca zamieszkania. Dodatkowo prowadzący poświęca jedynie swój czas podczas tworzenia kursu, co sprawia że jeśli szkolenie jest naprawdę wyjątkowe to może przynieść nieporównywalnie większe dochody.

Tworzenie własnego kursu najlepiej połączyć z prowadzeniem bloga. Więcej osób dowie się wówczas o jego istanieniu.

Jak w przypadku większości biznesów przez internet koszta działalności są minimalne. Jeśli zatem czujesz, że jesteś w czymś dobry i mógłbyś się tym podzielić, to spróbuj na tym zarobić.

W zależności od dziedziny za pojedynczy kurs początkowo możesz otrzymać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

#46 – Sklep internetowy

Poziom trudności: Średni

Obecnie duża część zakupów robiona jest w internecie. Dlatego coraz większa część sklepów rezygnuje ze swoich stacjonarnych lokali, aby przenieść cały biznes do sieci.

Sprzedawać można zacząć na takich portalach, jak allegro, czy olx.

Wiele osób opiera swój biznes na kupowaniu tańszych produktów np.: w Chinach i sprzedawaniu ich z niewielką prowizją. Możesz również zacząć sprzedawać tworzone przez Ciebie przedmioty, jak np.: meble, czy obrazy.

Bardzo dobrym pomysłem jest także jeżdżenie na targi, gdzie za niewielkie pieniądze można kupić czasem naprawdę wartościowe rzeczy, które pozwolą nam nieźle zarobić.

Dobrze prosperujące sklepy internetowe są w stanie osiągnąć dochód w granicach kilku tysięcy na miesiąc.

Jeżeli interesuje Cię ten sposób na biznes – przeczytaj artykuł – Jak założyć sklep internetowy.

#47 – Księgowość przez Internet

Poziom trudności: Średni

Nie każdy zna się na podatkach i prawie. Dlatego osoby lubiące liczby i nie mające problemy z przepisami prawnymi mogą zaoferować swoje usługi przez Internet.

Wiele firm poszukuje profesjonalnych usług księgowych. Także bardzo często można zarobić wypełniając zwykłe PIT-y online dla klientów, albo pomagając uzyskać zwrot podatku z zagranicy.

Za usługi księgowe można otrzymać już od 50 złotych za wypełnienie prostych PIT-ów do nawet kilkuset złotych za rozliczenie firmy z urzędem skarbowym.

#48 – Nauczanie języków obcych online

Poziom trudności: Średni

Obecnie takie programy jak Skype umożliwiają przeprowadzenie lekcji języka obcego bez wychodzenia z domu. Nauka języka w przeciwieństwie do nauk ścisłych polega głównie na mówieniu i słuchaniu, dlatego tak dobrze sprawdza się tutaj forma online.

Jeżeli dobrze znasz język obcy możesz zacząć oferować swoje lekcje nie tylko osobom prywatnym, ale również dużym korporacjom. Bardzo chętnie korzystają oni z takiej formy nauczania.

Za pojedynczą lekcje możesz otrzymać na początek od 20 do nawet 100 złotych w przypadku prowadzenia zbiorowej sesji.

#49 – Tłumaczenie pism

Poziom trudności: Średni

Znajomość języka obcego może pomóc Ci także w zarabianiu na tłumaczeniu tekstów przez internet. Co prawda w sieci nie brakuje osób znających język angielski, jednak takie języki, jak: szwedzki, norweski, hiszpański, chiński, czy japoński mogą zapewnić dużą ilość zleceń.

Znając już język obcy początkowe koszty są praktycznie zerowe. Natomiast jeśli chodzi o potencjał zarobkowy to jest on najniższy w przypadku popularnych języków, jak niemiecki, czy angielski. Kiedy znasz małopopularny język, możesz niejednokrotnie dyktować dowolne warunki.

#50 – Stwórz własną aplikację mobilną

Poziom trudności: Średni

Nie jest to takie trudne jakby mogło się pozornie wydawać. Nie musisz być mistrzem programowania, aby stworzyć dobrą aplikację. Bardzo wiele z nich powstawało najpierw w głowach jej twórców, a za jej realizację odpowiadali profesjonalni programiści.

Możesz również pomóc w ulepszaniu istniejących już programów.

Ciężko określić dokładnie zarobki, jednak aplikacje, które okazały się hitem przynoszą obecnie miliony dolarów rocznie. Nawet jeśli nie osiągniesz takiego sukcesu, jeśli masz dobry pomysł warto w niego zainwestować.

#51 – Edytowanie teksu

Poziom trudności: Średni

Poprawianiem tekstów zajmują się nie tylko profesjonalne biura. Wielu absolwentów filologi oferuje takie usługi, realizując je przed ekranem własnego laptopa. Jeśli zatem język polski to zawsze była twoja pasja i zwracasz szczególną uwagę na poprawność treści, jest to pomysł dla Ciebie.

Wielu początkujących autorówch chętnie skorzysta z tego typu usług, aby obniżyć koszta wydania książki.

Prowadzenie tego biznesu nie obciąża portfela. Dochody uzależnione są od długości edytowanych tekstów. Jednak możliwe jest zarbienia kilkaset złotcyh miesięcznie na początek.

#52 – Stworzenie portalów do nauki dla uczniów i studentów

Poziom trudności: Średni

Jeśli czujesz się w jakiejś dziedzinie dobry warto to wykorzystać na pomaganie innym. Wielu rodziców chętnie zafunduje pełen pakiet dodatkowego nauczania dla swojej pociechy, zwłaszcza przed zbliżającą się maturą.

Chodzi nie tylko o płatny kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości. Na portalu powinno się znaleźć forum, gdzie możesz udzielać informacji na nurtujące pytania. Dodatkowo możesz oferować pomoc w odrabianiu lekcji przez Skype lub prywatne korepetycje.

Dostęp do takiego portalu możesz udostępniać odpłatnie. Za pełne pakiety na tego typu stronach trzeba zapłacić około 100 złotych na miesiąc. Jednak należy pamiętać, że wraz z ilością zalogowanych uczniów, zarobki będą rosły.

#53 – Wirtualna asystentka

Poziom trudności: Średni

Jeśli jesteś młodą mamą lub szukasz zdalnej pracy do wykonywania w domu dobrym pomysłem jest zostanie wirtualną asystentką. Do twoich zadań należałoby odbieranie i wysyłanie maili. Zarządzanie terminarzem i przypominaniem o zbliżających się spotkaniach.

Jest to młody biznes, jednak wraz z czasem zacznie zyskiwać na zanczeniu. Juz teraz w sieci można znaleźć kilka ogłoszeń oferujących zlecenia dla wirtualnych asystentek.

#54 – Inwestowanie w internecie

Poziom trudności: Średni

Bardzo wiele portali oferuje inwestowanie pieniędzy. Do najbardziej popularnych form należą bardzo modne obecnie kryptowaluty. Możesz samemu zacząć inwestować lub założyć firmę, która będzie doradzała i za opłatą wskazywała, w jakim kierunku najlepiej ulokować pieniądze.

Jeśli zatem pieniądze to twój żywioł jest to biznes dla Ciebie. Potencjał zarobkowy tego pomysłu jest ogromny, jednak wiele zależy od twojej wiedzy i przygotowania.

Franczyza

Jest to jedna z najbezpieczniejszych i najchętniej wybieranych form prowadzenia biznesu. Polega ona na otwarciu lokalu pod znaną marką. Przedsiębiorce nie potrzebuje dużego wkładu własnego, jednak zobowiązuje się do przestrzegania zasad danej firmy zawartych w umowie. Mówiąc najprościej franczyza, umożliwia otworzenie biznesu, osobom z niewielkim kapitałem początkowym. Przedsiębiorca otrzymuje niezbędne materiały, sprzęt oraz produkty, zobowiązuje się natomiast płacić opłatę lub dzielić się częścią zysków. Lista dostępnych firm w Polsce jest długa, jednak wymieńmy kilka z nich.

#55 – Żabka

Poziom trudności: Średni

Ta popularna sieć sklepów dostępna jest praktycznie w każdym mieście. Jest jeszcze jednak wiele miejsc, gdzie pomysł ten mógłby przynieść spore dochody. Aby otworzyć sklep potrzeba kilkadziesiąt tysięcy wkładu własnego. 

#56 – Subway

Poziom trudności: Średni

Kolejna znana restauracja oferująca jedzenie typu fast food. Wartość inwestycji wynosi początkowo nawet 600 tysięcy złotych. Natomiast miesięcznie z obrotu lokalu zabierane jest około 13% od dochodu. Koszt licencji na dwa lata to 7,5 tys. Euro.

#57 – Da Grasso

Poziom trudności: Średni

Ta popularna pizzeria określana jest jako największa sieć franczyzowa w Polsce. Warunkiem otworzenia własnego biznesu jest wpłacenie opłaty wstępnej w wysokości 12 tys. złotych. Miesięczny koszt licencji to około 1,5 tys. złotych natomiast samo otworzenie lokalu nie powinno wynieść więcej niż 350 tys. złotych

#58 – Vistula

Poziom trudności: Średni

Jeśli twoją pasją są garnitury i moda męska to warto pomyśleć nad otwarciem własnego salonu. Taką możliwość daje forma Vistula. Wkład własny powinien wynosić 10 tys. złotych, natomiast koszt otwarcia salonu to około 3 tys. złotych za metr kwadratowy powierzchni.

#59 – McDonalnd

Poziom trudności: Trudny

Najbardziej popularna forma franczyzy na świecie. Znana marka oraz proste zasady sprawiają, że na prowadzenie restauracji decyduję się nawet osoby nie posiadające doświadczenia w gastronomii. Jedną z wad umowy jest jednak posiadanie minimalnego kapitału początkowego na poziomie 1,2 mln złotych. Kapitał ten jednak może być w formie nieruchomości przeznaczone na sprzedaż, posiadanych przez przedsiębiorcę.

Dom i ogród

#60 – Firma sprzątająca

Poziom trudności: Łatwy

Zajęcie to nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, ani sprzętu. Jednak cieszy się dużym powodzeniem. Zakładając firmę sprzątającą, możesz zarobić nawet kilka tysięcy w miesiącu. Bardzo wiele placówek, firm czy osób prywatnych nie ma czasu na prace porządkowe w domu przez, zlecają je zewnętrznej firmie.

#61 – Pielęgnacja ogrodu

Poziom trudności: Średni

Bardzo dużo osób obecnie kupuje domy na wsi i zakłada przy nich ogrody. Praca i inne obowiązki sprawiają, jednak że osoby takie chętnie korzystają z usług firm, zajmujących się pielęgnacją ogrodu.

Nie potrzeba specjalnych umiejętności, aby rozpocząć działalność. Wymagany jest jedynie wkład własny na zakup sprzętu, jak kosiarka, sekator, czy preparaty ochorny roślin.

Działalność formy opiera się na pracach porządkowych i dbaniu o estetyczny wygląd ogrodu.

Za takie usługi możesz otrzymać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Uzależnione jest to od cennika i powierzchni ogrodu.

#62 – Opieka nad domem

Poziom trudności: Łatwy

Masowa emigracja ludzi do pracy zagranice sprawiła, że wiele domów pozostało bez nadzoru. Aby uniknąć ich niszczenia osoby przed swoim wyjazdem chętnie płaciły prywatnym osobom za doglądanie ich nieruchomości. Jest to także bardzo często stosowana praktyka podczas sezonu letniego, kiedy to większość wyjeżdża na urlopy.

Do twoich zadań należą takie czynności jak: podlewanie kwiatów, odbieranie poczty, grzanie w okresie zimy, czy utrzymywanie porządku.

Mimo, że usługi takie nie wymagają dużego nakładu wysiłku, to mogą być bardzo dobrym sposobem na dorobienie do podstawowej pensji.

#63 – Pranie dywanów

Poziom trudności: Średni

Mimo, iż dywany nie są tak popularne jak dawniej, dalej jest wiele domów, gdzie stanowią one ważną część dekoracji. Właściciele takich domów chętnie skorzystają z opcji odnowienia dywanów.

Rozpoczęcie biznesu należy rozpocząć od zakupienia maszyny do prania dywanów. Średnio kosztuje ona do 5000 złotych. Za pojedyczą usługę możesz uzyskać od 50 do 100 złotych za dywan. Kwota ta uzależniona jest od powierzchni. Warto również zainwestować w środek transportu. Wówczas dotrzesz do większej ilości klientów.

#64 – Renowacja drewnianych podłóg

Poziom trudności: Średni

Stare drewniane podłogi stają się coraz modniejsze. W wielu domach jednak jest ona zniszczona i wymaga renowacji. Możesz na tym skorzystać, gdyż inwestując kilka tysięcy złotych w takie maszyny jak cykliniarka oraz polerka, możesz otrzymać około 30 złotych za każdy metr kwadratowy podłogi.

#65 – Firma remontowa

Poziom trudności: Średni

Nie jest zaskoczeniem fakt, że o dobrych fachowców naprawdę ciężko. Jeśli więc znasz się na malowaniu, kładzeniu tapet, szlifowaniu, czy wykończeniu łazienki, na pewno nie będziesz miał problemów z zleceniami. Koszt zakupienia sprzętu w przypadku drobnych prac remontowych nie jest duży, natomiast zyski z biznesu mogą osiągnąć kwotę nawet kilka tysięcy miesięcznie.

#66 – Agencja obsługi wynajmu mieszkań

Poziom trudności: Średni

Wiele biznesmenów inwestuje swój kapitał w mieszkania. Aby odzyskać wydane pieniądze wynajmują lokale dla firm lub osób prywatnych. Mało jednak kto ma czas na doglądanie ich wszystkich i reagowanie na każdy problem mieszkańców. Dlatego ty możesz na tym zarobić. Zakładając agencję jesteś odpowiedzialny za pospisywanie umów z lokatorami, załatwianie wszelkich formalności oraz reagowanie na problemy mieszkańców. W przypadku doświadczonych agencji zarobek może sięgać kilku tysięcy złotych miesięcznie

#67 – Handel nieruchomościami

Poziom trudności: Średni

Jeśli posiadasz zmysł marketingowy oraz umiesz nawiązać dobre relacje z klientem powinieneś się zastanowić, czy nie zacząć pośredniczyć w sprzedawaniu mieszkań. Do twoich zadań należeć będą wycena nieruchomości, oprowadzanie zainteresowanych klientów i załatwianie wszelkich formalności.

#68 – Dekorator wnętrz

Poziom trudności: Średni

Jeśli posiadasz w sobie wrodzony zmysł estetyczny jest to biznes dla Ciebie. W dobie internetu możesz oferować projekty na urządzenie mieszkania online. Znacznie obniży to koszty i pozwoli dotrzeć do większej grupy odbiorców.

Za pojedynczy projekt możesz otrzymać nawet kilkaset złotych. Początkowo musisz zainwestować jednak w profesjonalny program do projektowania oraz zapoznać się z najnowszymi trendami na rynku.

#69 – Wynajem garaży

Poziom trudności: Średni

Wielu ludzi szukając miejsca na samochód, rower lub chcąc przetrzymać swoje rzeczy decyduje się na wynajęcie garażu. Koszt miesięczny to około 300 złotych.

Jeśli więc posiadasz ziemię na której mógłbyś postawić kilka garaży warto wziąć pod uwagę ten pomysł. Możesz również spróbować odkupywać stojące już garaże w mieście.

Naprawa

#70 – Komputery, laptopy, tablety, telefony – serwis

Poziom trudności: Średni

Każdy ma obecnie po kilka urządzeń elektronicznych. Jeśli więc w twojej okolicy brak jest punktu naprawiającego sprzęt elektroniczny jest to idealne miejsce na otworzenie własnego serwisu. Łącząc je z komisem możesz znacznie zwiększyć swoje przychody.

#71 – Serwis rowerowy

Poziom trudności: Średni

Tak jak każdy pojazd, rowery wymagają konserwacji i napraw. Jeśli twoją pasją są dwa kółka i wiesz jak wymienić łańcuch, czy zmienić oponę to pomyśl nad założeniem własnego punktu naprawy rowerów. Popularność tego jednośladu będzie wzrastać z każdym rokiem, co przełoży się na stabilność finansową twojej firmy.

#72 – Odnawianie starych mebli

Poziom trudności: Średni

Jeżeli potrafisz obsługiwać szlifierkę i lubisz przywracać starym rzeczą nowy blask, to warto przekuć to na ciekawy biznes. Do rozpoczęcia działalności nie potrzebujesz dużej ilości sprzętu, natomiast, duża popularność starych mebli, może przynieść całkiem spore dochody. Usługa tego typu jest czasochłonna, jednak kliencie chętnie zapłacą za wysoką jakość.

#73 – Usługi krawieckie

Poziom trudności: Średni

Pomimo dużej dostępności i różnorodności sklepów odzieżowych wciąż nie brakuje chętnych na drobne usługi krawieckie. Wszycie zamka, czy skrócenie spodni to jedne z nich.

Mimo, że biznes ten nie przyniesie wielotysięcznych zysków, to niskie koszty początkowe sprawiają, że jest wart uwagi. Na start możesz zacząć od kupienia maszyny do szycia i oferowania swoich usług w internecie. Za proste przeróbki krawieckie możesz otrzymać od 20 złotych. Jednak jeśli szycie to twoja pasja, to możesz zacząć zarabiać na szyciu sukienek lub garniturów na zamówienie. W tym przypadku zyski za pojedyncze zlecenie mogą wynieść nawet kilkaset złotych.

#74 – Usuwanie i odzyskiwanie danych z komputera

Poziom trudności: Średni

Firmy zajmujące się trwałym usuwaniem danych z dysku znajdują coraz więsze grono klientów. Dobrym pomysłem jest oferowanie tego typu usług, prowadząc jednocześnie serwis komputerowy.

Koszty prowadznia biznesu są niewielkie, natomiast za pojedynczą usługę możesz zarobić od 50 złotych.

Motoryzacja

#75 – Kupno/Sprzedaż samochodów

Poziom trudności: Łatwy

Wciąż niegasnącym zainteresowaniem cieczy się handel samochodami. Działalność tę możesz oprzeć na sprowadzaniu używanych aut do Polski z zagranicy i ich sprzedaż. Jednak w wielu przypadkach wystarczy uważne przeglądanie ofert dostępnych w internecie. Jeśli znasz się na samochodach łatwo dostrzerzesz, które oferty są warte uwagi,a które nie.

W niektórych przypdakch kupując samochód i sprzedając go drożej możesz zarobić nawet kilkaset złotych na pojedynczej transakcji.

Możesz zacząć od przeglądania popularnych serwisów oferujących sprzedaż aut.

#76 – Mechanik samochodowy

Poziom trudności: Średni

Przez ciągły wzrost ilości samochodów znacznie wzrosło zapotrzebowanie na dobrych mechaników. Jeśli samochody to twoja pasja i znasz się na drobnych pracach naprawczych to warto zaoferować swoje usługi innym. Za drobne naprawy możesz otrzymać kilkadziesiąt złotych, natomiast w przypadku większej awarii na twoje konto może wpłynąć kilkaset złotych.

#77 – Myjnia samochodowa

Poziom trudności: Średni

Praktycznie przy każdej stacji benzynowej można znaleźć myjnię samochodową. Powstało również wiele myjni samoobsługowych. Jednak wciąż brakuje miejsc, gdzie kompleksowo zajmą się wyczyszczaniem pojazdu. Myjnia oferująca oprócz mycia i woskowania, również pranie tapicerki, czy czyszczenie szyb od wewnątrz mogłaby stać się prawdziwym hitem.

Za usługę kompleksowego mycia mógłbyś rządać od 50 do 100 złotych za samochód. Jednak koszty założenia działalności nie są małe. Za sprzęt do mycia oraz środki należy zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

#78 – Wypożyczalnia samochodów / busów

Poziom trudności: Średni

Busy dostawcze, samochody osobowe, a nawet skutery. Zapotrzebowanie na wynajmowane pojazdy jest wbre pozorom bardzo duże. Dlatego bardzo dobrym pomysłem na biznes jest założenie firmy oferującej samochody na wynajem.

Minusem tego pomysłu są duże koszta początkowe. Można jednak postarać się o kredyt lub dofinansowanie. Firmy tego typu cieszą się zazwyczaj dużym powodzeniem i zainwestowane pieniądze zwracają się bardzo szybko. Koszt jednodniowego wynajęcia samochodu osobowego zaczyna się od 100 złotych w zależności od rodzaju auta. Natomiast za dzień użytkowania busa dostawczego klient będzie musiał zapłacić nawet kilkaset złotych.

#79 – Parkingi

Poziom trudności: Średni

Mieszkasz w dużym mieście lub niewielkiej miejscowości turystycznej? Może czas pomyśleć na założeniem własnego parkingu. Nawet w dużych miastach można natrafić często na ziemię pod wynajem w niedużej odległości od centrum.

Największe dochody można osiągnąć w okresie sezonu letniego. Jednak w miastach dużym powodzeniem cieszą się również parkingi strzeżone przez cały rok.

Pomimo, dużych kosztów początkowych na kupno lub wydzierżawienie ziemi, wydatki miesięczne na biznes nie są duże. Za dobę parkowania w dużym mieście trzeba niejednokrotnie zapłacić nawet 50 złotych.

Zwierzęta

#80 – Opieka nad zwierzętami

Poziom trudności: Łatwy

Ten popularny pomysł na biznes wciąż jest ciekawą możliwością zarobienia dodatkowych pieniędzy. Brak kosztów początkowych oraz niewielki wysiłek sprawiają, że praktycznie każdy może rozpocząć tego typu działalność.

Za cały dzień opieki na zwierzakiem można otrzymać od kilkudziesięciu złotych. Dobrym pomysłem na biznes jest również założenie kociego lub psiego hotelu. W sezonie letnim będzie się on cieszył bardzo dużym powodzeniem i pozwili tobie znacznie zwiększyć zyski.

#81 – Hodowla zwierząt

Poziom trudności: Średni

Wielu młodych ludzi decyduje się na kupno zwierzaka do domu. Od chomików, przed gekony po psy i koty. Jeśli uwielbiasz zwierzęta, warto się zastanowić nad założeniem własnej hodowli.

Dla przykładu zajmując się gekonami jesteś w stanie zarobić nawet kilkaset złotych na jednym młodym. Ceny jednak znacznie wzrastają w przypadku rasowych psów i kotów. Za zwierzaka z certyfikatem należy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Mimo, że nie koszty prowadzenia biznesu nie są małe, jeśli kochasz zwierzęta jest to świetne rozwiązanie dla Ciebie.

#82 – Tresura zwierząt

Poziom trudności: Średni

Coraz większą popularnością cieszą się usługi tresury zwierząt. Dotyczy ona głównie psów, jednak nie brakuje chętnych, szukających sposobów jak poradzić sobie na przykład z niesfornym kotem. Psychologia zwierząt jest młodą dziedziną nauki, jednak pozwala zrozumieć zachowanie zwierząt i umiejętnie na nie wpływać.

Niezbędną wiedzę można zdobyć na studiach lub na dostępnych kursach. Jednak jeśli uwielbiasz pracę ze zwierzętami warto się dokształcić. Za pojedynczą lekcję możesz otrzymać od 100 złotych.

Inne

#83 – Korepetycje

Poziom trudności: Łatwy

Ten wszystkim bardzo dobrze znany pomysł na biznes może być wykonywany już nawet przez uczniów szkół średnich i studentów. Jednak, czy wiedziałeś, że istnieje możliwość otworzenia własnej agencji oferującej korepetycje? Cieszą się one coraz większą popularnością, gdyż zapewniają bardzo dobrą jakość i mogą oferować konkurencyjne ceny.

Agencja taka rekrutuje nauczycieli i studentów, którzy od przeprowadzonych lekcji, płacą Tobie prowizje. Do twoich zadań należy umawianie lekcji, m reklama oraz załatwianie spraw formalnych. Potencjał zarobkowy w tym biznesie jest spory, zwłaszcza rozszerzając działalność o korepetycję online. Za pojedynczą lekcję możesz otrzymać średnio kilkadziesiąt złotych prowizji.

#84 – Szeroko pojęty Hand made

Poziom trudności: Łatwy

Ten kojarzony głównie ze składaniem długopisów pomysł na biznes ma bardzo duży potencjał zarobkowy. Wiele osób stworzyło swoje biznesy, zaczynając od tworzenia w zaciszu domowym pojedynczych zamówień. W biznesie tym liczy się twoja kreatywność i pomysłowość. Oryginalne maskotki, wyjątkowe bąbki na choinkę, czy tworzenie rzeżb w drewnie. Jeśli tworzone przez Ciebie produkty będą ciekawe, to znajdą grupę odbiorców, które je kupią. Pamiętasz przykład absolwentki z początku tekstu? Właśnie w taki sposób możesz zarobić na tym pomyśle.

Dużą zaletą tego biznesu są niewielkie wydatki. Możesz pracować w domu, płacąc jedynie za materiały.

#85 – Agencja opiekunek dla dzieci

Poziom trudności: Łatwy

Młode mamy coraz częściej chcą łączyć karierę z obowiązkami rodzicielskimi. Stąd bardzo często decydują się na zatrudnienie opiekunki do dziecka.

Jest to bardzo dobrze znany pomysł na biznes, który w większości przypadków służy jako forma dodatkowego zarabiania. Za godzinę opieki można otrzymać średnio 15 złotych na godzinę. Chcąc rozszerzyć działalność można pomyśleć nad założeniem własnej agencji opiekunek. Wówczas możliwości zarobkowe znacznie wzrastają.

#86 – Kartki okolicznościowe

Poziom trudności: Łatwy

Pomimo, że w każdym większym sklepie można zakupić kartki okolicznościowe to ludzie chętnie zapłacą więcej za oryginale i ciekawe pomysły. Możesz sprzedawać przygotowane wcześniej projekty przez internet lub zająć się sprzedażą wysyłkową kartek w wersji papierowej. Oryginalność twoim kartkom mogą nadać dodatkowo autorskie wiersze i życzenia.

Również i w tym przypadku brak jest dużych kosztów prowadzenia działalności. Ciekawa, pojedyncza kartka może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj są to zamówienia masowe.

#87 – Punkt kurierski

Poziom trudności: Łatwy

Jest to ciekawy pomysł na biznes jako dodatkowa forma zarobku. Każda osoba może otworzyć filię poczty w swojej miejscowości i oferować usługi wysyłkowe. Należy pamiętać o tym, że sprzedaż wysyłkowa będzie zyskiwać coraz większą popularność, zatem agencje pocztowe będą potrzebne praktycznie w każdej miejscowości.

Ciężko określić dokładnie potencjał zarobkowy, jednak fakt, że sam możesz decydować o godzinach otwarcia agencji, sprawia że jest świetny pomysł na dodatkowy zarobek.

#88 – Oryginale koszulki

Poziom trudności: Łatwy

Niepowtarzalne nadruki na koszulkach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jeśli prowadzisz własnego bloga lub kanał na Youtubie, bądź po prostu uważasz, że masz dobry pomysł na nadruk to spróbuj swoich sił w tym biznesie.

Na początek nie musisz inwestować w porofesjonalną maszyne do nadruków. Wystarczy, że zlecisz wydrukowanie twojego projektu zewnętrznej firmie. Z twoje koszulki znajdą szerokie grono chętnych, warto zainwestować w maszynę do nadruków.

W internecie za oryginalne koszulki trzeba zapłacić nawet 100 złotych za sztukę.

#89 – Agencja ubezpieczeniowa

Poziom trudności: Łatwy

Ludzie coraz chętniej korzystają z ubezpieczeń na życie, wakacje, czy samochód. Mimo, że wszystkie oferty ubezpieczeniowe dostępne są w sieci to większość ludzi woli udać się do profesjonalnej agencji. Ze względu na ilość podpisywanych umów mogą one zaoferować niejednokrotnie o wiele lepsze ceny.

Dużym plusem tego biznesu, jest to że na początku możesz prowadzić go w domu. Oferując swoje usługi przez internet oraz pocztą pantoflową możesz zebrać sporą grupę klientów.

#90 – Handel antykami

Poziom trudności: Łatwy

Jeśli potrafisz dostrzec w starych przedmiotach wartościach i odpowiednio je sprzedać jest to biznes dla Ciebie. Bardzo często w piwnicach zalegają przedmioty, za które inni ludzie zapłaciliby krocie pieniędzy.

Antyki możesz zacząć wyszukiwać w internecie lub popytać znajomych, o stare rupiecie z piwnicy. Niezłym pomysłem jest również poszukanie wartościowych przedmiotów na pobliskiej wiosce. Mieszkańcy bardzo chętnie pozbywają się nieużywanych przedmiotów za niewielką opłatą.

Sprzedaż możesz rozpocząć od sprzedaży wysyłkowej. Moda na odnawianie i przerabianie antyków sprawia, że ludzie bardzo chętnie kupują stare przedmioty.

#91 – Fotografia

Poziom trudności: Średni

Pomimo ogromnej mody na robienie zdjęć jest to biznes, w którym cały czas można zarobić. Wesela, przyjęcia, studniówki, sesje ciążowe a nawet spływy kajakowe, czy wypady na Painball. Ludzie chętnie płacą za wykonanie profesjonalnych zdjęć, które będą mogły powędrować na portale społecznościowe lub zawisnąć na ścianie w mieszkaniu.

W biznesie tym ważne są – kreatywność i profesjonalizm. Niebanalne lecz ciekawe pomysły na zdjęcia będą sprawiały, że klienci chętniej będą wracali. Możliwości zarobków w tym biznesie są ogromne. Od kilku złotych za zdjęcia dowodowe do kilkuset złotych za sesje ślubne, czy upamiętnienie skoku ze spadochronu.

Na początek należy zainwestować w dobry aparat i sprzęt. Powinien on kosztować kilka tysięcy złotych. Warto jednak rozwijać działalność, co wiąże się z większymi zyskami, ale i kosztami na szkolenia i sprzęt. W ostatnich czasach bardzo dużą popularnością cieszą się kamery 360 stopni.

#92 – Doradztwo ślubne

Poziom trudności: Średni

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdego człowieka, dlatego ludzie chętnie zapłacą za to aby był on niezapomniany. Dlatego firmy oferujące profesjonalne doradztwo ślubie cieszą się dużym zainteresowaniem. Za opłatą nawet kilkuset złotych pomagają one w dobraniu odpowiedniej dekoracji, potraw, orkiestry, a nawet tortu.

Chcąc zaistnieć w tej branży należy jednak bardzo dobrze znać lokalny rynek. Jednak nieduże koszty prowadzenia działalności i spory potencjał zarobkowy sprawiają, że jest to ciekawy pomysł na biznes.

#93 – Nauka gry na instrumencie

Poziom trudności: Średni

Każdy wie jak ciężka i czasochłonna jest nauka gry na instrumencie. Jest ona bardzo ciężka lub praktycznie niemożliwa bez dobrego nauczyciela.

Początkowo możesz oferować prywatne lekcje w domu klienta, by z czasem otworzyć własną szkołę muzyczną. Lekcje gry na instrumencie nie należą do najtańszych. Za prywatną naukę należy zapłacić około 40 złotych, natomiast koszt miesięcznego karnetu do szkoły muzycznej do nawet kilkaset złotych.

#94 – Animator imprez i czasu wolnego

Poziom trudności: Średni

Jeśli umiesz rozbawić ludzi lub masz nietuzinkowe pomysły na rozkręcenie zabawy to pomyśl, czy nie otworzyć tego biznesu. Zlecenia mogą napływać z hoteli, ośrodków wypoczynkowych, organizatorów festiwali, czy nawet osób prywatnych. W pomyśle tym mieści się cała gamma różnych możliwości. Przedstawienie klaunów, karaoke na wieczorach tanecznych lub zajmowanie się grupą dzieci, to tylko niektóre z pomysłów.

Bardzo dobrą opcją w tym biznesie jest prowadzenie profesjonalnej agencji. Hotele i duże ośrodki chętniej korzystają z usług takiej firmy.

Na początek możesz zarobić od 100 złotych za kilka godzin pracy. Jednak zakładając agencje zyski znaczne wzrastają.

#95 – Uruchomienie Hot-Spota

Poziom trudności: Średni

Ten pozornie banalny pomysł może przynieść bardzo pokaźny dochód. Założenie własnego hot spota nie należy do najtańszych, jednak na początek wystarczy około 1000 złotych. Wraz z rozwojem firmy i przybywaniem kolejnych klientów koszta inwestycyjne znacznie wzrastają. Pomimo dużej dostępności różnych ofert internetu, firmy chętnie płacą za użytkowanie prywatnego Hot-spota.

W Polsce działa już kilka biznesów tego typu, głównie w dużych miastach i przynoszą swoim właścicielom naprawdę duże zyski.

#96 – Własna pralnia

Poziom trudności: Średni

Znane z filmów amerykańskich pralnie samoobsługowe znajdują szerokie grono chętnych również w Polsce. Dobrym jednak pomysłem biznesu, jest oferowanie prasowania koszul zaraz po wypraniu i wysuszeniu. Na tego typu usługi jest zawsze chętnych bardzo wielu mężczyzn.

Koszt założenia własnej pralni to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Średnio za pojedyncze pranie klient musi zapłacić 15 złotych.

#97 – Usługi usuwania graffiti

Poziom trudności: Średni

Graffiti lub wykonane sprejem podpisy to zmora każdej spółdzielni mieszkaniowej. Usunięcie takich malunków ze ściany nie jest łatwe i wymaga specjalnego sprzętu i środków czystości. Dlatego spółdzielnie chętnie korzystają z usług firm zewnętrznych.

Inwestując kilkaset złotych w sprzęt, możesz uzyskać całkiem pokaźny dochód miesięczny. Za jeden metr kwadratowy czyszczenia możesz zarządać nawet 70 złotych. Niewiele jest firm oferujących tego typu usługi, dlateo warto zastanowić się nad tym pomysłem.

#98 -Sprzedaż odzieży roboczej

Poziom trudności: Średni

Sprzedaż fartuchów medycznych, butów BHP, czy kasków budowlanych to prosty i sprawdzony sposób na dochodowy biznes. Duży potencjał zarobkowy oraz niewielkie koszty działalności sprawiają, że warto wziąśc ten pomysł pod uwagę.

Na początek musisz znaleźć taniego dostawcę, u którego będziesz zaopatrywał się w towar. Dobrym pomysłem jest poszukanie takiej firmy w krajach azjatyckich. Niskie koszty produkcji oraz transportu sprawią, że twoja cena może być konkurencyjna na rynku, jednak na tyle duża, by biznes przynosił zyski.

#99 – Pracowania florystyczna

Poziom trudności: Średni

Własna kwieciarnia to cały czas bardzo dobry pomysł na biznes. Rozszerzając go o usługi, takie jak dekorowane sal weselnych, czy sprzedaż wysyłkową kwiatów możesz znacznie zwiększyć swoje przychody.

Zakładając własą pracownie warto zainwestować w kursy florystyczne oraz poszukać taniego dostawcy. Dobrym pomysłem jest połącznie prowadzenia kwiaciarni z hodowlą kwiatów, jeśli posiadasz własny ogród.

#100 – Agencja pracy

Poziom trudności: Średni

Duża ilość firm cierpi na niedobory kadrowe i szuka sposobu na ich wypełnienie. Kierują oni wówczas swoje kroki do profesjonalnej agencji pracy.

Do twoich zadań należy rekrutowanie pracowników i załatwianie wszelkich formalności. Znając się więc na podstawowych przepisach prawnych możesz założyć agencję pracy.

Zyski z tej działalności zależą od konkurencji i ilości pracowników, jednak dobre agencje pracy są w stanie zarobić z prowizji nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Należy pamiętać też, że chętnych na tego typu usługi nie brakuje.

#101 – Doradca zawodowy

Poziom trudności: Średni

Jeśli czujesz, że szukanie pracy nie ma już przed Tobą tajemnic zacznij pomagać innym. Do zadań firmy doradczej należy ustalenie profilu zawodowego oraz pomoc w znalezieniu ofert i przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Profesjonalne firmy doradcze za swoje usługi pobierają od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Początkowo brak jest dużych kosztów, jednak aby móc pomagać innym warto samemu wykazać się sukcesem zawodowym lub znać bardzo dobrze aktualne realia rynku pracy.


Spodobał Ci się któryś z pomysłów na biznes?

Może znasz inne lub chcesz się pochwalić swoim oryginalnym pomysłem na biznes?

Daj znać o tym w komentarzu.


Jeden komentarz

Zostaw komentarz